Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Lianne's Siergrassen - holenderska preria

Pokaż wątki Pokaż posty

Lianne's Siergrassen - holenderska preria

Pszczelarnia 20:22, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aaaa to wiele wyjaśnia dlaczego u mnie nie opielone w takim stopniu Ja walczę z 50 aramiSama łąka kwietna ma pewnie z 15 arów u mnie.
ale fajnie by było mieć podobnie jak w tym ogrodzie.
Napawam się tymi widokami i wiem czemu żal było stamtąd wychodzić


Sprawdziłam dokładnie: ogród preriowy ma 35 arów (3500 m2).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kondzio 20:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mira napisał(a)

ta roślinka często była spotykana w ogrodach - wygląda jak chmara owadów




To jest prawoślaz konopiasty (Althea cannabina)
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:30, 21 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mira napisał(a)

pysznogłówka w delikatnym kolorze niby nie widoczna ale bardzo bardzo zwracała uwagę



Pysznogłówka dęta (Monarda fistulosa)
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:33, 21 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczółko, Miro - dziękuje Wam bardzo za tę relację. Ogród wspaniały, preria kontrolowana to coś co kocham i co w części naszego ogrodu chciałbym kiedyś osiągnąć.

Zacytowałem rośliny, które uwiodły Mirę, bo to są jedne z moich ulubionych roślin. Ciekawe, że wszystkie trzy są gatunkami naturalnie występującymi (a nie hybrydami) i wszystkie są wysokie (lub bardzo wysokie) a jednocześnie transparentne
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Pszczelarnia 20:34, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

(...)
Przepiękny ten ogród Ciekawa jestem jak wygląda wiosną


Mogę odpowiedzieć na podstawie książki (sprawdzę w przyszłym roku). Wiosna tam ma swój początek i akme w maju (opis ogrodu zaczyna się od maja: "kolorowy maj"); ogród kwitnie kamasjami, koniczyną trójlistną, czosnkami, fioletowymi wieczornikami albo "judaszowymi srebrnikami", łubinami (jednak), pełnikiem europejskim, na zdjęciach są gdzieniegdzie kolorowe tulipany, jest asphodeline lutea i centauera dealbata (chaber białawy), amsonia hubrichtii, iris sibirica 'Papillon', iris sibirica 'Ruffled Velvet' i carex muskingumensis.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:35, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kondzio napisał(a)
Pszczółko, Miro - dziękuje Wam bardzo za tę relację. Ogród wspaniały, preria kontrolowana to coś co kocham i co w części naszego ogrodu chciałbym kiedyś osiągnąć.

Zacytowałem rośliny, które uwiodły Mirę, bo to są jedne z moich ulubionych roślin. Ciekawe, że wszystkie trzy są gatunkami naturalnie występującymi (a nie hybrydami) i wszystkie są wysokie (lub bardzo wysokie) a jednocześnie transparentne


Dałeś mi do myślenia. I ta znajomość gatunków - dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 20:37, 21 wrz 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Miro, piękne ujęcia zrobiłaś, wielką przyjemnośc sprawia mi oglądanie ich bo uwielbiam ten zestaw roslin. Podoba mi się, że nie oceniasz a chłoniesz, taki ogród ma niepowtarzalny urok, lekkość, wdzięk, ruch, spokój, wszystko co potrzebne do wyciszenia.
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 20:37, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kondzio napisał(a)


To jest prawoślaz konopiasty (Althea cannabina)


Już mam w przyszłym zbiorę nasiona. Czy on jest u nas dopuszczony do uprawy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kondzio 20:41, 21 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)


Już mam w przyszłym zbiorę nasiona. Czy on jest u nas dopuszczony do uprawy?


Cannabina odnosi się do kształtu liści, a nie zawartości opiatów czy innych substancji radosnych
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
sierika 20:50, 21 wrz 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Słowem radosny inaczej.
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies