Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Magda70
9aef45e5052e64861c89abea353b42fc 1

Dodany 12:53, 18 lip 2017
No wlaśnie to jest to o czym pisalam...ja od plastykowych falujących obrzeży zaczelam. Potem te mocniejsze ale też badziew plastyk.
Teraz mam tymczasowo od lat 4 dechy ale bede je tez na krawężniki wymieniać.
A i granitowe kostki mam...masakra.

Catalinasdiary
Originalaa

Dodany 12:58, 18 lip 2017
Granitowe przerastają trawą?

Ja tymi krawężnikami chciałam oddzielić podjazd. Ale już mi się odwidzialo. Rok temu zamówiliśmy kamień jasny w hurtowni, powiedzieli ile nam trzeba i okazało się, że o połowę za mało zamówiliśmy. Mam juz pomysł jak inaczej go wykorzystać, a zamiast podjazdu ma byc siatka stabilizująca i trawa na to. Bo trawa nam przerosla przez te kawienie i juz ich prawie nie widać.

Magda70 napisał(a)
No wlaśnie to jest to o czym pisalam...ja od plastykowych falujących obrzeży zaczelam. Potem te mocniejsze ale też badziew plastyk.
Teraz mam tymczasowo od lat 4 dechy ale bede je tez na krawężniki wymieniać.
A i granitowe kostki mam...masakra.

Dodany 13:05, 18 lip 2017
To zależy ile i jak wysoko dasz zaprawę.
Moje nie przerastają...ale nie są tak uporządkowane jak krawężniki betonowe i to mnie irytuje. niby kostka ale jednak nie dość regularna.
Catalinasdiary
Originalaa

Dodany 15:25, 18 lip 2017
Zastanawiam sie nad zimozielonymi niedużymi roslinami. Mam parę takich miejsc w ogrodzie, gdzie jest łyso gdy spadaja temperatury. Mam trochę bukszpanu, będę robić sadzonki, mam bergenie, kupiłam na próbę tuje danica, fajne są i dokupię ich więcej na jeseni. Rozmyślam nad żurawkami.

Dodany 16:51, 18 lip 2017
Zastanawiam się też jak wkomponować kalinę żeby nie było łyso. Wiem, że nie chcę jej przy ogrodzeniu, raczej w formie dekoracji wiosenno letniej. Czy przycinacie swoje kaliny na takie krzaczki 1,5m?

Dodany 21:34, 18 lip 2017 , edytowany o 21:36, 18 lip 2017
Catalinasdiary napisał(a)
Zastanawiam się też jak wkomponować kalinę żeby nie było łyso. Wiem, że nie chcę jej przy ogrodzeniu, raczej w formie dekoracji wiosenno letniej. Czy przycinacie swoje kaliny na takie krzaczki 1,5m?

Kalinę można ciąć małe tuje zimozielone są super pomysłem. Jeszcze Aurea Nana też .Pozdrawiam bo dziś padam.
Catalinasdiary
Originalaa

Dodany 09:12, 19 lip 2017
Uuu to fajnie, bo gdzieś wyczytałam, ze jak się ją tnie to nie kwitnie. Myślałam o thujach danica, aure nana właśnie i golden tuffet.

Ula, a co tak szalałaś, że padasz? Ja wczoraj sobie pofolgowałam i zamiast w ogrodzie pojechałam rowerem w puszczę. Cień i chłodek
Urszulla napisał(a)

Kalinę można ciąć małe tuje zimozielone są super pomysłem. Jeszcze Aurea Nana też .Pozdrawiam bo dziś padam.

Dodany 18:32, 19 lip 2017
Catalinasdiary napisał(a)
Uuu to fajnie, bo gdzieś wyczytałam, ze jak się ją tnie to nie kwitnie. Myślałam o thujach danica, aure nana właśnie i golden tuffet.

Ula, a co tak szalałaś, że padasz? Ja wczoraj sobie pofolgowałam i zamiast w ogrodzie pojechałam rowerem w puszczę. Cień i chłodek

Trzeba ciąć kalinę po kwitnieniu. Wszystkie są fajne bo niskie - te tuje, oczywiście.

Syn mnie przegonił 3 godz na rowerze z przerwami co kawałek. I takie inne rzeczy. W ogrodzie nic nie robię oprócz wieczornego podlewania
Catalinasdiary
Originalaa

Dodany 22:34, 19 lip 2017
Upały ostatnio dają się we znaki. Ja teraz wróciłam z podlewania.
Prawie 2 godziny trawę kosiłam. Masakra. Muszę pomyśleć o chodnikach.
Urszulla napisał(a)

Trzeba ciąć kalinę po kwitnieniu. Wszystkie są fajne bo niskie - te tuje, oczywiście.

Syn mnie przegonił 3 godz na rowerze z przerwami co kawałek. I takie inne rzeczy. W ogrodzie nic nie robię oprócz wieczornego podlewania

Dodany 22:34, 19 lip 2017
Upały ostatnio dają się we znaki. Ja teraz wróciłam z podlewania.
Prawie 2 godziny trawę kosiłam. Masakra. Muszę pomyśleć o chodnikach.
Urszulla napisał(a)