Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Magda70 12:53, 18 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No wlaśnie to jest to o czym pisalam...ja od plastykowych falujących obrzeży zaczelam. Potem te mocniejsze ale też badziew plastyk.
Teraz mam tymczasowo od lat 4 dechy ale bede je tez na krawężniki wymieniać.
A i granitowe kostki mam...masakra.



____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Catalinasdiary 12:58, 18 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Granitowe przerastają trawą?

Ja tymi krawężnikami chciałam oddzielić podjazd. Ale już mi się odwidzialo. Rok temu zamówiliśmy kamień jasny w hurtowni, powiedzieli ile nam trzeba i okazało się, że o połowę za mało zamówiliśmy. Mam juz pomysł jak inaczej go wykorzystać, a zamiast podjazdu ma byc siatka stabilizująca i trawa na to. Bo trawa nam przerosla przez te kawienie i juz ich prawie nie widać.

Magda70 napisał(a)
No wlaśnie to jest to o czym pisalam...ja od plastykowych falujących obrzeży zaczelam. Potem te mocniejsze ale też badziew plastyk.
Teraz mam tymczasowo od lat 4 dechy ale bede je tez na krawężniki wymieniać.
A i granitowe kostki mam...masakra.



____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Magda70 13:05, 18 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
To zależy ile i jak wysoko dasz zaprawę.
Moje nie przerastają...ale nie są tak uporządkowane jak krawężniki betonowe i to mnie irytuje. niby kostka ale jednak nie dość regularna.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Catalinasdiary 15:25, 18 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Zastanawiam sie nad zimozielonymi niedużymi roslinami. Mam parę takich miejsc w ogrodzie, gdzie jest łyso gdy spadaja temperatury. Mam trochę bukszpanu, będę robić sadzonki, mam bergenie, kupiłam na próbę tuje danica, fajne są i dokupię ich więcej na jeseni. Rozmyślam nad żurawkami.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 16:51, 18 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Zastanawiam się też jak wkomponować kalinę żeby nie było łyso. Wiem, że nie chcę jej przy ogrodzeniu, raczej w formie dekoracji wiosenno letniej. Czy przycinacie swoje kaliny na takie krzaczki 1,5m?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 21:34, 18 lip 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Zastanawiam się też jak wkomponować kalinę żeby nie było łyso. Wiem, że nie chcę jej przy ogrodzeniu, raczej w formie dekoracji wiosenno letniej. Czy przycinacie swoje kaliny na takie krzaczki 1,5m?


Kalinę można ciąć małe tuje zimozielone są super pomysłem. Jeszcze Aurea Nana też .Pozdrawiam bo dziś padam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 09:12, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Uuu to fajnie, bo gdzieś wyczytałam, ze jak się ją tnie to nie kwitnie. Myślałam o thujach danica, aure nana właśnie i golden tuffet.

Ula, a co tak szalałaś, że padasz? Ja wczoraj sobie pofolgowałam i zamiast w ogrodzie pojechałam rowerem w puszczę. Cień i chłodek
Urszulla napisał(a)


Kalinę można ciąć małe tuje zimozielone są super pomysłem. Jeszcze Aurea Nana też .Pozdrawiam bo dziś padam.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 18:32, 19 lip 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Catalinasdiary napisał(a)
Uuu to fajnie, bo gdzieś wyczytałam, ze jak się ją tnie to nie kwitnie. Myślałam o thujach danica, aure nana właśnie i golden tuffet.

Ula, a co tak szalałaś, że padasz? Ja wczoraj sobie pofolgowałam i zamiast w ogrodzie pojechałam rowerem w puszczę. Cień i chłodek


Trzeba ciąć kalinę po kwitnieniu. Wszystkie są fajne bo niskie - te tuje, oczywiście.

Syn mnie przegonił 3 godz na rowerze z przerwami co kawałek. I takie inne rzeczy. W ogrodzie nic nie robię oprócz wieczornego podlewania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 22:34, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Upały ostatnio dają się we znaki. Ja teraz wróciłam z podlewania.
Prawie 2 godziny trawę kosiłam. Masakra. Muszę pomyśleć o chodnikach.
Urszulla napisał(a)


Trzeba ciąć kalinę po kwitnieniu. Wszystkie są fajne bo niskie - te tuje, oczywiście.

Syn mnie przegonił 3 godz na rowerze z przerwami co kawałek. I takie inne rzeczy. W ogrodzie nic nie robię oprócz wieczornego podlewania
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 22:34, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Upały ostatnio dają się we znaki. Ja teraz wróciłam z podlewania.
Prawie 2 godziny trawę kosiłam. Masakra. Muszę pomyśleć o chodnikach.
Urszulla napisał(a)


Trzeba ciąć kalinę po kwitnieniu. Wszystkie są fajne bo niskie - te tuje, oczywiście.

Syn mnie przegonił 3 godz na rowerze z przerwami co kawałek. I takie inne rzeczy. W ogrodzie nic nie robię oprócz wieczornego podlewania
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies