Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

edi75 11:38, 31 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2046
MOje mieczyki... i malinki
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Koko 23:05, 01 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 34
Aż się musiałam uśmiechnąć, też mam takie połączenie - maliny przy końcu działki i mieczyki wciśnięte zaraz obok pod drzewka owocowe...wszystkie mieczyki darowane, więc kolory były dla mnie prawdziwą niespodzianką.
____________________
Joanna na ugorze
kamcia 08:36, 02 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Przyszłam się przywitać. Widzę, że dopiero tworzysz ogród, więc z pomocą forumowiczów powinnaś uniknąć wielu błędów.

Powiem Ci na moim przykładzie, że na początku bardzo chciałam wszystko na już, kupowałam roślinki i sadziłam gdzie wydawało mi się, że będzie dobrze, nie mając pojęcia o potrzebach tych roślin.
Po czasie, mniejsze rośliny rosły z tyłu, większe z przodu, ziemi nie miałam dobrze przygotowanej i zaczęły chorować.

Od 1,5 roku wszystko robię od początku, najgorsze jest to, że muszę wymieniać ziemię bo mam gliniasto-ilastą.

Moja rada. Roślin na razie nie kupuj, zrób plan, określ co byś chciała i przygotowuj na razie samą ziemię.

Pisałaś, że od strony sąsiada, chcesz niskie roślinki, bo sąsiad ma tuje, a Ty nie chcesz jakiegoś tła?.






____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
edi75 09:26, 02 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2046
kamcia napisał(a)
Przyszłam się przywitać. Widzę, że dopiero tworzysz ogród, więc z pomocą forumowiczów powinnaś uniknąć wielu błędów.

Powiem Ci na moim przykładzie, że na początku bardzo chciałam wszystko na już, kupowałam roślinki i sadziłam gdzie wydawało mi się, że będzie dobrze, nie mając pojęcia o potrzebach tych roślin.
Po czasie, mniejsze rośliny rosły z tyłu, większe z przodu, ziemi nie miałam dobrze przygotowanej i zaczęły chorować.

Od 1,5 roku wszystko robię od początku, najgorsze jest to, że muszę wymieniać ziemię bo mam gliniasto-ilastą.

Moja rada. Roślin na razie nie kupuj, zrób plan, określ co byś chciała i przygotowuj na razie samą ziemię.

Pisałaś, że od strony sąsiada, chcesz niskie roślinki, bo sąsiad ma tuje, a Ty nie chcesz jakiegoś tła?.

Kamcia...sąsiada mam po prawej stronie( to te zdjęcia gdzie są mieczyki)i tu nie sadzilismy tuj.Reszte działki tz przód,część lewej strony i tył mamy obdadzone tujami szmaragdami.Co do roślin to na razie nie kupuje ..sadze to co dostanę.Skad dokładnie jesteś




____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dominika11 11:28, 19 kwi 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Wpadła z rewizytą
faktycznie działaś od początku, ale to najlepiej

I w końcu na czym stanęło co z garażem ???? jak propozycje dziewczyn ??? jakieś decyzje zapadły ???

no chyba, że na tym już koniec - ale raczej w to watpię - czekam na jakieś info bedzie dobrze

zaznaczam watek i będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
edi75 11:36, 19 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2046
Plan na ten rok jest taki..ze rozpoczynamy budowę..powoli.Z działań ogrodowych ...powstaje warzywnik...rabatka z różnościami będzie uzupełniana( po prawej stronie od sąsiada)
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dominika11 11:51, 19 kwi 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że ława wytyczona
niech się mury pną do góry

ja swój ogród też zaczynałam jak szła budowa, choć niektórzy uważali to za nie realne (jak ci już chyba wiadomo), ale dałam radę i mam dom i część działki zagospodarowaną i jest na co już popatrzeć i cieszyć oko jak rośnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
edi75 12:44, 19 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2046
Kolezankiogrodowe...poszukuje bylin cieniolubnych...może ktoś z WAs ma w nadmiarze..Funkie.brunere.pluskwicę graniasta,tawułkę Andersa,Zurawki...Pozdrawiam
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dominika11 13:49, 19 kwi 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
miałam ci pisać o Bazarku, ale widziałam, że już tam byłaś
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 09:03, 24 kwi 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
co u Ciebie tak cicho ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies