Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » B&B czyli betonowa Bawaria

Pokaż wątki Pokaż posty

B&B czyli betonowa Bawaria

pestka56 13:06, 17 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nie tnij traw jesienią, bo bywa, że woda powoduje gnicie karpy korzeniowej. Liście chronią przed zastoinowaniem wody nad karpą.
Poza tym trawy są bardzo ozdobne zimą, szczególnie jak chwyci mróz.

Trawy tnie się wiosną tuż przed ruszeniem ich wegetacji. Najlepiej zawsze sprawdzić czy już są młode kiełki płytko pod ziemią i wtedy ciąć nisko.
____________________
Kasia
Kasiek 17:02, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Figa, napisz mi, czy jutro Ci odpowiada i ewentualnie o ktorej Buziak I tez sie dopominam o zdjecia
____________________
Bawarka
Kasiek 17:32, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Figa, przeczytaj sobie w wolnej chwili, przyda Wam sie
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/553-sciolkowanie-skoszona-trawa-i-tektura
____________________
Bawarka
pestka56 20:47, 13 lis 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Przeczytałam przed chwilą ten artykuł Danusi. Znakomicie i krociutko. Sposób z tekturą stosuję od kilku lat na niektórych rabatach i to naprawdę działa.
W tym roku kupiliśmy rozdrabniarkę do gałęzi, więc oprócz trawy, którą używam tylko wiosną, bo potem mam zbyt dużo chwastów na moim niby trawniku, będę miała własne zrębki
____________________
Kasia
Figaro 19:57, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Wsadze na pamiatke co sie dzisiaj stalo.


Figaro 20:06, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
ElzbietaFranka napisał(a)
Jestem i oglądam. Czego ty się boisz pokazać tego ciągu wody. Woda rzeczywiście bardzo czysta. Posadz jeszcze żółte irysy one bardzo oczyszczają wodę.

Co to za roślina ta biała. Wczoraj czytalam, że śmiało rozchodniki można w wodzie ukorzeniac i Później do piachu.

Ta zielona roślina bardzo ładna to jakiś iglaki zrób większą fotkę.

Nie przycinane traw na zimę. Powiaz będzie ładnie.

Wystrój domu pewnie masz piekny.

Pozdrawiam


Zgubilam nazwe bo gdzies mi ta plakietka wyleciala. A roslina chyba padla od zimna. Zobacze czy sie odrodzi wiosna. Trawy obcielam bo tak mi powiedziala Kaska Bawarka i mysle ze bedzie dobrze albo ? A wystroj jest jak wystroj taki jaki lubimy. Maz bardziej za technika jest a ja za dekoracja. Pozsrawiam.
Figaro 20:07, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kup ten piaseczek i wymieszaj z ziemią i do doniczek bo mam obawy czy w wodzie nie mają za mokro, rozchodniki wolą suszej stąd moje obawy żeby nie zaczęły gnić


Maja juz pelno korzeni i co teraz ? Do ogrodu albo ?
Figaro 20:08, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Gardenarium napisał(a)
Byłam i widziałam kompostownię.


Porzadna nie. Posortowane to wszystko jest.
Figaro 20:09, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
KasiaBawaria napisał(a)
Ta metalowa listwa oddzielajaca trawe od rabaty to chyba z miedzi nie jest Mam taka sama i ona jest z ocynkowanej stali. Chyba, ze piszesz o innej listwie? Z miedzi ma inny kolor.


Ale ona nie cala jest tylko taki pasek ma posrodku na slimaki.
Figaro 20:11, 14 lis 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
pestka56 napisał(a)
Nie tnij traw jesienią, bo bywa, że woda powoduje gnicie karpy korzeniowej. Liście chronią przed zastoinowaniem wody nad karpą.
Poza tym trawy są bardzo ozdobne zimą, szczególnie jak chwyci mróz.

Trawy tnie się wiosną tuż przed ruszeniem ich wegetacji. Najlepiej zawsze sprawdzić czy już są młode kiełki płytko pod ziemią i wtedy ciąć nisko.


Bawarka tez tnie i polecila mi. I ja nie chce zeby mi latajace trawy caly ogrod pobrudzily i sasiadom tez. Ale dziekuje za wpis bo to dobra informacja.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies