Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Kasya 11:00, 14 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Kindzia napisał(a)
Myślę, że krzewuszka Ci zeżre różę...


ale jezeli to minor black to nie da rady...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 19:28, 14 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Nie wiem jaka to krzewuszka, ale na pewno z tych małych, tyle pamiętam. Minor mogła mieć w nazwie...

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:10, 16 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Sprawdziłam dziś, od róży do krzewuszki jest 40 cm. Jak na mnie dużo

Kłosowiec ma płytkie korzenie bardzo, aż się zdziwiłam, że taki Wiecheć prosto stoi przy takim minimum w ziemi. Przesadziłam dziś te moje chochoły 3, pojedynczo, rozsadziłam je. Róże odetchną, dostały w nóżki bodziszki.
Przesadziłam mikołajka, część oddałam sąsiadce, przesadziłam gipsówkę, przegorzany dwa rozsadziłam do trzeciego, w kupie będą. 3 rdesty przesadziłam, czwarty poleciał out, za dużo urosły. Nie wiem, czy ostatecznie i tych trzech nie wywalę, ta odmiana najmniej mi się podoba.
Liatry jeszcze trochę uporządkowałam, zamiast kilku pojedynczych zrobiłam większą grupkę.
Generalnie dziś było szykowanie miejsca pod nowe rośliny, czyli przesadzanie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 21:33, 16 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
I mnie czeka przesadzanie, brr Wyemigruję do przedogródka
Krzewuszke zawsze można przyciąć po kwitnieniu. Ja jednak obserwuję u siebie, że róże potrzebują powietrza, a sadziłam przy nich byliny do oporu, teraz zastanawiam się, czy przypadkiem nie zrobić rabaty tylko dla samych róż, oczywiście tych mniejszych. Ale jak zniosę ich gołe nogi w drugiej połowie lata? Ot, dylemat.
____________________
Dwa ogrody
tulucy 22:28, 16 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Niskie byliny, bardziej płożące jakieś? Też nad tym mocno myślę. Ale już wiem, że czyściec nie może być, zagłuszył mi róże mimo niskiego wzrostu.

Najgorsze jest to, że powoli zaczynam myśleć o korze, której nigdy nie chciałam. Ale... Może przekompostowana?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:48, 16 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Huk roboty jeszcze, a tu znowu... Deszcze
Prognozy mnie depresyjnie nastrajają. Dziś zresztą też deszcz mnie wygonił, bo jeszcze że dwie godziny bym mogła podziałać.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
lojalna_ 19:53, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
tulucy napisał(a)
Coś tam rano zobaczyłam
Nie wiem, czy nie powinnam ciut odsunąć różę od krzewuszki. Krzewuszkę teraz przesadzałam, ona niska, ale już i tak maksymalnie przy brzegu rabaty wsadziłam.


Prześlicze te różyczki zrowiutkie )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jolanka 20:59, 17 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Łucja, nie leń się tylko przesadzaj tę krzewuszkę trochę dalej A pomyslałaś gdzie będą korzenie jednej i drugiej? Wymieszaja się w trymiga.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 21:03, 17 wrz 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wczoraj też trochę podziałałam, ja niestety mało twórczo, wykopkowo. Pogoda masakra jakaś, też jeszcze huk roboty mam, znowu nie zdążę planu wyrobić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
tulucy 22:28, 17 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Tam się i tak wszystko miesza krzewuszki nie mam gdzie przesunąć, róża pójdzie ciut do tyłu w razie czego, tylko później, jak przekwitnie.

Leje jak nie wiem... Najpierw byłam trochę zła, że mi niedziela przepadnie roboczo, bo urodziny mieliśmy w rodzinie i trzeba było dzieci zawieźć, nawet myślałam, coby zostać i m pchnąć samego, ale co by mi to dało... No poprasowane bym miała
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies