Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony azyl pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony azyl pod Wrocławiem

koniczynka 10:03, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Witajcie

Czytam ogrodowisko od 6 lat z przerwami na trójkę dzieci więc jakoś do tej pory nie przełożyło się to moje czytanie na działanie. Pora to zmienić.

Bardzo Was proszę o pomoc w przeorganizowaniu ogrodu. Na planie to, czego raczej nie zmienimy. Większość ogrodu to niestety patelnia o wymiarach 25x20m z podłożem gliniastym. W ogrodzie ze względu na dzieci (2, 4 i 6 lat) powinno znaleźć się miejsce na plac zabaw, trampolinę oraz basen na stelażu 6x4 m.

W tej chwili plac zabaw jest w centralnym miejscu dzięki czemu z każdego miejsca w domu widzę dzieci. Chciałabym jednak już zacząć tworzyć dzieciom "azyl" np poprzez przestawienie placu na bok i jakieś lekkie osłonięcie - zakładam że za kilka lat będą woleli mieć nieco więcej dyskrecji.

Fajnie byłoby mieć ognisko, ale czytając wątki zastanawiam się czy nie urządzić go w miejscu basenu poza sezonem? W lecie raczej ogniska palić nie będziemy

Poradźcie proszę:
1. jak rozplanować ogród
2. Co zrobić z przed ogródkiem zeby nie trzeba było codziennie pielić? - po dwóch latach od położenia agrowłokniny nie ma dnia bez chwasta...
3. jak zmienilibyście ten przed ogródek? jest tam obecnie: magnolia, 3 azalie japońskie, 1 rh, jałowiec na pniu, lilak mayera x2, płożące coś (nie pamiętam nazwy)

____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
koniczynka 10:07, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
koniczynka 10:12, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Ogród właściwy - w tym roku będziemy zadaszać taras robiąc rolety rzymskie bo w lecie nie mamy gdzie się skryć...

od strony wejścia na posesję


Z rogu zachodniego


z południa


ścieżka wzdłuż tarasu z widokiem na domek gospodarczy
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
sylwia_slomc... 10:29, 25 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Witaj moja propozycja
Pomarańczowy kształt rabat przed tujami,
zielony trawnik do użytku dla dzieci
Tak na szybko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:32, 25 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Chwasty w przedogródku będą bo zachwaszczone jest przed płocie i się sieją
Zrób rabatę na przedpłociu i problem w dużej mierze zniknie sam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makusia 10:35, 25 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witaj Beatko
Odpowiem u Ciebie- donice- skrzynie je nazywam roboczo nie mają dna. Zamiast dna jest siatka na krety- pod skrzyniami nie ma też agro- została wycięta. Zatem skrzynie spoczyaja bez dna na siatce Są wysokie na 30 cm i nie wiem, czy rośliny typu marchew ma szansę iść niżej w dół, niż te 30 cm - byłaby gigantyczna
Od wewnątrz skrzynie są wyłożone folią kubełkowa tak, żeby ziemia nie miała bezpośredniej styczności z drewnem. Malowałam altaxem, i z zewnątrz i wewnątrz- czytałam na forum, że dziewczyny też stosowały ten impregnat. Poza tym impregnat nie ma szans przeniknąć do warzyw, właśnie przez folię, która go oddziela od ziemi

Mam nadzieję, że pomogłam. A przy okazji zaznaczam Twój wątek i będę podglądać na bieżąco
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polinka 10:45, 25 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Hej Witam się i ja po sąsiedzku

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
koniczynka 11:08, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chwasty w przed ogródku będą bo zachwaszczone jest przed płocie i się sieją
Zrób rabatę na przed płociu i problem w dużej mierze zniknie sam


Wierz mi Sylwia (witaj ), że miesiąc temu przekopałam całe przedpłocie (ponowie). Wszystko wyciągałam łapkami własnymi... była tam róża dzika (na dzem truskawkowy) oraz lawendy... Potem miałam zawirowania z maluchami i po miesiącu wygląda tak jak teraz... także to nie kwestia samego przedpłocia choć troszkę pewnie też...
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
koniczynka 11:09, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Makusia napisał(a)
Witaj Beatko
Odpowiem u Ciebie- donice- skrzynie je nazywam roboczo nie mają dna. Zamiast dna jest siatka na krety- pod skrzyniami nie ma też agro- została wycięta. Zatem skrzynie spoczyaja bez dna na siatce Są wysokie na 30 cm i nie wiem, czy rośliny typu marchew ma szansę iść niżej w dół, niż te 30 cm - byłaby gigantyczna
Od wewnątrz skrzynie są wyłożone folią kubełkowa tak, żeby ziemia nie miała bezpośredniej styczności z drewnem. Malowałam altaxem, i z zewnątrz i wewnątrz- czytałam na forum, że dziewczyny też stosowały ten impregnat. Poza tym impregnat nie ma szans przeniknąć do warzyw, właśnie przez folię, która go oddziela od ziemi

Mam nadzieję, że pomogłam. A przy okazji zaznaczam Twój wątek i będę podglądać na bieżąco


Dziękuję w takim razie u nas też będą donice. Tylko muszę męża namówić. Pozdrawiam serdecznie i witam w moim wątku
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
koniczynka 11:10, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj moja propozycja
Pomarańczowy kształt rabat przed tujami,
zielony trawnik do użytku dla dzieci
Tak na szybko


Dziękuję za propozycję A jakbyś rozmieściła plac zabaw, trampolinę, basen?
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies