Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Funkiowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkiowe zacisze

gaby3003 08:27, 25 lip 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377
odpowiednio je traktując pożywka...
____________________
GabiK 16:49, 25 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dołączam się do zachwytów nad funkiami. Też ich parę mam w swoim maleństwie.
Ale tylko 2 odmiany - przywiezione jako funkia białoobrzeżona. Jedne mają większe, a drugie mniejsze liście, ale tylko po kilka, bo niemowlaczkami były. Ile lat muszą rosnąć, żeby być takie jak Twoje?

Czym nawozić perukowca, żeby nie zzieleniał?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 17:16, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może właśnie nie nawozić?

Na pewno musi rosnąć w słońcu, w cieniu zielenieje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 17:59, 25 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
I ja dołączam do zachwytów nad funkiami, lubię je od 2 lat, ale nie mam jeszcze fajnego miejsca na hostowisko. Będzie w przyszłym roku, na razie mam pojedyncze rośliny, notorycznie rozmnażane.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
annka 18:50, 25 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
GabiK napisał(a)
Dołączam się do zachwytów nad funkiami. Też ich parę mam w swoim maleństwie.
Ale tylko 2 odmiany - przywiezione jako funkia białoobrzeżona. Jedne mają większe, a drugie mniejsze liście, ale tylko po kilka, bo niemowlaczkami były. Ile lat muszą rosnąć, żeby być takie jak Twoje?

Czym nawozić perukowca, żeby nie zzieleniał?


Moje rośliny nie widziały nawozu. Jestem na działce raz na tydzień albo dwa nie mam czasu mieć porządnego trawnika a już na pewno nawozić Mija 10 lat jak działka została przerobiona z ogródka pracowniczego na rekreacyjny zakątek. Właśnie tak żeby wyglądała bez dużych nakładów pielęgnacyjnych. Wcześniej tata regularnie przekopywał z nawozem i kompostem może moje rośliny jeszcze z tego korzystają. Perukowiec rośnie na pełnym słońcu przez cały dzień w towarzystwie olbrzymiej sosny. Ma potwornie kwaśno bo na rabacie wyrasta okazały skrzyp

Można powiedzieć że hosty mają po 8 -6lat ale są systematycznie odkopywane bo co sezon dzielę się nimi. Ja mam w większości odmiany o dużych liściach i tak okazałe są też kępy dwuletnie rosnące w innym miejscu.


____________________
Funkiowe zacisze
annka 18:51, 25 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
isia33 napisał(a)
I ja dołączam do zachwytów nad funkiami, lubię je od 2 lat, ale nie mam jeszcze fajnego miejsca na hostowisko. Będzie w przyszłym roku, na razie mam pojedyncze rośliny, notorycznie rozmnażane.


Hosty to wdzięczny i niezawodny temat Wystarczy trochę cienia.
____________________
Funkiowe zacisze
an_tre 18:58, 25 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Przekonałam się dopiero o tym tego roku jak powiększyły się moje zasoby hostowe , do tej pory królowały u mnie w ogrodzie tylko 2, a teraz mam ich 20 z tym, że odmiany się powtarzają
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
annka 18:58, 25 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
GabiK napisał(a)
Dołączam się do zachwytów nad funkiami. Też ich parę mam w swoim maleństwie.
Ale tylko 2 odmiany - przywiezione jako funkia białoobrzeżona. Jedne mają większe, a drugie mniejsze liście, ale tylko po kilka, bo niemowlaczkami były. Ile lat muszą rosnąć, żeby być takie jak Twoje?

Czym nawozić perukowca, żeby nie zzieleniał?


Ale , ale ja mam tez sporo miniaturek takich specjalnie do Twojego ogródka U mnie chowają się pod dużymi ale wyeksponowane mogą stanowić piękną kolekcję. Przy najblizszej okazji zrobię fotki z myślą o Tobie
____________________
Funkiowe zacisze
annka 19:02, 25 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
an_tre napisał(a)
Przekonałam się dopiero o tym tego roku jak powiększyły się moje zasoby hostowe , do tej pory królowały u mnie w ogrodzie tylko 2, a teraz mam ich 20 z tym, że odmiany się powtarzają


Wieloletnia hodowczyni host (ma ponad 200odmian) powiedziała mi że dopiero po dwóch latach można mieć pewność co do wybarwienia liścia że nie zmieni się. Oczywiście nie radykalnie ale może mieć inne proporcje jeśli jest dwukolorowy.
____________________
Funkiowe zacisze
an_tre 19:04, 25 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Masz rację, jak dzieliłam karpy to z tych samych ukazywały się inne paski, fajnie to nawet wygląda
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies