Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chaos kontrolowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos kontrolowany

AngelikaX 16:54, 20 mar 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ale masz czyściutko, wszystko ładnie w ogrodzie poogarniane
Ja też korę muszę zakupić i sypnąć, uwielbiam ten zapach lasu

ps. Psinka przesłodka
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AnkaK 18:09, 20 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Wydawało mi się, że jak się pierwsze ciepełko zrobiły to trochę ruszyły. A może ta zielenina z zeszłego sezonu była? Kupiłem w zeszłym roku przez net miskanty i się nacielam strasznie. Liliputy takie, ledwo dyszały i się zastanawiam czy ruszą czy trzeba nowe nabyć
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Margerytka40 18:42, 20 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dokładnie tak, jak ścinałam swoje też były w środku zielone, teraz już nic zielonego nie widać. Może poczekaj jeszcze, one koło połowy kwietnia pewnie ruszą. Muszę sprawdzić zdjęcia z tamtego roku kiedy ruszyły.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:54, 20 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Sprawdziłam, pierwsze fotki miskantów mam z 11 kwietnia, tyle, że ubiegły kwiecień był wyjątkowo ciepły chyba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 19:31, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dwa lata temu wiosną sadziłam miskanty Adagio, małe. Przez sezon troszkę przyrosły i jesienią nawet zakwitły. W ubiegłym roku wiosną ścięłam i baaardzo długo nic się nie pojawiało. Przypuszczam, że trochę za głęboko je posadziłam. Miałam je wykopać, ale ciągle coś innego było do roboty i tak sobie tkwiły dwa suchelce. Jakież było moje zdziwienie, gdy gdzieś w okolicy lata (czerwiec/lipiec , nie pamiętam dokładnie) pojawiły się pojedyncze liście. Do jesieni kępki się zapełniły, przyrosły i skromnie bo skromnie, ale jesienią zakwitły. Tak więc nie ma co panikować nad miskantami, dopiero jest marzec, jak do końca maja nic nie będzie to się możesz zacząć zastanawiać nad nimi. Taka moja rada.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 06:44, 21 mar 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
U mnie po cięciu miskanty suche jak pieprz. Ale ruszą, bliżej maja lub w maju. Teraz za wcześnie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makusia 08:52, 21 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja to jeszcze nawet w najbliższej przyszłości planów na ścięcie miskantów nie mam
Musze się nauczyć organizacji, bo w tyle jestem strasznym z ogrodem
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
paradas 09:25, 21 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale urocza, czekoladowa Jaga. Miejmy nadzieję że kopanie jej przejdzie. Mojej nie przechodzi od 4 lat
Gdzie kupiłaś te białe donice i stokrotki? Widziałem ostatnio je w Casto i były bardzo zmarnowane a 4 zł sztuka
AnkaK 21:10, 21 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
paradas napisał(a)
Ale urocza, czekoladowa Jaga. Miejmy nadzieję że kopanie jej przejdzie. Mojej nie przechodzi od 4 lat
Gdzie kupiłaś te białe donice i stokrotki? Widziałem ostatnio je w Casto i były bardzo zmarnowane a 4 zł sztuka

Donice Allegro. Cieniutkie są, tzn plastik słaby, ale nie były drogie więc nie narzekam.
Stokroty po 2.5 zł w lokalnym ogrodniczym - fajne, duże sadzonki.
Jaga dziękuje - labradory przez 2 lata mają szczenięcy rozum więc myślę, że ona jeszcze się rozkręci
____________________
Anka Chaos kontrolowany
AnkaK 21:13, 21 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Makusia napisał(a)
Ja to jeszcze nawet w najbliższej przyszłości planów na ścięcie miskantów nie mam
Musze się nauczyć organizacji, bo w tyle jestem strasznym z ogrodem

Ja też nie wszystko ogarniam. Pocięłam miskanty, a nie ruszyła hortensji Anabell, które już mają liście. Taka że mnie ogrodniczka... A najgorsze jest to, że wszystko rozgrzebuje - trochę tu porobię i idę dalej, a potem jeszcze dalej. Mój ogród wiele mi wybacza
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies