Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

LIDKA 19:14, 11 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Piękny przegląd rabat. Masz ładne kompozycje roślin i ciekawie cały sezon. Ja się dopiero tego uczę.


Co to za tulipany różowe? Czy one niezawodne i mnożące?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monia81 19:27, 11 lut 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
LIDKA napisał(a)
Piękny przegląd rabat. Masz ładne kompozycje roślin i ciekawie cały sezon. Ja się dopiero tego uczę.


Co to za tulipany różowe? Czy one niezawodne i mnożące?


Lidka byłam u Ciebie i widzę, że coś nowego się u Ciebie szykuje super ja uwielbiam tą różnorodność, zawsze coś kwitnie i cieszy

Te różowe tulipanki to Mystic van Eijk, u mnie niezawodne, co roku mam ich więcej tak jak Exoticów Tylko zastanawiam się nad tym, czy mnożą mi się bo je wykopuję a później wsadzam na jesieni?. Czy to może mieć wpływ? może ma, bo zauważyłam przy wykopywaniu, że zgniłe co nie które wykopuję...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
LIDKA 19:41, 11 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
To kupię trochę na próbę bo mi kolor przypasował tych tulipanów. nie wykopuje. 3 odmiany mam co się mnożą. Exotiki, dolls minuet i jeszcze jakieś jedne.


Wychodzą już tulipany te co siedzą w ziemi 3 rok. Te co sadziłam jesienią jeszcze nie. U mnie mokro od jesieni. Zastanawiam się czy przetrwa orlaja i maruna.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monia81 19:50, 11 lut 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
LIDKA napisał(a)
To kupię trochę na próbę bo mi kolor przypasował tych tulipanów. nie wykopuje. 3 odmiany mam co się mnożą. Exotiki, dolls minuet i jeszcze jakieś jedne.


Wychodzą już tulipany te co siedzą w ziemi 3 rok. Te co sadziłam jesienią jeszcze nie. U mnie mokro od jesieni. Zastanawiam się czy przetrwa orlaja i maruna.


Mokre mamy te ostatnie miesiące... też zastanawiam się co przetrwa a co wypadnie. Wczoraj u mnie było fajne okienko pogodowe i w sumie nie wiedziałam za co się wziąść. Jak weszłam na rozchodnikową to chciałam tylko przyciąć liście ciemiernikom, bo niektóre brzydkie były, ale jak weszłam w rabatę to ciachnęłam już rozplenice, bo czuć było zgnilizną, turzyca też poszła pod nóż, prosa i seslerie jesienne, nawet gaura=ę przycięłam bo wszystko takie obślizgłe, a zielone od dołu się robią.
Zobaczymy co przetrwa.

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
LIDKA 19:56, 11 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Wczoraj było ładnie ale mieliśmy pogrzeb w rodzinie i nie było chęci i czasu na ogród. Planowałam dzis ale padało cały dzień.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kordina 20:13, 11 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Monia patrzeć na Twój ogród o każdej porze roku, to jest ogromna przyjemność
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Urszulla 22:19, 11 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Świetne zestawienia na rabatach, aż mi szczęka opadła na Twój pełny ogród. Poza tym lubię krzywizny i ta ścieżka sama prowadzi, aż chciałoby się spacerować.
U siebie w styczniu przeszłam przez ogród z maszyną, pocięłam wszystko w dwa dni jest taki moment po zimie, kiedy lubię pustawe rabaty bo fajnie ogląda się jak z ziemii wychodzą roślinki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rojodziejowa 23:30, 11 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Monia, piękne obrazy namalowałaś w swoim ogrodzie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Waclaw 09:42, 12 lut 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Pięknie masz Moniu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
UrszulaB 16:30, 12 lut 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Urszulla napisał(a)
Świetne zestawienia na rabatach, aż mi szczęka opadła na Twój pełny ogród. Poza tym lubię krzywizny i ta ścieżka sama prowadzi, aż chciałoby się spacerować.
U siebie w styczniu przeszłam przez ogród z maszyną, pocięłam wszystko w dwa dni jest taki moment po zimie, kiedy lubię pustawe rabaty bo fajnie ogląda się jak z ziemii wychodzą roślinki.

Też tak mam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies