Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 12:45, 06 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Mam również plan co do drugiej, mniejszej, rabaty od południa. Mam na nią miejsce wzdłuz schodów prowadzących do domu. Miejsce nasłonecznione przez prawie cały dzień. Pdoba mi sie połączenie trzech kolorów: róż, fiolet, niebieski.
Chcę wykorzystać szałwie, przetaczniki, cynie i peonie.
Brakuje mi czegoś wiekszego, może na pniu? Czegoś zimozielonego, albo przynajmniej tworzącego kształt.

Równolegle do tej rabaty, po drugiej stronie miejsca podjazdowego, stworzyłam rabatę z juk i lawendy, naprzemiennie sadzone. Dodałam kwiaty cebulowe: szafirki, czosnki i zawilce. Planuję posadzić różową różę parkową jako plecy/ ramę. Obie rabaty łączy lilak posadzony symetrycznie na zakończeniu jednej i drugiej.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:54, 06 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
O taki mniej więcej efekt chodzi (bez żółci), tylko zamiast tej ścieżki, jest biały, żwirowy podjazd
(nie jestem pewna skąd zdjęcie, mozliwe, że właśnie z Ogrodowiska )
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 15:39, 06 kwi 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Koniecznie zrób zdjęcia miejsca które zmieniasz "przed zmianą"
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 10:40, 07 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Urszulla napisał(a)
Koniecznie zrób zdjęcia miejsca które zmieniasz "przed zmianą"

Zrobiłam wczoraj sesję i zalamałam się stanem mojego ogrodu Zimno strasznie, wieje i ręcę mi zamarzły.
Wiele pracy przede mną. Wieczorem wstawię zdjęcia.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 22:40, 07 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Tu będę działać.



____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Figielka 23:01, 07 kwi 2017


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Przyszłam się przywitać i kibicować . Zapisuję do obserwowanych.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Catalinasdiary 19:43, 08 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Figielka napisał(a)
Przyszłam się przywitać i kibicować . Zapisuję do obserwowanych.

Witaj, dziękuję.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 09:44, 11 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Podziałałm w weekend Stworzyliśmy rabatę przy schodach wejściowych. Sporo pracy przy niej było. Najpierw usunięcie gruzu pobudowlanego, póżniej wyrównanie i nawiezienie ziemi. Parę roslin kupiłam, częśc dostałam, jeszcze inne zebrałam z innych miejsc w ogrodzie. Wysiałam też nasiona. A więc tak, od przodu są lawnedy x3, pomiędzy nie wysiałam werbenę patagońską. Za lawendą są kłącza dalii x2 i kalia. Następnie peonie różowe, bordowe i białe sadzone po skosie, z kazdego koloru x2. Na samym końcu róże Chopin x2 i powojnik alpejski. Chcę dokupić drugi, żeby było symetrycznie Bardzo jestem ciekawa efektu w pełni sezonu. Nrazie widać tylko łebki peoni, róże i lawenda puszczają listki. Będę dosadzać jeszcze bylin, żeby jesienią nie było łyso, nie wiem tylko jeszcze jakie.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 09:54, 11 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Pojawił się kolejny pomysł na bardziej intymny ogród. Ponieważ brama garażowa wiele pokazuje z ulicy, chcemy zasadzić "coś" na końcu podjazdu. Ma być lekkie, ażurowe, ciekawe. Wybrałam śliwę wiśniową. Za tydzień po nie jedziemy, bo będą dwie. Szczepione na wysokości ok. 120 cm, z ładną koroną. Widzieliśmy je w sobotę w szkółce, jeszcze nie zakwitły.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 10:13, 11 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Zaczęłam również największą rabatę od południa, wzdłuż ogrodzenia. Dokupiliśmy brakujące thuje szmaragdy x3, przed nie wsadziłam dereń biały Sibirica x2. Ale żeby to zrobić, najpierw musiałam zdjąć darń do czarnej lini. 2 godziny pracy, 2 taczki na kompost. Po przekwitnięciu cebulowych, planuję przesadzić ich część właśnie pomiędzy dereniami. W planach są róże, pastelowe, z dużym kwiatem. Czy możecie coś polecić?



Co jest obecnie (od lewej):
Migdałek, pod nim trzykrotka
Thuje szmaragd wzdłuż ogrodzenia x8
Mahonia
Dereń biały Sibirica x2

Za ogrodzeniem, również wzdłuż, bergenie.
Drzewo z listkami, jarzębina.
Mam tam też sumaki.
Forsycja jest do wyrwania, pozostaną lilaki x2.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies