Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

greglis 09:45, 14 cze 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Witaj sąsiadko z zazdrościa patrzę na twoje drzewka, robią przyjemne tlo To dobre strony "miecia" wieloletniego ogrodu. ja musze sie zadowolić thujkami sąsiada
____________________
To będzie zaczarowany ogród
jotka 09:57, 14 cze 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
barbara_krajewska napisał(a)

Witaj Ewo, jesteś najbliżej mnie i Myszorka oraz Greglis, więc pewnie z czasem do Ciebie wpadniemy przy okazji oblężenia Kordusa. Nawet dziś tam będę po żurawki.

Natomiast ogrodnikiem działkowym oprócz Hani jest Grzesio.
Mnie spodobało się zdjęcie z aromatycznym bodziszkiem korzeniastym. Bardzo lubię przy nim robić, bo wydziela piękny zapach (liście).

Danusiu, ja też jestem działkowiczką, gospodaruję na 4 a tyle, że dużo dalej od W-wy!
Lubisz zapach korzeniastego??? Niebywałe!!! ))
A teraz do rzeczy...
Ewo, z zainteresowanieniem bedę śledzić Twoje poczynania. Doczytalam się wspólnej cechy naszych działek a mianowicie 'cudownie żyznej gleby'))
Czekam na dalsze 'wyznania' i zdjęcia


I ja witam -też działkowiczka - baaaardzo daleko od W-wy
Wiem jaki to problem, że ogródek nie jest pod nosem i wyjście do niego to wyprawa
Ale pasja i zamiłowanie do roślin, uprawa pielęgnacja i obserwowanie zmian pozwala zwalczać wszystkie przeszkody na drodze

Czekam na ciąg dalszy
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
EwaG 21:19, 14 cze 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
W podzięce za miłe słowa dla Szanownego Ogrodowego Kolegi Zbigniewa aksamitny kwiatek z mojej kolekcji.



A dla pozostałych taka oto niebieska piękność (nie ma co zazdrościć, nie z mojego ogródka ci ona).



Pora na ciąg dalszy mojej opowieści. Prace porządkujące toczyły się wiosną, latem i jesienią. Najgorsze było miesjcowe zrywanie starej darni, ale wykorzystałam tu wiedzę zdobytą bodajże w Działkowcu. Najgorsze kawałki zostały przykryte czarną folią, obsypane ziemią i kawałami darni, by wiatr nie zdarł płacht. Po kilkunastu dniach mój małżonek przekopywał wszystko bez problemu. Ale i tak w tym czasie najbardziej ozdobnym elemntem ogródka była pryzma kompostowa.
Zimą przystąpiłam do planowania. Oto co wymyśliłam.



Przystępuję do objaśnienia:
A – warzywnik z rządkiem malin
B – trejaż, do tej pory niezrealizowany; aktualnie mamy tam 4 krzewy winorośli w tym dwa stale przemarzające i konstrukcje do ich rozpinania raczej taką rodem z winnic (kołki w ziemi I rozpięty międy nimi drut)
C, D, E – rabaty w tym tak zwaną srebrną rabatę (D), która mi trochę choruje – niby czyściec powinien dobrze rosnąć na suchej glebie, ale mam wrażenie, że dręczy go jakaś choroba,
F - “sad” składający się ze śliw (w tym jednej zdziczałej, ale z niej sa najlepsze drzemy), orzecha i jabłoni
G – rosliny zadarniające (głównie bodziszek)
H – coś czego nie może zabraknąć ogroódku działkowym (inspekcja robotniczo-chłopska, bez bab, chodzi I sprawdza) czy kompostownik; polecam wszystkim niezależnie od wymogów formalnych, którym podlegają ogródki ROD
J – a to wyszło mi całkiem przypadkiem; miało to być ścieżką małym tarasikiem kamienno-żwirowym. Wykorytowaliśmy już nawet ziemię i to obniżenie terenu tak mi się spodobało, że została powierzchnia trawiasta. Nazywam to ścieżką mentalną.

Od czasu powstania planu nastąpiło troche zmian, np. srebrna rabata ma trochę inny kształt i przybyła jej towarzyszka, na której uprawiana jest mięta (słabo rośnie – wiadomo piasek – ale za to nie rozrasta się na boki), i różne warzywka (preferujemy cukinie i fasolkę szaparagową). Te dwie rabaty tworzą coś w rodzaju yin i yang mojego ogrodu nie tylko ze względu na kształt (ozdobnie i użytkowo).

Mam nadzieję, że Ogrodowiskowy Kolega usatysfakcjonowany?

Ewa G.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Safoya 21:22, 14 cze 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
greglis napisał(a)
Witaj sąsiadko z zazdrościa patrzę na twoje drzewka, robią przyjemne tlo To dobre strony "miecia" wieloletniego ogrodu. ja musze sie zadowolić thujkami sąsiada


Witaj Ewa
Dokładnie to samo sobie pomyślałam miałam napisać, ale weny zabrakło.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Sebek 22:13, 14 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hortensja przepiękna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:42, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
barbara_krajewska napisał(a)

Witaj Ewo, jesteś najbliżej mnie i Myszorka oraz Greglis, więc pewnie z czasem do Ciebie wpadniemy przy okazji oblężenia Kordusa. Nawet dziś tam będę po żurawki.

Natomiast ogrodnikiem działkowym oprócz Hani jest Grzesio.
Mnie spodobało się zdjęcie z aromatycznym bodziszkiem korzeniastym. Bardzo lubię przy nim robić, bo wydziela piękny zapach (liście).

Danusiu, ja też jestem działkowiczką, gospodaruję na 4 a tyle, że dużo dalej od W-wy!
Lubisz zapach korzeniastego??? Niebywałe!!! ))
A teraz do rzeczy...
Ewo, z zainteresowanieniem bedę śledzić Twoje poczynania. Doczytalam się wspólnej cechy naszych działek a mianowicie 'cudownie żyznej gleby'))
Czekam na dalsze 'wyznania' i zdjęcia


Tak Basiu nie pomyślałam, ale nie gniewasz się... Poza Tobą jeszcze pewnie o kimś zapomniałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anula_wn 23:56, 14 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
gardenarium napisał(a)
Witaj Ewo, jesteś najbliżej mnie i Myszorka oraz Greglis, więc pewnie z czasem do Ciebie wpadniemy przy okazji oblężenia Kordusa. Nawet dziś tam będę po żurawki.

Natomiast ogrodnikiem działkowym oprócz Hani jest Grzesio.
Mnie spodobało się zdjęcie z aromatycznym bodziszkiem korzeniastym. Bardzo lubię przy nim robić, bo wydziela piękny zapach (liście).


i mnie
również witam ciepło !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
barbara_kraj... 00:09, 15 cze 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
gardenarium napisał(a)


Witaj Ewo, jesteś najbliżej mnie i Myszorka oraz Greglis, więc pewnie z czasem do Ciebie wpadniemy przy okazji oblężenia Kordusa. Nawet dziś tam będę po żurawki.

Natomiast ogrodnikiem działkowym oprócz Hani jest Grzesio.
Mnie spodobało się zdjęcie z aromatycznym bodziszkiem korzeniastym. Bardzo lubię przy nim robić, bo wydziela piękny zapach (liście).

Danusiu, ja też jestem działkowiczką, gospodaruję na 4 a tyle, że dużo dalej od W-wy!
Lubisz zapach korzeniastego??? Niebywałe!!! ))
A teraz do rzeczy...
Ewo, z zainteresowanieniem bedę śledzić Twoje poczynania. Doczytalam się wspólnej cechy naszych działek a mianowicie 'cudownie żyznej gleby'))
Czekam na dalsze 'wyznania' i zdjęcia


Tak Basiu nie pomyślałam, ale nie gniewasz się... Poza Tobą jeszcze pewnie o kimś zapomniałam.

Danusiu, pewnie, że nie Ale temat mi bliski i dlatego się upomniałam
Ewo, na rabatę srebrną posadź przetacznik siwy /jest w Bylinach/, rogownicę - wprawdzie trzeba jej pilnować, ale piękne kępy tworzy i kwitnie na biało, niskie odmiany bylicy n.p.pontyjskiej i piękną perowskię - kwitnie na niebiesko, jak przetacznik.
Czyściec mogły zaatakować szkodniki.
Napisz, jakie kolory kwiatów preferujesz i czy w ogóle masz je zamiar sadzić?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 01:38, 15 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a z warzywnika uciekaj z malinami bo Ci wszędzie korzeniami wejdą) Cześć)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EwaG 06:43, 15 cze 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Basiu na srebrnej rabacie mam czyściec, srebrną szałwię, szałwię o srebrzysto-fioletowych liściach oraz jedną perowskię. Już raczej nic nie będę sadzić, tylko spróbuję podratować czyśćca (wygląda to na jakąś chorobę grzybową - moja mama pomocnica wszystko namiętnie podlewa, bez względu na to co roślina lubi). Rogownica została skutecznie wytępiona, została tylko jedna kępa.
Maliny - cieszę się, że w ogóle rosną, na tej glebie. Jak na razie po 5 latach nie widać aby się panoszyły. Natomiast muszę zlikwidować jeżynę, bo miała być bezrozłogowa, ale niestety nie jest.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies