Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Lianne's Siergrassen - holenderska preria

Pokaż wątki Pokaż posty

Lianne's Siergrassen - holenderska preria

ElzbietaFranka 16:59, 21 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Takie ogrody sa piekne ale na hektarach. Nikt nie napisal ile ma hektarow.

Ja sobie nie wyobrazam jakbym miala taki busz na dzialce. Hania Andrus napisala, ze ma taki za plotem. U mnie tez to samo. Mam polacie nawloci i innych traw, mam sporo dziurawca i iinych ziól ktorych nie znam.
Zastanawiam sie, czy do tego ugoru sasiada nie sypnac traw ozdobnych i bylin.
Bede miala prerie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:22, 21 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Pszczelarnia napisał(a)


Po lewej stronie to była odmiana 'Kurt Bluemel'.


Ja tam nie bylam wiec nie wiem. Odczytuje ze zdjecia czwarte od gory. Te prosa sa bardzo podobne jednakowo sie przebarwiaja widocznie jest jakis niuans i sa dwie odmiany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 17:45, 21 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Jak Sylwia napisała nasze warunki klimatyczne i siedliskowe różnią się trochę. Noel Kingsbury w swoim blogu pisał, że dzikie trawy rosną również wtedy, gdy byliny są w stanie spoczynku. I taka łąka zawsze musi być pod kontrolą. Wystarczy przyjrzeć się wiosną jakie są rodzime rośliny łąkowe, a jakie są wtedy rośliny preriowe i trawy takie jak prosa, miskanty i rozplenice.
Na pewno warto czerpać inspirację z takich ogrodów jak ten i próbować, próbować, próbować tworzyć taką prerię u siebie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Pszczelarnia 18:03, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ElzbietaFranka napisał(a)
Takie ogrody sa piekne ale na hektarach. Nikt nie napisal ile ma hektarow.

(...)



Ten ogród preriowy sam w sobie ma 20 arów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 18:59, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)
Takie ogrody sa piekne ale na hektarach. Nikt nie napisal ile ma hektarow.

Ja sobie nie wyobrazam jakbym miala taki busz na dzialce. Hania Andrus napisala, ze ma taki za plotem. U mnie tez to samo. Mam polacie nawloci i innych traw, mam sporo dziurawca i iinych ziól ktorych nie znam.
Zastanawiam sie, czy do tego ugoru sasiada nie sypnac traw ozdobnych i bylin.
Bede miala prerie.



Na pierwszej stronie Ewa pisała że ma ok 35 arów ale to razem z częścią gdzie są eksponowane trawy.

Masz rację takie ogrody muszą mieć przestrzeń na małej rabacie trudno o efekt a tu właśnie urodą jest rozległość i taka falistość roślin.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:01, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosialuk napisał(a)
Jak Sylwia napisała nasze warunki klimatyczne i siedliskowe różnią się trochę. Noel Kingsbury w swoim blogu pisał, że dzikie trawy rosną również wtedy, gdy byliny są w stanie spoczynku. I taka łąka zawsze musi być pod kontrolą. Wystarczy przyjrzeć się wiosną jakie są rodzime rośliny łąkowe, a jakie są wtedy rośliny preriowe i trawy takie jak prosa, miskanty i rozplenice.
Na pewno warto czerpać inspirację z takich ogrodów jak ten i próbować, próbować, próbować tworzyć taką prerię u siebie.



Jakie to miłe co piszesz - oczywiście można czerpać inspiracje i próbować bo ogrodnictwo to jeden wielki eksperyment.
A można też tylko pooglądać i mieć w tym przyjemność .

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:13, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jeśli ktoś chce zobaczyć plan ogrodu to jest taka mała fotka z lotu ptaka na stronie ogrodu można podpatrzeć

http://www.siergras.nl/
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:15, 21 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Pszczelarnia napisał(a)


Ten ogród preriowy sam w sobie ma 20 arów.

Aaaa to wiele wyjaśnia dlaczego u mnie nie opielone w takim stopniu Ja walczę z 50 aramiSama łąka kwietna ma pewnie z 15 arów u mnie.
ale fajnie by było mieć podobnie jak w tym ogrodzie.
Napawam się tymi widokami i wiem czemu żal było stamtąd wychodzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 20:16, 21 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
To jest nie możliwe, że tak mało 35 arów to ja mam 41 i porównuję do swojego. To taka pycinka i tyle różności.
No nie wiem sprawia wrażenie że to 2-3 ha.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kondzio 20:20, 21 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mira napisał(a)



Mira to jest nachyłek trójskrzydły (Coreopsis tripteris)
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies