Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony azyl pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony azyl pod Wrocławiem

koniczynka 10:00, 26 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
makadamia napisał(a)
Dobrze kojarzysz

Ciurkadełko tam gdzie strzałka.
Kółkami zaznaczyłam drzewa:
ciemnosielone kółka to jakieś duże drzewo, typu klon
a jasnozielone to małe drzewo typu wiśnia czy jabłonka ozdobna, jarząby itp.





Żeby nie było za łatwo mam nad ogrodem kable wysokiego napięcia. Ida dokładnie w pasie od 1 m do 5 m od ogrodzenia licząc. Czy to mi eliminuje duże drzewa?
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
Lulilaj 10:03, 26 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Hej Beatko
I ja przyszłam się przywitać. Masz bardzo ładny domek i zadbaną działkę, a teraz Asia wyczarowała Ci świetny projekt . Nic tylko brać się do pracy (a ja będę podglądać )
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
koniczynka 10:10, 26 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Witaj Lulilaj śmiało podglądaj jak się pocę i zadaję głupie pytania Domek faktycznie nam się udał tylko ogrodu mu brakuje. Ale dzięki Asi i dziewczynom mam nadzieję, że będzie coraz piękniej
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
Makusia 10:12, 26 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No nie...tyle się wczoraj opociłam, żeby napisać swoje zdanie w temacie połączonego placu zabaw i basenu i nie ma postu- znak to, że nie powinnam wyrażać myśli swych i sugestii
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 10:15, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Raczej myślałam o wymurowanym, podłuznym korytku...później poszukam inspiracji.

Przejdźmy teraz na front. Dopytam się o oczekiwania.
Front ma być dla was czy przechodniów? Często widzisz go z okien?
Światło. Ten aspekt jest zmienny, zwłaszcza jeśli wejdzie żywopłot lub drzewa. Rosliny wyciągaja się do słońca i one inaczej postrzegają kierunki świata niż my. Dlatego trzeba uzgodnić co tam (ogólnie) chcesz, jak sobie wyobrażasz, a potem nam wyjdzie jaką mamy wystawę słoneczną.
Już wiem, że tam wieje... czyli na ten moment to niedobre stanowisko dla wrażliwych, wczesnowiosennych roslin. Przemarzną.
Będziemy przesadzać. To pewne. tak jak pewne będzie rycie w ziemi i poprawienie jej jakości pod konkretne rosliny. Z całym szacunkiem do ciebie - jałowiec to nie wizytówka na front - smutny, z wiekiem zagrzybiały i suchy. Kłuje cały czas. Lubi sucho. Rodki, azalie, magnolia to wilgoć.

Ptakom mozna zmieniać przyzwyczajenia dopiero jesienią. Teraz szykuja się na drugi lęg. Będą w ogrodzie drzewa i krzaki to wybiorą tamtą lokalizację. Z twoja pomocą
EDIT
Druty utrudnia wybór drzew, ale zywopłotowi, strzyzonemu już nie. Jaka wysokość drutów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 10:16, 26 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
koniczynka napisał(a)
Witaj Lulilaj śmiało podglądaj jak się pocę i zadaję głupie pytania Domek faktycznie nam się udał tylko ogrodu mu brakuje. Ale dzięki Asi i dziewczynom mam nadzieję, że będzie coraz piękniej


Oj Beatko pocić to będziemy się razem. Ja też dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, tylko u mnie brakuje jeszcze ogrodzenia, nawierzchni, no i jest troszkę trudniej. A podobną nadzieję pokładam i ja
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Toszka 10:19, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
No nie...tyle się wczoraj opociłam, żeby napisać swoje zdanie w temacie połączonego placu zabaw i basenu i nie ma postu- znak to, że nie powinnam wyrażać myśli swych i sugestii


pewnie nie wysłałaś. Ja tak wczoraj popisałam się sama przed sobą. Czasami pomaga "cofnij"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
koniczynka 10:30, 26 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Jak zakładałam wątek to mi 3 razy wcieło.. już chciałam zrezygnować ale dałam ostatnią szansę i jest super

Basen tak jak napisałam mogłabym przenieść za 8 lat jak moja najmłodsza bedzie rozsądna. Ja moim dzieciom pozwalam na dużo (tzn kreatywną luźną zabawę, wynoszenie kamyków z rabaty ku "uciesze" mojego męża, skakaniu w kałużach itd, dlatego wiem, ze znajdą sposób aby wejsc do basenu i pochwalić się jak pływają wtedy kiedy ja akurat bede przewijać Julkę... i po co mi te nerwy?) Oczywiście tłumaczę itd ale dzieci to dzieci. wolę dmuchac na zimne.

Ale zeby nie było - rozumiem ideę połączenia, wydzielania stref itd
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
Toszka 10:36, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z dziećmi jest jedno pewne - ten czas juz nie wróci. Trzeba korzystać - i one i my. Potem są wspomnienia z tych bezpowrotnych chwil. Dzieci dorosną to ogród przearanżujesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
koniczynka 10:39, 26 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Toszka, odpowiadam z radością

Front ma być dla was czy przechodniów? Często widzisz go z okien?
Pierwotnie miał być dla mnie ale (popatrz na widok z okna) tak naprawdę dla mnie to będzie to co niezrobione (oddzielające przedogródek od ogrodu). Okna kuchenne wychodzą na tą stronę a dokładnie pod nimi jest zlew. Tyle że ciągle są zasłoniete bo jak nie to widzi nas każdy z ulicy. A u nas naprawde jak ktoś coś widzi to "gapi się" to słabe określenie. Dlatego chciałabym nasadzenie "odgradzające" mnie od ulicy i pozwalające mi na zachyt przy odłoniętych oknach.



Podsumowując chciałabym żeby był ładny, mało uciążliwy, ja go będę oglądac tylko wchodząc do domu natomiast nie mam w zwyczaju robic niczego "na pokaz" więc określenie "dla przechodniów" nie jest prawdziwe.


Będziemy przesadzać. To pewne. tak jak pewne będzie rycie w ziemi i poprawienie jej jakości pod konkretne rosliny. Z całym szacunkiem do ciebie - jałowiec to nie wizytówka na front - smutny, z wiekiem zagrzybiały i suchy. Kłuje cały czas. Lubi sucho. Rodki, azalie, magnolia to wilgoć.

Jałowca dostaliśmy w prezencie ślubnym wiec stoi (ale nie musi ) Lubię RH, azalie, magnolie, lilaki (ze względu na zapach), piwonie, róże (ale się ich boję ), lawendę, brzozy (mąż się bedzie gniewał , klony, buki, sosny.

Ptaki - dziękuję

Druty wiszą na 5 metrach
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies