Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 17:13, 17 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Rabata przy schodach wejściowych (od południa):


Dopiero początki, w koło jeszcze straszny bałagan, ale tak chciałam mieć ładny widok przy wejściu.
Jak narazie wsadziłam 7 karp piwoni (nie wiem jakie kolory) na środku, 2 róże Chpin z tyłu, 3 lawendy z frontu, pomiędzy są dalie i werbena patagońska, malwy, kosmosy. Z racji dotychczasowej pogody, niewiele kwitło, dopiero teraz ruszyło. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać za miesiąc.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 20:16, 18 maj 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Czy macie jakieś sprawdzone zabezpieczenia przed duzymi psami w ogrodzie? Mam dwa boksery i te moje wariaty wszędzie wbiegną. Próbowałam już siatki takiej do kolan, ale okropnie to wygląda i całą zdjęłam. Jak mi wpadną w tulipany, to żaden problem. Najwyżej sobie do domu wezmę. Ale taranują lawendę i hortensje


Są takie niewysokie przęsła metalowe ozdobne. U Ireny na wątku widziałam załoźone.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:19, 18 maj 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Rabata przy schodach wejściowych (od południa):


Dopiero początki, w koło jeszcze straszny bałagan, ale tak chciałam mieć ładny widok przy wejściu.
Jak narazie wsadziłam 7 karp piwoni (nie wiem jakie kolory) na środku, 2 róże Chpin z tyłu, 3 lawendy z frontu, pomiędzy są dalie i werbena patagońska, malwy, kosmosy. Z racji dotychczasowej pogody, niewiele kwitło, dopiero teraz ruszyło. Ciekawa jestem jak to będzie wyglądać za miesiąc.


To czekamy na efekty ja też robię pomału a w marcu się natyrałam jak wół a teraz osłabłam. Lubię robić jak jest 15st.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:38, 01 cze 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
U jak tam leci?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 13:53, 01 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Urszulla napisał(a)
U jak tam leci?

Kiepsko jakoś. Ostatnio psy stratowały moje zeszłoroczne hortensje Znowu zalożyłam siatkę ochronną. I ostatnio nie dzialam. Tyle się od marca nawsadzałam, przesadzałam, że teraz tylko chodzę, patrzę, pielę i podlewam. I czekam na urlop. Oby do 15.06
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 13:58, 01 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Oto sprawcy mych szkód, zmęczeni bitwami ogrodowymi
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
ElzbietaFranka 12:23, 02 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam. Ostatnie zdjecie sporo roboty jeszcze przed toba.
Pamietaj lawede scinamy, bo lodygi sa zdrewniale i nic na nich nie wypusci.
Jesli sa a takim stanie jeszcze teraz to zetnij je 10cm od ziemi. Widze, ze od ziemi odrastaja.

Te zciete lodyszki podziel na 10 cm i wsadz do ziemi lekkiej co 10 cm w cieniu i podlewaj. Mozesz miec nowe lawendy z wlasnej rozsady.

Powodzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Catalinasdiary 14:21, 02 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziękuję za wizytę Te lawendy tak wyglądają bo były dzielone z jednej ogromnej kępy. Już przycięte Co do pracy... Zdecydowanie wiele jeszcze przede mną.

ElzbietaFranka napisał(a)
Witam. Ostatnie zdjecie sporo roboty jeszcze przed toba.
Pamietaj lawede scinamy, bo lodygi sa zdrewniale i nic na nich nie wypusci.
Jesli sa a takim stanie jeszcze teraz to zetnij je 10cm od ziemi. Widze, ze od ziemi odrastaja.

Te zciete lodyszki podziel na 10 cm i wsadz do ziemi lekkiej co 10 cm w cieniu i podlewaj. Mozesz miec nowe lawendy z wlasnej rozsady.

Powodzenia
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Milka 17:56, 05 cze 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O matulu chiałbym być Twoim psem, moim też
ale życie, nie jak w porzekadle
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Catalinasdiary 09:27, 06 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Oj kogo ja tu widzę jaka miła wizyta. Twoje pieski urocze, tez dobrze mają.
No cóż, tak jak moje psy mają to i ja bym mogla mieć życie.
Niedługo jedziemy pierwszy raz z nimi nad morze.
Milka napisał(a)
O matulu chiałbym być Twoim psem, moim też
ale życie, nie jak w porzekadle
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies