Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

iwka 11:08, 13 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
margaretka3 napisał(a)
Tak, miniaturowa. Z kwiatami do 30 cm.
mam parzydło normalne, tzn. duże i bardzo je lubię wygląda identycznie jak to malusie dobrze wiedzieć, że jest w wersji mini
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Magda70 11:10, 13 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No to muszę sobie je zapamiętać w takim razie.
Na razie nad jeziorem susza muszę podlewać rabaty zwłaszcza te ktore obsadzalam teraz wiosną.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
nawigatorka 11:13, 13 cze 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Magda70 napisał(a)


Czy fajnie to się okaże jak skonczymy. Walczę z mężem co by mi za dużo zastrzałów nie robil.
tez ich nie lubie i mam na to słowo alergie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Magda70 11:28, 13 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nawigatorka napisał(a)
tez ich nie lubie i mam na to słowo alergie


no ja też...ale walczę. Idę na inne kompromisy na razie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
magnolia 14:47, 13 cze 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jak ładnie!
rośnie Wam ogród w zawrotnym tępie.
Mnie się podoba rabata rabarbarowa- on robi robotę.

Parzydło miniaturowe to parzydło blekotolistne. Wg mnie przebija tawułki bo liście i pokrój zwarty są urocze.
Ciekawe dlaczego perowskia ma się źle. Może jej dorzuc dolomitu, tam cała rabata nie pogardzi nim
____________________
magnolia 14:47, 13 cze 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a altana jest mega!!!
czekam na jej finał
A Ty pilnuj męża, niech nie szaleje, minimalizm jest w cenie
____________________
Magda70 14:55, 13 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magnolia napisał(a)
jak ładnie!
rośnie Wam ogród w zawrotnym tępie.
Mnie się podoba rabata rabarbarowa- on robi robotę.

Parzydło miniaturowe to parzydło blekotolistne. Wg mnie przebija tawułki bo liście i pokrój zwarty są urocze.
Ciekawe dlaczego perowskia ma się źle. Może jej dorzuc dolomitu, tam cała rabata nie pogardzi nim


no powiem Ci że rabarbar rządzi. Kwiaty nawet mial ale już ciachnęłam bo mszyce je lubią.
Marta, perovska po prostu się utopiła jesienią. I teraz wylazły mi z ziemi 2 szt. tylko.

Ale stipa i rozchodnik dają radę. I nawet jeżówka rośnie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 14:58, 13 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magnolia napisał(a)
a altana jest mega!!!
czekam na jej finał
A Ty pilnuj męża, niech nie szaleje, minimalizm jest w cenie


No on się boi , że jak przyjdzie śnieg to mu się przewróci... Ale Pilnuję. Nie poddaję się
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 14:59, 13 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marta, to może ja to parzydło sobie zamiast perovskiej posadzę? Albo coś innego bo parzydło jest mini mini...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
magnolia 15:48, 13 cze 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
coś innego, ono jest leśne w charakterze, a tu słoneczna bardziej.
Może przetacznik kłosowy, ale sam gatunek- np różowy. Choć on tez sucho woli, więc nie wiem.
http://www.bylinyolsztyn.pl/rosliny/588/veronica-spicata-blue-rosea-alba-przetacznik-klosowy

A może daj więcej rozchodnika i kilka kęp tego przetacznika na próbę.
Chyba żeby jarzmianke różową- jak masz wilgotno to powinna dac radę i w słoncu- przenikałaby cięższe kepy rozchodników.... ale na próbę, nie inwestuj od razu
Jeszcze przychodzi mi do głowy
wiązówka palmowata Nana- jest super
https://albamar.pl/byliny/1739-wiazowka-palmowata-nana-filipendula-palmata-0000000001739.html

ewentualnie rdest himalajski, choć z czasem zagości na prawie całej rabacie, bo szeroko rośnie



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies