Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trudna rabata gabionowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudna rabata gabionowa

Tess 20:38, 22 wrz 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Toszka napisał(a)
Nie wiem jakim cudem je przeoczyłam.

Bo go w tym wątku nie było. Ściągnęłam go z innego.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
as1112 20:49, 22 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Tess, a wracając jeszcze do Twojego zdjęcia z zawilcami ... tam na ogrodzeniu u Ciebie coś się pnie? Czy to białe kwiatki tego zawilca?

Toszko, to jak nie cisy to co Ty byś proponowała?
Tess 21:23, 22 wrz 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Bystrooka To powojnik Paul Farges, synonim Summer Snow.
Tak wygląda:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=443
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=608
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
as1112 06:52, 23 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Powojnik prezentuje się świetnie Fajnie się przenikają z zawilcami Pomyślę nad nim ale na rabacie prostopadłej do tej trudnej. Płot rozgraniczający nas z sąsiadem strasznie mi się nie podoba, jest w zupełnie innym stylu. No ale tak to jest gdy mieszka się w bliźniaku a nie domku wolnostojącym.
Wsadziłam już bluszcz ale sąsiadce się to nie spodobało bo obawia się, że zgnije płot. Zamierzam zamontować w przyszłym roku jakąś matę oddzielającą lub podpory dla pnączy.



as1112 08:03, 23 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Po wczorajszym dniu, wypełnionym głównie obrazami przeróżnych, pięknych ogrodów, zrozumiałam, ze rzeczywiście każdy preferuje coś innego i nie ma co się załamywać.
Ja lubię minimalizm i w tym moim maleńkim ogródku to nawet wskazane. Oglądałam głównie ogrody nowoczesne i w nich także można by powiedzieć, że jest monotonia - ale to właśnie taka pozytywna monotonia To tak chyba jak z wnętrzem domu - mam wszystkie ściany pomalowane na biało ( nawet u dzieci ) i dla wielu osób jest to dziwne i nudne a dla mnie piękne

Inni lubią różnorodność gatunków i form ( kolorowe ściany w domu) i też fajnie Najważniejsze żeby roślinki miały dobre warunki do zdrowego wzrostu
Na tym się teraz skupię

Dziś rozsadzanie klonów, użyźnianie gleby, nowe podpory dla drzew ( nie tylko klonów bo i buk z przodu domu podparty byle jak, magnolia bez podpory ...)
Do tego trawnik - to już chyba ostatni gwizdek więc do dzieła.

Miłego Dnia

as1112 12:54, 24 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witajcie, choć nikt do mnie nie zagląda

Wczorajszy dzień upłynął bardzo pracowicie - wraz z mężem przygotowaliśmy teren pod wysiew trawy - chyba już trzeci raz w tym roku Na tę chwilę jest przekopane, wypielone i uwałowane ale jedno co mnie martwi to woda stoi tu dość długo. Wczoraj celowo wylaliśmy trochę wody i mokro jest w tym miejscu do dziś. A dziwne to dlatego, ze ziemia była w większości wymieniana, przemieszana z piaskiem i do tego było robione odwodnienie.
Jedyny co mi przychodzi do głowy to fakt, ze tydzień temu była ulewa przez dwa dni i mieliśmy tu basen więc może nie zdążyło wciągnąć.

Poza tym kupiliśmy grube paliki i taśmę do mocowania drzew.

Moja zmora- rabata- towarzyszy mi cały czas W każdej wolnej chwili przeglądam Pinteresta i forumowe ogrody. Oj ciężko będzie.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to szpaler hortensji. Myślałam o przemieszaniu ich z miskantami ale wyczytałam, że większość z nich rusza dopiero w maju więc chyba odpuszczę. Przed hortkami mogłabym dać coś jeszcze, zwisającego w połączeniu z tymi choinami oczywiście, np. irgę płożącą czy tojeść rozesłaną. Podoba mi się kosmatka śnieżna w nóżkach klonów. Dla rozweselenia całości przydałyby się żółte akcenty, np. cyprysik groszkowy nana lub hackonechloa aurea. Nawet znów coś tam nabazgrałam.

Wiem, że powiecie - po co się śpieszysz kobieto, ale jakiś zarys chciałabym mieć ze względu na rozsadę klonów, której przez brak planów nie mogę zrobić. Jak zacznę przesadzać to poleci całość bo w miejsce hortki, czy choin musi wejść klon itp.

Podrzućcie cosik dobre kobiety Jestem pewna, że tylko dla mnie ta rabata jest tak na prawdę trudna



czerwone to berberysy thunberga lub red baron - nie wiem czy nie za ciasno tam teraz ;/
as1112 13:02, 24 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
A tu jeszcze fotki po " robocie" i ... plama wody.

makadamia 12:12, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
As - jeśli chcesz ściągnąć więcej gości do swojego wątku, to odzywaj się w innych. większość forumek przyjdzie z rewizyta

Tą stojącą wodą należy się martwić - coś jest nie tak z odwodnieniem, skoro robi się kałuża.

Na najnowszym planie roślin na pewno jest za gęsto, ale do szczegółów nie mam w tej chwili głowy. Później jeszcze zajrzę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:21, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O proszę, jak na zawołanie:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7347-wielicka-przygoda-ogrodowo-remontowa?page=10
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 13:58, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
as1112 napisał(a)
A tu jeszcze fotki po " robocie" i ... plama wody.


Fotki po robocie pokazują, że jest źle przygotowane podłoże pod trawnik.
Dobrze, dawaliście piach - ile? Jaka ziemia macierzysta? Jakie inne dodatki do gleby? Jak głęboko przekopane i czym?

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies