Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Agania 11:13, 04 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Monia81 napisał(a)
Ma ktoś magnolię Black Tulip??? macie może jakieś uwagi co do niej??? szukam na łezkę odmianę, która nie będzie się zbytnio rozrastała na boki, Zaczęłam sobie rozpisywać zmiany na ten rok, nie mała mi się już lista zrobiła, ciekawe czy to ogarnę...

Monia ja mam magnolię "Black Tulip" rośnie drugi sezon, trzyma się i powinna według mnie za rok mieć mnóstwo kwiatów, muszę dać jej jeszcze jeden rok na start kwiatów.
Jak nie będzie przymrozków to w tym roku będzie mieć kilka kwiatów.

Moje drzewko kupiłam dość duże, bo małych nie było i dość drogo zapłaciłam. Magnolia "Black Tulip" musi mieć ciepłą wiosnę, to jednak jedna z wrażliwszych magnolii u mnie dopiero się hartuje.
W szkółkach są sprzedawane egzemplarze pędzone i uprawiane cieplarnianie trochę musi czasu upłynąć żeby drzewko mogło się przystosować do nowych warunków.

Pozdrawiam Was
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Monia81 20:31, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Agania napisał(a)

Monia ja mam magnolię "Black Tulip" rośnie drugi sezon, trzyma się i powinna według mnie za rok mieć mnóstwo kwiatów, muszę dać jej jeszcze jeden rok na start kwiatów.
Jak nie będzie przymrozków to w tym roku będzie mieć kilka kwiatów.

Moje drzewko kupiłam dość duże, bo małych nie było i dość drogo zapłaciłam. Magnolia "Black Tulip" musi mieć ciepłą wiosnę, to jednak jedna z wrażliwszych magnolii u mnie dopiero się hartuje.
W szkółkach są sprzedawane egzemplarze pędzone i uprawiane cieplarnianie trochę musi czasu upłynąć żeby drzewko mogło się przystosować do nowych warunków.

Pozdrawiam Was


Agatko bardzo dziękuję będę jej szukać bo bardzo mi się spodobała, zobaczymy co z tego wyjdzie buziaki wielkie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:41, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Dziś był piękny, słoneczny dzień... wiem że żyję, ściachałam byliny na rozchodnikowej, cypelkowej, tarasowej i klonowej, zostało mi jeszcze drugie tyle roboty, ale jest dobrze
rozchodnikowa przed i po wywiozłam tego na kompostownik, że hej



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 20:44, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Monia ....i tylko jedna foteczka z postępu prac porządkowych .....
czyściuteńko i przygotowane do nowego wzrostu ....nawet małe kapustki już widać

Wiosna
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 20:45, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
cypelkowa perovskie jeszcze nie ruszałam, miskanty i rozplenice ciachnęłam do wysokości tak 40 cm, bo jeszcze nie mam odwagi, żeby ciachać trawy do zola...


tarasowa przed i po, roślinki budzą się do życia...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:50, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
łezka, tu będą zmiany ładnie żurawki marmolade wyglądają po zimie, szafirkom poprzycinałam troszku te liściory

a z klonowej zapomniałam zrobić zdjęć buuu.... a tak rusza wilczomlecz na oczku, szybki jest...


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 21:01, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Monia ...teraz oczy napasłam kawał dobrej roboty


co na łezce będziesz zmieniać ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 20:19, 17 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Magleska napisał(a)
Monia ...teraz oczy napasłam kawał dobrej roboty


co na łezce będziesz zmieniać ?


Madzia w tamtym sezonie planowałam zmiany na łezce, ale nie wyszło, zabrakło czasu, mam nadzieję, że w tym sezonie zdążę na pewno będzie posadzona magnolia i azalie i powtórzone roślinki z tych, które mam na tarasowej, myślę o żurawkach, bodziszkach, orlikach, ale najpierw muszę się pozbyć juki ogrodowej, bo znowu się tam puściła, oj będę musiała głęboko przekopać tą łezkę, coby później niespodzianek kolejnych nie mieć buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 20:38, 17 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ale pusto na rozchodnikowej się zrobiło. A w lato znowu będzie bajkowo Już u którejś z kolei osoby czytam o tym, że w końcu czuje, że odżyła mimo zmęczenia pracą. Ogród i wiosenna pogoda czynią cuda. Oby zima już nie wracała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malgorzata_s... 20:38, 17 lut 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Oj jak mnie ręce swędząMuszę jeszcze odpoczywać i zazdroszczę że już działacie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies