Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 19:20, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Róże dostały na dzień dobry do dołków obornik i wiórki rogowe. Koniec. Dostają czasem wodę, jak mocno suszy, ale Wedding akurat nie była podlewana. Sporo mam plamistości, mączniak był chyba na dwóch i sam znikł.

Nowalijko kupuję stacjonarnie w szkółce po sąsiedzku, pod Warszawą, a internetowo z Floribunda i z Rosaplant. Od nich mam większość róż. Raz kupiłam od Hyżych ok 20 - jestem zadowolona, i raz z Rosarium 4 szt. - też ok.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
JoannA 20:36, 01 wrz 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
tulucy napisał(a)
Teren jutrzejszych działań - o ile nie będzie lało
Jedną odmiana rdestu mi nie dopasowała, nie wiem, czy wywalić, czy tylko przesadzić



Pięknie różyczki kwitną. Moje jeszcze chwilkę, ociągają się z drugim kwitnieniem bo ich nie zasilałam. Zabrakło czasu
Łucjo,
co to za odmiana rozchodnika bo mam taki ale kupiłam jako nn.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 20:58, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Joasiu, był kupowany jako Matrona.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kindzia 09:57, 03 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jeden pęd leosia...też nieźle
Dam swoim jeszcze czas, jak się nie poprawią wymienię na Baronessy. Te powinny dać radę pod wiecznie chorym po kwitnieniu Alchymistem...mam nadzieję.
Na cycku mam 11 Baronessek, teraz kwitną znowu jak dzikie!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 20:38, 03 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Moje się zbierają baroneski, ale u mnie tylko 2

Cały weekend lało... Dopiero dziś po południu przestało. Wyszłam pod wieczór na ogród, wsadziłam 5 hakone, przesadziłam krzewuszkę, 2 bergenie, 3 hosty, bylicę. Przesunęłam bardziej na brzeg azalię. Nie bardzo jest jak robić, bo za mokro.
Jutro w biegu, szkoła, potem na miasto... Może znowu po południu cokolwiek się uda.
Kolejny weekend mam rozrywkowy.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:14, 03 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Obmierzyłam dziś kąt po wyciętej wiśni, tam gdzie mam kompostownik, maliny i chaszcze... 6x7metrów, ale jedną ćwiartka wypada na skrzynie z truskawkami, już tam są.
W każdym razie likwiduję chruśniak malinowy, zostawię sobie może 5 krzaków i to w jakichś obrzeżach, żeby na spacer nie lazły, w miejsce malin idzie kompostownik, na jego miejscu będą jeżyny, równolegle do płotu, przed nimi borówki. Drugi rząd borówek wzdłuż skrzyń. Pod płotem zrobi mi się miejsce na 4-5 róż.
Nie chce mi się załadować zdjęcie planu. Może jutro się uda...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:04, 04 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Nie mogę oglądać żadnych top...
Rozszerzyłam zamówienie w F.

Ale bardzo mnie cieszy, bo upolowałam w końcu Mme Hardy. Między innymi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 14:48, 04 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A kiedy ty swój top różany zrobisz. Ja na kartce już moje tegoroczne faworytki spisałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 21:56, 04 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No właśnie, Lucy, zrób zestawienie swoich naj tego sezonu.
Ty chyba masz najwiekszą różaną kolekcję na O. Przynajmniej z tych aktywnych i ujawnionych
Więc jak nie ty, to kto?

Iwonko, też byś pokazała te swoje faworytki.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 22:28, 04 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Myślę nad tym, ale u mnie że zdjęciami krucho. A i tak najlepsza jest Pomponella
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies