Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

EwaG 17:34, 14 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Aniu, z przyjemnością Cię tu spotykam, i dziekuję za miłe słowa. Hanko zdrowie zawsze się przydaje (czasami trzeba się dożywotnio wspomagać niestety).

Muszę “przebudować” przód mojego ogródka. Zagospodarować miejsce po wyciętym modrzewiu, pod którym zresztą nic nie chciało rosnąć. Pierwsza roślina już siedzi w ziemi od dwóch tygodni.
Bardzo lubię krzewy liściaste, więc ten pierwszy to oczywiście krzew liściasty (swój ogród oglądam głównie latem, co ma niewątpliwie wpływ na dobór roślin). Ale muszę obok dodać jakieś iglaki, bo od zachodu wieje niemiłosiernie.



W piątek poczyniłam też inny zakup, bo przy okazji przebudowuję też okolice warzywnika. Na razie jest rządek tawuł 'Anthony Waterer' i dwa żywotniki (to na te zachodnie wiatry). Na tej rabacie rośnie też perukowiec w odmianie o czerwonych liścich. Mimo oprysków wygląda okropnie (werticilioza). Chciałam w jego miejsce posadzić może pęcherznicę 'Diabolo'. Pęcherznicy nie kupiłam, ale postanowiłam ratować taką smętną biedaczkę. Zachwyciły mnie piekne, niemalżę czekoladowe przyrosty.






To krzewuszka, nie rośnie wysoka (do 60 cm).



Korzenie już strasznie poprzerastały doniczkę. Teraz zastaniawiam się gdzie ją posadzić.



Perukowiec jakby zaczął wypuszczać nowe gałazki od pnia, może nie jest całkiem stracony
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
hanka_andrus 21:29, 14 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Widzę,że masz stary ogród i podobnie jak u mnie są zmiany albo są w planach.Ogród nabiera od razu innego wyglądu.I mimo,że główne założenia zostają,to jednak charakter ogrodu zmienia się diametralnie!
Powodzenia w nasadzeniach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GabiK 14:17, 15 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewo, jestem ciekawa, jaka wyrośnie ta Minor Black. Na niektórych stronach piszą, że do 60 cm, ale gdzieniegdzie, że wcale nie jest taka mała i może mieć do 1,5 m. Okaże się w życiu, jak zwykle.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
EwaG 15:27, 15 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ja też jestem ciekawa ile będzie miała "wzrost', ale u mnie ze względu na warunki glebowe zapewne mniej niż więcej.
Gabi nie wiem , cy wiesz, że na ulicy Karczunkowskiej między Puławską a torami linii radomskiej otwarto coś na kształt centrum ogrodniczego pod szyldem "Szkółki zamojskie". Czynne w godz. 6.30-20. Muszę tam przy okazji zajrzeć - teren dość duży. Przejeżdzając widziałam jakieś iglaki szczepione na pniu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monteverde 15:45, 15 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mam ja w starym ogrodzie nie ma więcej jak 60 cm, Ewo zrób dołek w konarze i posadź tam jakiś floks szydlasty ładnie będzie wyglądało zbiory przesmaczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
GabiK 16:38, 15 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aniu, chciałam ją kupić, dzwoniłam do Florini, powiedzieli, że będzie spora, mimo, że sami mają w opisie, że 60 cm. Kupiłam Moneta. A chyba podobne wzrostem powinny być.

Ewo, dzięki za informację. Nie widziałam, Karczunkowską nie jeżdżę, tylko Baletową.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 16:49, 15 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewo tak mi teraz wpadło do głowy:

Wykopałam 3 borówki i posadziłam zamiast nich Limelight (musiała gdzieś się zmieścić, a to było jedyne spore miejsce). Są 4-letnie, dość wysokie, ładnie rozrośnięte, 3 różne odmiany. Ładnie owocowały w tym roku.
U mnie się już nie przydadzą, a szkoda wyrzucić. Nie chciałabyś ich przygarnąć? Albo może jakieś sąsiad?
Wolałabym ich nie wysyłać, bo duże są, ale przywieźć niedaleko mogę.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
EwaG 17:35, 15 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Aniu-monteverde dzięki za pomysł.
Gabi jeżeli to jakieś "miniaturowe" odmiany to mogę przygarnąć (też mam miniaturowy ogródek jak wiesz). Ale w ogródkowych stronach (tzn. w Woli Mrokowskiej) będe dopiero w sobotę. Może jakiej inne rozwiązanie?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
GabiK 18:12, 15 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Takie zupełnie miniaturowe nie są, jedna z nich to Bluejay, właśnie przeczytałam, że to odmiana średnia - dorasta do 2m i jest rozłożysta. Już teraz tak po metrze albo i więcej mają.

Założyłam wątek w oddam, jak nikt się nie zgłosi, to może zapytasz w sobotę, czy ktoś nie chce?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 18:30, 15 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwaG napisał(a)
Ja też jestem ciekawa ile będzie miała "wzrost', ale u mnie ze względu na warunki glebowe zapewne mniej niż więcej.
Gabi nie wiem , cy wiesz, że na ulicy Karczunkowskiej między Puławską a torami linii radomskiej otwarto coś na kształt centrum ogrodniczego pod szyldem "Szkółki zamojskie". Czynne w godz. 6.30-20. Muszę tam przy okazji zajrzeć - teren dość duży. Przejeżdzając widziałam jakieś iglaki szczepione na pniu.


Jestem bardzo ciekawa tej oferty, pewnie niebawem tam zajrzę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies