Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

ania1110d 20:08, 03 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
To miło że tu wpadłam bo coraz piękniej aż uśmiech mam na twarzy (ogród zawsze poprawia mi humor) i jeszcze osoba gdzie zna dobrze Bieszczady a można wiedzieć z jakiej miejscowości
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Anitka 20:09, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Rok 2014. Altana z domkiem bez zmian. Tylko hortensje biało-niebieskie. Postanowiłam również dosadzić trochę kwitnących bylin w tonacji fioletowo-niebiesko-białej.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:10, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
ania1110d napisał(a)
To miło że tu wpadłam bo coraz piękniej aż uśmiech mam na twarzy (ogród zawsze poprawia mi humor) i jeszcze osoba gdzie zna dobrze Bieszczady a można wiedzieć z jakiej miejscowości


Ustrzyki Dolne
A gdzie twój dworek z ogrodem jest położony?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:14, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
ania1110d 20:20, 03 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Ustrzyki Dolne bardzo znane a ja Anitko w Górzance 8 km od Polańczyka
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Anitka 20:39, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Rok 2015. Tak, mój ogród jest "bardzo, bardzo przemyślany". Cały czas dumam co tu zmienić, przesadzić, dodać zwłaszcza, gdy trawiłam na ogrodowisko i obejrzałam wasze piękne ogrody. Rano dzień zaczynam od kawy i rundki po ogrodzie w szlafroku ( gdy pogoda pozwala). Wiele rzeczy zrobiłabym teraz inaczej, ale niestety za późno trafiłam na ogrodowisko. Niektórych roślin nie usunę, bo są duże, choć widziałam na ogrodowisku naprawdę wielkie metamorfozy, nawet istniejących ogrodów. Teraz jestem na etapie bylin i traw, które umieszczam w miejsce niektórych problematycznych roślin. Wymaga to wiele czasu( a pracuję zawodowo na pełny etat) i wiedzy, ale na szczęście trafiłam na ogrodowisko i nie ukrywa - korzystam z wielu inspiracji z waszych ogrodów.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:43, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
ania1110d napisał(a)
Ustrzyki Dolne bardzo znane a ja Anitko w Górzance 8 km od Polańczyka


Polańczyk, Solinę znam, może nawet przejeżdżałam przez twoja miejscowość, bo czasami krążymy po bieszczadzkich bezdrożach. Mieszkasz w bardzo pięknym miejscu i ogród masz też cudny.
Pozdrawiam
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:54, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Rok 2015. Rabata na froncie.
W miejscu usuniętych runianek posadziłam irgę płożącą 'Major', a miejsce żurawek przy dzbanach zajęła szałwia omszona 'Caradonna' i lawenda. Rosną tam do dzisiaj i jak dotąd nie szkodzą im opuchlaki, które niestety są do tej pory w moim ogrodzie. Dosadziłam również rozchodniki.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:10, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pojawiły się też inne byliny w ogrodzie.







____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:27, 03 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Rok 2015.Mamy sporą różnicę poziomów, a ja nie chciałam robić skarpy, jest u wszystkich sąsiadów i zajmuje sporo miejsca. Mamy wymurowane murki oporowe. Większość roślin w nich posadzonych to formowane lub niewielkich rozmiarów iglaki. To miejsce jest mocno nasłonecznione, ale różne kosodrzewiny, formowane świerki i jałowce dają sobie tu radę. Urozmaiceniem jest lawenda, która kwitnie z małą przerwa do samych mrozów.






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies