Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 20:43, 20 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
sylwia_slomczewska napisał(a)
A gdzie Ty te chwasty niby masz, ja nie widzę. U mnie nie było roślin z chwastów widać, wstyd ale naprawdę nie miałam kiedy plewić, stale podlewałam. Na szczęście wychodzę na prostą, choć już by pasowało zaczynać od nowa, Chodniki i drogę plewiliśmy już dwa razy, a chwast znowu po kolana, załamka, jemu nie trzeba podlewania i rośnie.


Chwasty jakoś problemu ze wzrostem nigdy nie mają, niezależnie od tego czy susza, czy mokro, niestety...
No u mnie chwasty są, uwierz dzisiaj myślałam że ogarnę co nieco, bo za chwilę na niektóre rabaty już nie wlezę, ale popaduje deszcz i coś mi się zdaje, że w nocy może być też niezła pompa z nieba, bo się zbiera...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:47, 20 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
sylwia_slomczewska napisał(a)
Monia, ciekawa sprawa z tą trytoma bo ja mam trzy krzaki i wiosną jak wycinam podmarzłe liście to w każdej z tych kęp masa skorupkowych ślimaków tych z kolorowymi paskami na muszli. Nie gryzą trytomy, a siedzą w niej w ilościach hurtowych dosłownie. Ciekawe czy im tam ciepło czy o co chodzi...


Wiesz co z tym to tak może być, bo też wiosną jak obcinałam liściory i czyściłam trytomę, to pełno było pomiędzy tymi liśćmi ślimaków, może faktycznie tak mają, że się w niej chowają, bo takie schronienie sobie znalazły... w tamtym roku trytomę mi jadły te bez skorupkowe ślimaki, jak na razie jeszcze ich nie mam...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:48, 20 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
mirkaka napisał(a)
Masz przepiękny ogród, i wiosną i jesienią go podziwiam


Mirko bardzo dziękuję cieszą bardzo takie słowa pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:53, 20 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzięcioł zielony


Tak cieszymy się z mężatym, bo to też świadczy o tym, że nas się nie boją i bezpiecznie czują się u nas w ogrodzie pełno mamy bażantów, ptaki świergolą na całego i tak cudownie skaczą po tych rabatach, a później w krzakach się chowają, mamy żabkę w oczku, ważki, no i sarenki za siatką
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Agatorek 21:07, 20 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Monia, ślicznie u Ciebie ❤️. Busz cudowny, u siebie też dążę do podobnego stanu, chwastów wtedy nie będzie tak widać. Tak jak Ty, nie wyrabiam z nimi. Skończę pielić rabaty, to już powinnam zaczynać od początku .

Naprawę ładnie Ci się wszystko rozrosło . Piękny dereń !

Aaaa, jeszcze warzywnik pierwsza klasa. Super mieć swoje warzywka (ja na razie biorę od mamy, u mnie jeszcze nie ten etap )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:16, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Matko, ile Wy macie terenu do ogarnięcia. Podziw!
Od strony domu widać, że ogród jest duży, ale dopiero zdjęcie zrobione od strony warzywnika i łączki uświadamia w pełni jak wielki to obszar.
Bardzo sympatycznie wygląda ten minimalistycznie obsadzony zakątek z ławeczką i kocimiętką.
Rabaty to rzeczywiście busz. Wszystko rośnie jak na drożdżach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 22:35, 20 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Monia fajnie ,że w końcu jakieś fotki dałaś
z przyjemnością pospacerowałam
ognisko dostało nowe krzesełka -fajnie tam
na rabatach busz ,że chwastów nie widać pięknie się wszędzie zagęściło -jest cudownie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 07:56, 21 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Monia81 napisał(a)
I na koniec takie widoczki zostawiam, tyle zdążyłam zrobić, bo zaczęło padać...




Monia wszystkie widoki zachwycające. Pięknie się urządziłaś.

Buczek przepiękny.

Buziaki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
LIDKA 08:27, 21 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Bujny i soczysty ogród z bogactwem roślin. Wszystko takie dorodne jakby szkodniki i choroby całkiem go omijają.

Jeszcze sobię popatrzę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
daredevil 10:30, 21 cze 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Monia, cudnie masz! Bujność widzę! A produkcja i jej ilość... wow wymiatasz!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies