Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 23:07, 21 cze 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
I ta zwyczajna, moja pierwsza hortensja. Dostałam od teściowej 3 szt, malusie, miały po 2 listki, świeżo ukorzenione.

Ale w tym roku pierwszy raz zmarzły i nie zakwitną, więc dzielą się rabatą z ziołami.



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
anula_wn 23:32, 21 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Witaj !
rabatki wyglądają cudnie
a rododendron podsyp faktycznie torfem, podlewaj nawzami i ułamuj te zaschnięte kwiatki, może w końcu zakwitnie?
ja swoje (po poprzedniej właścicielce) ratowałam też magiczną siłą, kwitną i liście mają coraz ładniejsze
____________________
anula mój mały raj na ziemi
asica 21:28, 23 cze 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Przylistki hortensji:


Monteverde , czy coś z tych przylistków można wyczytać ?
Niestety w mojej okolicy niemal nie ma szkółek. Rośliny kupowane w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych. Sprzedawcy niewiele o nich wiedzą.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:35, 23 cze 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Troszkę bylinek:

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:43, 23 cze 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Cały rok czekamy, aby nacieszyć oczy naszymi roślinami, moje azalie w tym roku kwitły 1 dzień. Kwiaty ugotowały się w upale. Ale i tak miałam szczęście. W większości ogrodów właściciele nie doczekali się kwiatów, bo pąki zniszczył majowy przymrozek .


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Matka 21:48, 23 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
asica99 napisał(a)
nie wiem czy będę mieć cierpliwość by rozwijać wątek.


zobaczysz jak Cię Ogrodowisko wciągnie

Witaj
____________________
U Matki
Matka 21:49, 23 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Zrób ładne obrzeża rabat-zobaczysz jak się odmienią
____________________
U Matki
Sebek 21:49, 23 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No szkoda, że były tak krótko - ale fotki masz


Te przylistki oznaczają już pędy na których będą kwitnąć - jeśli dasz im odpowiednie warunki zakwitną jeszcze w tym roku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
asica 22:15, 23 cze 2011


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Właśnie nie jestem pewna czy chcę obrzeża rabatek. W ogrodzie do wymiany są wszystkie ścieżki. Ale to temat na przyszły rok. Wtedy też podejmę decyzję o ewentualnych obrzeżach. Poprawiona zostanie linia rabat , to właściwie mogę zrobić już . A rabata z azaliami również ma ulec zmianie. Boję się jednak latem przesadzać krzewy.
Na razie wtykam tam nowe żurawki, lawendy, niech się rozrastają.
To jest ta sama rabatka




Wiem, wiem, ta fala wygląda, jakby komuś faktycznie przy jej wycinaniu w głowie falowało, ale na razie skupiłam się na spychaniu roślin z całego ogrodu pod płot. Do tej pory wszystkie krzewy wsadzone były w trawniku , w/g zasady - gdzie wolne miejsce tam sadzimy
A teraz bój o każdy krzaczek i każde drzewko, a najlepiej żeby wszystko było po staremu, toczy moja mama, więc bardzo muszę się nagimnastykować, żeby ją przekonać do zmian.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Sebek 22:19, 23 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro temat na przyszły rok z kostką to zostaw sobie takie obrzeża jak są.
Położyłem w tym roku kostkę i muszę wydłubywać spomiędzy niej trawę. Nie jest to fajne zajęcie.
Chyba, że położycie je w betonie - to wszystko zmienia

Krzewów nie przesadzaj - ostatnio przesadziłem 4 róże rabatowe - chyba są do wyrzucenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies