Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 10:12, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
anabuko1 napisał(a)
To prawda teraz co raz deszczyk popada. A chwasty rosną na potęgę.
Ja też jeszcze muszę dokupić kory.
Pozdrawiam



Anuś, eMuś mój jak widzi, że nos mam cały czas w rabatach podjął decyzję, bez dyskusyjnie, że jedzie po korę... te chwasty się rozbujały na maxa, a warzywka to już nie gadam, nawet nie plewię, bo nie wszystko wzeszło, więc poczekać muszę, ale czy je znajdę w tym gąszczu chwastowym, to nie wiem...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:16, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Kindzia napisał(a)
Niezła ilość Ja cie...ale jaka to oszczędność czasu, przecież kiedyś trzeba się cieszyć tą wykonaną i kwitnącą robotą
Też zamierzam spróbować wysypać korę na salonowej...zamierzam, bo przy obfitych opadach mi wypłukuje stamtąd, dlatego zastanawiam się ciągle. Tak samo mam w pasie pod siatką, przy różach. Ale oprócz malin, to tylko te dwie rabaty zostały mi do plewienia. Już jest dobrze


Dobrze piszesz Kasiu, eMuś to samo mi powiedział, kolejne worki kory przybędą
Mnie te warzywka też ilościowo troszku przygniatają, więc tam mi też schodzi, ale już planuję na przyszły sezon ograniczyć trochę, plany warzywniakowe sobie robię, więc w przyszłym roku będzie mniej na pewno, a na części pola powstanie łąka, a co
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:19, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Doranma napisał(a)
Uwielbiam zakładać nowe rabaty, ale tak dużej do dyspozycji, jak Twoja, to chyba nigdy na raz nie miałam. Wielkie pole do popisu Niech wszystko się ładnie przyjmie i rośnie. Ciekawa jestem, jak te miejsca będą wyglądały np. za miesiąc - zmiany w przyrodzie zawsze mnie zadziwiają i zachwycają


Dorotko fajnie cię widzieć ja to mam same takie duże rabaty, ale myślę, że jak już się wszystko rozrośnie i nabierze masy to już będzie fajnie wyglądać pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:21, 23 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Kawa napisał(a)
Monia no nieźle podziałałaś
roślinki rosną i miejsce momentalnie się zapełni


Kamilko witaj dziękuję mam nadzieję, że roślinki nabiorą masy i powypełniają pustki miedzy sobą, ale cieszy to wszystko bo powolutku się zmienia buziaczki
Idę do Ciebie, bo jakoś się zawsze mijamy w innych wątkach i jeszcze do Ciebie nie dotarłam...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Dominika11 10:22, 23 maj 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
z korą od razu inaczej i roslinki są takie bardziej widoczne i wyeksponowane wtedy - fajnie wyszło

a co do warzywnika to też planuję w przyszłym roku zrobić ograniczenia (choć w tym już też zrobiłam) - ale pomidory mnie zaskoczyły, w tym wyszło mi ponad 70 sztuk
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:24, 23 maj 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Monia81 napisał(a)


ja to mam same takie duże rabaty, ale myślę, że jak już się wszystko rozrośnie i nabierze masy to już będzie fajnie wyglądać pozdrawiam
to jak u mnie - ani się obejrzysz i będzie coraz mniej miejsca - a jak sobie wspomnę rabaty jakieś trzy lata temu to roslinek nie było widać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anbu 10:24, 23 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia z korą bardzo dobra decyzja Dychniesz se od pielenia
____________________
Ania Ogród Ani :)
Doranma 20:06, 23 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A ja bym chciała mieć większy warzywnik, taki prawdziwy, piękny, z obwódkami z bukszpanu... nie wiem czemu, ale mam słabość do warzywników, uwielbiam, więc może jednak nie zmniejszaj? Warzywkom dobrze, gdy międzyrzędzia wyściółkowane skoszoną trawą, pod warunkiem, że nie masz inwazji ślimaków. Uściski
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Makusia 08:19, 24 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Doranma napisał(a)
A ja bym chciała mieć większy warzywnik, taki prawdziwy, piękny, z obwódkami z bukszpanu... nie wiem czemu, ale mam słabość do warzywników, uwielbiam, więc może jednak nie zmniejszaj? Warzywkom dobrze, gdy międzyrzędzia wyściółkowane skoszoną trawą, pod warunkiem, że nie masz inwazji ślimaków. Uściski


Dorotko, a to ślimaki jakoś przepadają za ściętą trawą?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Monia81 21:46, 24 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Dominika11 napisał(a)
z korą od razu inaczej i roslinki są takie bardziej widoczne i wyeksponowane wtedy - fajnie wyszło

a co do warzywnika to też planuję w przyszłym roku zrobić ograniczenia (choć w tym już też zrobiłam) - ale pomidory mnie zaskoczyły, w tym wyszło mi ponad 70 sztuk


Domi z korą o 1000 razy lepiej wszystko wygląda no już powoli plany sobie robię ograniczeniowe, za dużo zawsze sadzę, wszystkim w koło rozdaję, a ja z tym jednak za dużo mam roboty... trza sobie troszku ułatwić
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies