Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trudna rabata gabionowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudna rabata gabionowa

Gardenarium 16:36, 18 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)
Załączam plan nasadzeń rabaty lewej (przepraszam za jakość):


25- miskant
11- hortensja LL
7- berberys
24 rozplenica h.
8-bukszpany
22- trawa hakonechloe

Mężyk mi uświadomił, że gdy sąsiedzi kopali na 4-5 metrów w głąb jest glina.
Nie ma dokąd odprowadzić wody gdyż w okolicy nie ma żadnych zbiorników wodnych, kanalizacji także brak, żadnych rowów także U nas jest zrobione jakieś odwodnienie - rury drenażowe odprowadzają wodę na drogę.



Ostatnio,w zeszły wtorek ( deszcze ulewne chyba w całej Polsce) gdy lało dzień i noc, u nas w ogródku był basen. Na szczęście na rabatach woda nie stoi w ogóle, a nawet jeśli to szybciutko wsiąka.



Ta rabata jest za wąska. Czy mogłabyś zeskanować cały ten plan projektanta?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 14:49, 19 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Załączam plan ogródka i tę nieszczęsną rabatę:



Cała działka ma 300 m2 a trawnik 100 m2.

A tu powiększone:





Gardenarium 14:56, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Najpierw żywopłot bym zrobiła, a drzewa nie zielone tylko np. śliwy wiśniowe Nigra na wysokich pniach ponad płotem korony bym posadziła, żeby zasłoniły. Oczywiście wysunąć drzewa do przodu. Pod drzewami hortensje i coś tam jeszcze niskiego z przodu.
Rabaty do poszerzenia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 19:42, 19 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję bardzo Pani Danusiu. Wezmę sobie tę propozycję do serducha choć obawiam się, że z poszerzeniem rabat będzie problem. Gabionowa konstrukcja to była ciężka praca męża i wątpię żeby zgodził się na jej rozbiórkę i stawianie wszystkiego od nowa
as1112 09:46, 21 lut 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Ze względu na to, że poszerzenie rabaty nie wchodzi w grę szukam rozwiązania dalej.
Ważne jest dla mnie aby ta rabata była bardziej zimozielona ale jednak minimalistyczna i nowoczesna. Dom sąsiada i płot w sumie odpuszczam bo wyjścia nie mam

Mam dwie propozycje stworzone na podstawie podobnych w necie ( Tak w oczekiwaniu na książkę Pani Danusi - ostatnią deskę ratunku )

1)


2)

4 szt. wysokich, piennych drzew. U ich stóp rh mniejszych rozmiarów ( do 100 cm wys/szer). Przed rh po trzy choiny jeddeloh. Między drzewami cisy kolumnowe np. Wojtek i przed nimi hortensje karłowe sundae freise ( takie mam na stanie), trawy. Ewentulanie zamiast cisów sosny ościskie i przed nimi rozplenice. W prawym rogu jakiś świerk średnich rozmiarów.
Gardenarium 10:10, 21 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsza propozycja lepsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies