Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 12:56, 14 lip 2021


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mirka napisał(a)

Dobra to poczekam
Napisz mi tylko kiedy te irysy podzielić i przesadzić?
Ja dzielić będę na wiosnę jak będę je ścinać. Ale jeśli nie przeszkadzają Ci uszkodzone liście to podzielić można też jesienią.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:59, 14 lip 2021


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Martka napisał(a)


Aniu, z chwilą rozumiem, że bywa gorzej, ale nie bądź proszę zbyt surowa w cenzurowaniu Twoich ogrodowych obrazków Róże piękne, Pashmina urocza i widać, że dobrze pocięta. Z linka chętnie skorzystam, bo nie mam pojęcia, a róże owszem. Pozdrawiam!

Korzystaj, zwłaszcza ta metoda ojciec, syn, wnuk jest obrazowa i dobrze robi krzaczkom.
Odważyłam się też jedną róże odmłodzić i ścięłam do pieńka, puściła piękne 3 pędy.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 17:25, 08 sie 2021


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pare widoczkow z kanapy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 20:43, 08 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O! Trawniczek jaki ładny
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
pawel2806 21:42, 08 sie 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Też bym siedział i podziwiał
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Rojodziejowa 22:22, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8385
Piękne masz te wielopniowe drzewka!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mirka 21:53, 27 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ania jak cień do mnie zajrzałaś
Również pozdrawiam
Czekamy na ciebie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
anna_t 13:20, 02 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Cześć kopę lat
Zaglądam na forum regularnie, po cichu zachwycając się waszymi ogrodami. Ja mam wrażenie że u mnie kupa totalna... nie wyrabiam z pieleniem, nowe nabytki czekają na posadzenie, M mi spalił największą brzoze a u was ładnie wszystko wypielęgnowane aż wstyd coś swojego wrzucić...
Po wiosennej wertykulacji próbuje doprowadzić trawnik do normalności ale susza straszna w łódzkim. Dzisiaj robiłam oprysk na chwasty.
Ale w końcu doczekam się drugiej rabaty środkowej musiałam znaleźć ekipę ogrodniczą bo M już nie chce robić, przyjeżdżają jutro
Parę fotek ale nie przestraszcie się
Lawendowa ze swidosliwą

Klon ginnala od Bożenki z Rododendronowego zachwyca teraz zapachem a jesienią przebarwieniem. Ma za zadanie zasłonić taras od zachodu, jeszcze trochę poczekam

I najbardziej obecnie kolorowa czyli różanka przy tarasie gdzie kocimiętki, irysy i bez palbin cieszą kolorami. A za chwilę róże też zaczną cieszyć


____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:25, 02 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Na front trafił nowy nabytek bez, myślę że jak podrośnie będzie się ładnie komponował na tle swierkow

Z tej strony ogrodu mam też żółte irysy, ścinam je do wazonu, uwielbiam ich zapach

I Kalinę kupiłam, przymierzam czy mi tam będzie pasować

I moj trawiasty front uwielbiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:35, 02 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
I mój koszmarek, który jutro panowie ogrodnicy mam nadzieję ogarną. Rok tomu zrobiliśmy oczyszczalnie, wyszła poniżej poziomu kostki ale tam mam i tak spory spadek więc myślę nad dwoma koncepcjami:
1. Zdjąć darń po całej długości tak aby właz do oczyszczalni był w linii rabaty. Położyłam już tam szmate żeby trawa zanikała.
2. Zdjąć całą darń aż do kostki po prawo od oczyszczalni. Wyjdzie mi wielka rabata ale bardziej zastanawiam się czy to nie będzie tak dziwnie wyglądać?właz widać na drugim zdjęciu.
Co myślicie?
Biorąc pod uwagę że ta rabata tworzona bodajże 3 lata temu rozrosła się jak szalona to roślin na nią będę mieć tylko czy to będzie dobrze wyglądać tak front do połowy z trawnik i do połowy w Rabacie? Ale z drugiej strony przy pierwszej wersji to zostanie mi pasek trawy na około 1,5m...nie wiem..

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies