Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chaos kontrolowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos kontrolowany

AnkaK 21:15, 21 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Margerytka40 napisał(a)
Sprawdziłam, pierwsze fotki miskantów mam z 11 kwietnia, tyle, że ubiegły kwiecień był wyjątkowo ciepły chyba

To daję im czas do 18 kwietnia. Tydzień więcej i ani dnia! Potrzebuję tam dużych traw co by dziury w dole tujek zaslaniały, bo nie fotogeniczne som no
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 21:16, 21 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Zana napisał(a)
Dwa lata temu wiosną sadziłam miskanty Adagio, małe. Przez sezon troszkę przyrosły i jesienią nawet zakwitły. W ubiegłym roku wiosną ścięłam i baaardzo długo nic się nie pojawiało. Przypuszczam, że trochę za głęboko je posadziłam. Miałam je wykopać, ale ciągle coś innego było do roboty i tak sobie tkwiły dwa suchelce. Jakież było moje zdziwienie, gdy gdzieś w okolicy lata (czerwiec/lipiec , nie pamiętam dokładnie) pojawiły się pojedyncze liście. Do jesieni kępki się zapełniły, przyrosły i skromnie bo skromnie, ale jesienią zakwitły. Tak więc nie ma co panikować nad miskantami, dopiero jest marzec, jak do końca maja nic nie będzie to się możesz zacząć zastanawiać nad nimi. Taka moja rada.

Ja tam mądrzejszych się słucham więc zgrzytam zębami i czekam
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 21:17, 21 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Wiosna dziewczynki!
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Margerytka40 21:44, 21 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnkaK napisał(a)
Wiosna dziewczynki!


Tiaaa, czuję wiosnę a raczej moje kości ją czują
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 21:45, 21 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
w końcu długo kazała na siebie czekać
życzę dobrej pogody w sobotę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
adrianna 10:18, 22 mar 2019

Dołączył: 14 sty 2018
Posty: 14
witam a możesz zdradzić gdzie kupowałaś te trawy ozdobne? pozdrawiam Ada
AnkaK 11:09, 22 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
adrianna napisał(a)
witam a możesz zdradzić gdzie kupowałaś te trawy ozdobne? pozdrawiam Ada

Które?
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 20:21, 22 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Pytanie mam mądre głowy, może dziwne, bo nie ma przecież głupich. Mimo tego, że mieszkam w dość gęstej, osiedlowej zabudowie, sporo u mnie wieje. Głównie zachodnie wiatry oczywiście. Dziś zwróciłam uwagę, że 2 magnolie, takie pseudo wielopniowe, co to po 5 gałęzi mają dosłownie, całe namiętnie rosną na wschodnia stronę. Estetycznie to dla mnie no problem, ale te gałęzie 'zachodnie' krzyżują się z tymi od wschodu i ocierając się wycieraja sobie pąki, wręcz wyrywajac. Możliwe, że to od wiatrów? Robić jakieś odciągi?
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Magleska 20:44, 22 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
kurcze ....nie wiem ….ale szkoda kwiatów ,żeby te gałęzie je sobie powycierały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AnkaK 21:11, 22 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
No właśnie. Kupiłem je w markecie dosłownie po 25 PLN, 5 gałązek na krzyż, ale kwitną co roku więc teraz się zastanawiam...
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies