Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róża "Chopin"

Pokaż wątki Pokaż posty

Róża "Chopin"

ilona 10:11, 09 cze 2017

Dołączył: 11 lut 2015
Posty: 12
Witam wszystkich, Czy też macie tak, że polujecie na jakąś różę a ciągle okazuje się że to nie to? Pierwszy zakupiony Chopin okazał się Casanovą, kupiłam drugiego z innej szkółki i widzę że to znów nie to. Ręce opadają ...

no i mam dylemat z moim "Chopinem" W zasadzie już raczej jestem pewna że to nie on, ale jeszcze się łudzę i zapytam Was czy może tak też może być? Kupiony był jesienią więc dopiero teraz widzę co on za jeden. Wybaczcie marne zdjęcia z telefonu ale chodzi mi o sam kolor pąku, który jest końcami różowawy a u podstawy bardziej żółty. W zasadzie to pąk jest łososiowy, na pewno nie żółty czy śmietankowy. Kolców ma mało.


No i kupiłam już u lokalnego ogrodnika 3 Chopina. Jak to znów nie będzie to, to mu go chyba oddam ...
Aha i jeszcze jedno - reklamujecie rośliny jeśli nie zgadzają się z tym co było zakupione?
____________________
Kasiek 16:15, 09 cze 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ilona Twoj pak to napewno nie pak Chopina...Popytaj moze na forum o pewne zrodlo zakupu

____________________
Bawarka
Joanka 22:10, 18 cze 2017


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820





Kupiłam dwa. Jeden okazał się jakąś inną żółtą różą
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Annak 14:42, 22 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Zamówiłam właśnie krzaczki Chopina. Planuję obsadzić 9 m. płotu od sąsiada i tu moje pytanie: w jakiej odległości od ogrodzenia je sadzić, aby po rozrośnięciu się nie wchodziły sąsiadowi na działkę? I drugie pytanie: jakie odległości między krzakami zastosować? Chciałabym, żeby widać było, ze to są oddzielne krzaki, chociaż zależy mi też, żeby się stykały i stanowiły szpaler.
Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam. Na zdjęciu pusty płot do obsadzenia
Anna

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
zawitka 08:15, 06 sie 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
A moje Chopiny w tym roku się zbuntowały i miały po jednym kwiatku Czy czegoś im brakuje ????? Gałezie mają po 1,2 metra a kwiatów nie ma????>>
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewelinae 17:37, 07 kwi 2020

Dołączył: 21 mar 2019
Posty: 15
Czy mogę prosić o poradę? Jesienią posadziłam małą sadzonkę Chopina. Czy powinnam ją teraz przyciąć? Jeśli tak, to w którym miejscu?
Anda 17:43, 07 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ewelinae napisał(a)
Czy mogę prosić o poradę? Jesienią posadziłam małą sadzonkę Chopina. Czy powinnam ją teraz przyciąć? Jeśli tak, to w którym miejscu?


Przytnij tak na 20 cm albo do pierwszego liścia od dołu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewelinae 18:30, 07 kwi 2020

Dołączył: 21 mar 2019
Posty: 15
Dziękuję, Anda
Anic3 14:14, 01 mar 2021

Dołączył: 01 mar 2021
Posty: 9
Witam wszystkich.Mam pytanie - czy róża Fryderyk Chopin lub Jan Paweł Ii da radę na pólnocno-zachodniej stronie?
Gardenarium 15:44, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinna. Ale czy da nie zależy wyłącznie od stanowiska słonecznego, ale od tego jakie warunki zapewnisz jej w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies