Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 22:00, 14 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Moniś podziwiam ilość pracy i konsekwentnie planowane miejscaBuziaki


Gosiu idzie do przodu i z tego się cieszymy, a że się podoba to podwójnie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:01, 14 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Anda napisał(a)
Moniko, postepy ogrodowe sa niesamowite

Pytasz u mnie o innego bodziszka. Jesli sa dostepne to pasowalaby odmiany Geranium psilostemon 'Ivan' lub Geranium Psilostemon-Hybride 'Patricia'. Jesli tych tez nie bedzie to moze dostaniesz Geranium himalayense (=grand.) 'Derrick Cook' lub ewentualnie Geranium Hybride 'Blue Sunrise' , tylko ze ten ostatni ma zoltawe liscie i niebieskie kwiaty, i nie jestem pewna kompatybilnosci kolorystycznej. Te trzy pierwsze bylyby najlepsze


Ewuś dzięki wielkie to poszukam z tych, mam nadzieję, że cosik dostanę
zmiany cieszą i to bardzo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:04, 14 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Pszczelarnia napisał(a)


Bardzo pokazowe i poglądowe: wszystko dla mnie jasne. Pamiętam siedmiolatkę więc z dzieciństwa. Siałaś swoją? Ładne ma kwiaty?


Ewuś siałam z nasion jedno i drugie, pokażę jak cebula będzie kwitła na biało, mi się podoba a ogólnie ta cebula to też taki chwaścik, bo mi nawet rośnie w miejscu gdzie poprzednio rosła, a myślałam, że dobrze wszystko było przekopane...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 22:10, 14 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
A teraz wersja robocza mojej tarasowej, powoli rabata się zapełnia, jeszcze paru roślin mi brakuje... na razie wszystko mikrusie, ale podrośnie hosty spod thujek będą przesadzane na inne miejsce, więc ich tam nie będzie...




____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 22:15, 14 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Roślinki już są! Pięknie przygotowana rabata. Teraz tylko uzbroić się w cierpliwość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nallar 20:01, 15 maj 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Monia81 napisał(a)
Ewuś mam go już dwa sezony, z 2 tygodnie temu przeszedł przeprowadzkę na nowe miejsce, jest w słońcu przez cały dzień, wcześniej też tak miał słonecznie, nie dbałam zbytno o niego, glebę mam przepuszczalną, nie stoi w wodzie, podlewam go tak jak resztę kfiotków

Dobrze że daje radę na słoneczku bo cienia u mnie jak na lekarstwo.
Dzięki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
paulina_ns 21:14, 15 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ale Ty masz miejsca na chciejstwa u mnie już taki ścisk,że zakupiona piwonia w doniczce stoi i znów muszę coś wywalić,żeby miejsce jej znaleźć buuuu ja potrzebuje miejsca, ale gdzie? Przecież nie będę 15 kół na środku robiła
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Monia81 21:16, 15 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Roślinki już są! Pięknie przygotowana rabata. Teraz tylko uzbroić się w cierpliwość.


Jeszcze dojdą roślinki, które zamówiłam i będzie już wszystko a później ewentualne korekty... i teraz cierpliwie będę czekać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:17, 15 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Nallar napisał(a)

Dobrze że daje radę na słoneczku bo cienia u mnie jak na lekarstwo.
Dzięki.


Da radę, u mnie z tym cieniem to też problem, drzewa dopiero rosną...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:22, 15 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
To jeszcze pokaże moją rozchodnikowo-rozplenicowo-jeżówkową hakonki aureola mam nadzieję, że się wezmą w tym miejscu lepiej za siebie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies