Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

wiola_14 14:00, 08 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
witaj WIOLU- moja imienniczko- podziwiam twój ogród wszystko takie eleganckie, pięknie obsadziłaś swój ogród widać, że przemyślałaś każdy zakątek. Ja jestem na ogrodowisku od niedawna. zawitałam tu szukając inspiracji podczas wysadzania mojego ogrodu. I coraz bardziej mnie wciąga. czytam, zaglądam do różnych ogrodów i podziwiam. Jestem zachwycona twoim ogrodem Wiolu. Pięknie tu u ciebie. Ja dopiero się wszystkiego uczę i zz tego co czytam i widzę popełniłam sporo błędów pzry urządzaniu mojego ogrodu. Ale wszystko przede mną. Teraz jestem na etapie obsadzania jednej dosyć długiej rabaty i potrzebuję pomocy, zajrzyj proszę do mnie jak będziesz miała chwilkę . pOzdrawiam
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Roocika 10:07, 09 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wiolka5_7 napisał(a)


Trawniczek skoszony w końcu wczoraj...

Wiolu ladny widok, wszystko u Ciebie takie przemyslane i wymuskane
Miskant kapitalny, musze zapamiętać nazwę, zeby wykorzystać Czy on dlugo sie zbiera wiosna?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 11:34, 09 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Roocika napisał(a)

Wiolu ladny widok, wszystko u Ciebie takie przemyslane i wymuskane
Miskant kapitalny, musze zapamiętać nazwę, zeby wykorzystać Czy on dlugo sie zbiera wiosna?


O właśnie, ja też o to pyta-jak długo startuje? Ile Ci teraz zajmuje miejsca?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
SlonecznyOgrod 21:50, 10 paź 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
No co tu pisać ...cudnie Wiola masz

Werbenę siałaś do gruntu czy do doniczek?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 18:36, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
MiluniaB napisał(a)
Pięknie jesiennie, wszystko elegancko rośnie i wygląda

Wiolu jakie trawy byś poleciła do półcienia, a raczej bardziej cienia - wysokość takie jak ID.


Mirellko miło mi za pochwały, dzięki !

Szczerze to na trawach do półcienia to się bardzo nie znam,bo u mnie patelnia... na pewno carexy będą się nadawać... sesleria też pewnie.... hakonki także no ale one będą większe....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:58, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
wiola_14 napisał(a)
witaj WIOLU- moja imienniczko- podziwiam twój ogród wszystko takie eleganckie, pięknie obsadziłaś swój ogród widać, że przemyślałaś każdy zakątek. Ja jestem na ogrodowisku od niedawna. zawitałam tu szukając inspiracji podczas wysadzania mojego ogrodu. I coraz bardziej mnie wciąga. czytam, zaglądam do różnych ogrodów i podziwiam. Jestem zachwycona twoim ogrodem Wiolu. Pięknie tu u ciebie. Ja dopiero się wszystkiego uczę i zz tego co czytam i widzę popełniłam sporo błędów pzry urządzaniu mojego ogrodu. Ale wszystko przede mną. Teraz jestem na etapie obsadzania jednej dosyć długiej rabaty i potrzebuję pomocy, zajrzyj proszę do mnie jak będziesz miała chwilkę . pOzdrawiam


Witaj Wiolu imienniczko

Miło mi, że podoba Ci się mój ogród dziękuję !

nie przejmuj się,że popełniłaś błędy na początku zakładania ogrodu,bo ja także je popełniłam ,ale dzięki Ogrodowisku nauczyłam się wiele i te błędy poprawiłam i stąd mam piękny ogród
Nauczysz się wszystkiego, dużo czytaj, oglądaj i bedziesz kolejne rabaty tworzyła już bez wiekszych poprawek a uwierz mi ,że ja niektóre rabaty przerabiałam ze 3 razy na początku...


Zajrzę do Ciebie ,moze coś pomogę
Powodzenia ! Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:06, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Roocika napisał(a)

Wiolu ladny widok, wszystko u Ciebie takie przemyslane i wymuskane
Miskant kapitalny, musze zapamiętać nazwę, zeby wykorzystać Czy on dlugo sie zbiera wiosna?


Asiu też mi się podoba ten widoczek
Dzięki !

To prawda ten Memory kapitalny ,mój ulubiony miskant

Rusza w kwietniu ,tak wyglądal 10 maja... bardzo szybko rośnie w zwyż i w szerz

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:10, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
andzia458 napisał(a)


O właśnie, ja też o to pyta-jak długo startuje? Ile Ci teraz zajmuje miejsca?


Aniu startuje w kwietniu i w maju już jest fajna kępa i potem szybko rośnie....

Mam posadzone 3 sztuki co 1m ,ale myślę,że 1,5 m też będzie dobrze,bo on szybko rośnie i powiększa kępę....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:16, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
SlonecznyOgrod napisał(a)
No co tu pisać ...cudnie Wiola masz

Werbenę siałaś do gruntu czy do doniczek?



Darcia pięknie dziękuję za pochwały
Sloneczna jesień jest piękna ,ale niestety to przeszłość,bo ostatnio tylko pada ,jest szaro,buro i ponuro.. czekam na sloneczko ....

Werbenę mam z siewek.... rok temu jesienią zebrałam nasiona werbeny i sypnęłam na rabatę w miejscu gdzieś chciałam ,żeby wyrosła i wiosną miałam mnóstwo siewek
Ja się nie bawię w doniczki,bo zaraz ukatrupię

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:35, 15 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Witajcie kochani !
Trochę mnie nie było na forum i do ogrodu też nie zaglądałam w tą paskudną pogodę....

Dziś w końcu poszlam na obchód i co? patrzę a krecisko przerył mi całą rabatę przytarasową,wrrr !

Czekam na lepszą pogodę i muszę jeszcze trawnik skosić i wsadzić tulipany i zamykam sezon ...
Ciekawe jak u Was ? chociaż pewnie też pogoda jest beznadziejna i nie nastraja do prac....

Jakieś kolorki w ogrodzie już widać....






Kiku płonie... uwielbiam



Memory zaczynają się przebarwiać



Świdośliwa też

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies