Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 19:59, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Matuchno ale obfitość Cudnie


Ogród Gosieńko wchodzi w najlepszy czas, za chwilę jeżówki rozpoczną pokaz, liatry, ożanki, floksy, perovskie... będzie się działo...
a ruszyły trytomy...

czytałam, że masz ochotę na stipę, to jakbyś chciała to mam

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:01, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
sylwia_slomczewska napisał(a)
Momnia Wasz ogród jest niesamowicie lekki w odbiorze...zupełnie jak gospodarze


Sylwuś właśnie o tą lekkość nam chodziło, cieszę, się, że jest tak odbierany


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:03, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
anbu napisał(a)
No zachwycona jestem tym kawałkiem Ziemi


Aniu dziękuję

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
malgorzata_s... 20:04, 07 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Moniś to prawda okres bylin to najpiękniejszy moment u osób które mają ogrody bylinowe Słonko Ty moje za chwilkę to Ty mi pół ogrodu oddasz Stip mam chyba 5 to może się same rozmnożą
No a kiedy się zobaczymy? Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Monia81 20:07, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
Mirka napisał(a)
Monika no jest moc u ciebie Pięknie masz w ogrodzie już Kocimiętka to jaka ci kwitnie ?
U mnie na razie ta zwykła kwitnie a WL dopiero się zbiera.
Masz może wersję roboczą lini rabat na papierze?
Ja u siebie zrobiłam linie proste ale jak patrzę na twoje zaokrąglenia to chcę u siebie przeróbek


Miruś nie mam niestety takich rysunków całości wytyczonych rabat, na wątku była wytyczana na początku linia rabat cypelka i ogniska, później rozchodnikowa i łezka, a z lewą stroną poszłam na żywioł, poszło tak jak nam pasowało, tyle tylko, że wąż leżał jakiś czas i ewentualnie zmieniałam, jak mi coś nie pasowało... a kocimiętka to Walkers Low i ta zwykła też kwitnie pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:15, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
Wendy79 napisał(a)
Monia, uwielbiam w Twoim ogrodzie między innymi to, że go tak pięknie obsadzasz plamami. Pamiętam, jak zachwycały mnie w ubiegły roku,liliowce, a teraz zachwyca kocimiętka.
Marzy mi się taki dereń, ale miejsce się skurczyło i już nie wszystkie zachcianki można spełnić.


Aga dziękuję te plamy jednego gatunku roślin robią najlepszą robotę, przy takich dużych rabatach, są mega widoczne i jest efekt... może ci się uda znaleźć miejsce na derenia kouse, ja jeszcze mam jedną taką zachciankę na derenia Venus, i nawet miejscówkę chyba mu znalazłam, ale teraz muszę go trafić w szkółce buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:17, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
Waclaw napisał(a)

Pięknie wygląda w takiej masie


Tak, a ile bzyczków przy niej obecnie pracuje, pszczółki, trzmiele, jest gwarno


a tu mój kociak, który też lubi korzystać z ogrodu, np. w taki sposób
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:19, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
abiko napisał(a)
Monia u Ciebie dobrze widać jaka moc jest w ilości jednakowych roślin i umiejętnym ich zestawieniu.. ślicznie

Red Baron kwitnie.. pierwszy raz widzę


Przy dużym ogrodzie, takie nasadzenia są bardziej widoczne, jest ich dużo i efekt kolorystyczny jest mocniejszy... a red baron zrobił niezłą niespodziankę, kłosik dalej się utrzymuje
a teraz znów ciemne chmury idą, będzie kolejne burza u nas...
a tu czekam na kwiatek nowej piwonii...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:28, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
A teraz z serii, było i jest
placyk pod huśtawką, było...

i jest zostało nam trochę kostki, więc wykorzystujemy, przy ognisku też podobnie będzie




____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:36, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Moniś to prawda okres bylin to najpiękniejszy moment u osób które mają ogrody bylinowe Słonko Ty moje za chwilkę to Ty mi pół ogrodu oddasz Stip mam chyba 5 to może się same rozmnożą
No a kiedy się zobaczymy? Buziaczki


Gosieńko, mi się ich tyle nasiało, że mogę rozdawać nie wiem przypadkiem, czy w tym tygodniu nie będę przejazdem jechać do Żywca (w czwartek) jesteście? to może bym podrzuciła roślinki (perovskie, seslerię i może jeszcze coś?) i przy najmniej na chwilkę byśmy się zobaczyli, no chyba, że u nas, teraz mam wyjazdowy weekend, ale pod koniec czerwca lub na początku lipca jesteśmy buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies