Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 09:49, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
sarenka napisał(a)
Wiola, czy pisałaś jaka powierzchnia będzie tego nowego dywanu trawnikowego?
Do tej pory zakładałaa trawnik wiosna czy jesienią?
Zastanawiam się nad swoim "trawnikiem" a raczej tym co jest...pędraki go zjaldy,słońce wypaliło,a i mech jak się okazuje słońce lubi bo na mojej patelni też jest...niby spróbuję go zreanimowac ( narazie jeszcze weertykulacji nie było bo ciągle.mokro) ale czy to się uda to nie wiem dam trochę czasu, zoabczymy jaki będzie w tym roku...


Zakładałam trawnik na wjazdowej równo rok temu... teraz planuję w maju,bo muszę teren przygotować

U mnie też się trafiały pedraki jak zrywałm ...mam nadzieję ze je wszystkie wytłukłam
Ja musiałam robić nowy trawnik ,bo to co było to było chwastowisko i do tego muszę podniesc teren na rowno z obrzeżami...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:53, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
koliber napisał(a)
Czytam, że będziesz miała cuuudny trawniczek Zazdroszczę po cichu Ja trawnikiem się zajmę, gdy ogarnę całą resztę. Czyli nieprędko


Podobno
Ty masz ladny trawnik a u mnie to było chwastowisko ,więc nie bylo wyjścia...
Teraz juz nie ma odwrotu mus robić tobotę
U mnie śnieg z deszczem dziś...mus czekać na lepszą pogodę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 10:00, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)


Zakładałam trawnik na wjazdowej równo rok temu... teraz planuję w maju,bo muszę teren przygotować

U mnie też się trafiały pedraki jak zrywałm ...mam nadzieję ze je wszystkie wytłukłam
Ja musiałam robić nowy trawnik ,bo to co było to było chwastowisko i do tego muszę podniesc teren na rowno z obrzeżami...

Ostatnio przekopałam jakis 1m x 2 m i ze 20 sztuk znalazłam. Nawet na rabatach są dziady. No właśnie u nas też chwastowisko takie że aż żal patrzeć...no i mech...a niby nie ma tu kwaśnej ziemi...
Chciałabym żeby mąż glebogryzarke załatwił to wtedy by można byłoby podziałać bo jednak ręcznie kopać to nie bardzo mam siłę na to

Obrzeża przy rabatach dopiero są w planie, ale nie wiadomo ile będę na nie czekała
Dużo odpadu masz z tego kawałka?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 10:06, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
sarenka napisał(a)

Ostatnio przekopałam jakis 1m x 2 m i ze 20 sztuk znalazłam. Nawet na rabatach są dziady. No właśnie u nas też chwastowisko takie że aż żal patrzeć...no i mech...a niby nie ma tu kwaśnej ziemi...
Chciałabym żeby mąż glebogryzarke załatwił to wtedy by można byłoby podziałać bo jednak ręcznie kopać to nie bardzo mam siłę na to

Obrzeża przy rabatach dopiero są w planie, ale nie wiadomo ile będę na nie czekała
Dużo odpadu masz z tego kawałka?


No to duzo i najgorzej ,ze nie ma za bardzo środka na te dziady... mi w zesslym roku zezarly na rabacie korzenie seslerii,wrr !

Tego trawnika będę miała 100 m2.
Cala kupa odpadu... liczę ,że się przerobi na ziemię darniową...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 10:09, 14 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Wiola masz jakiś zaufany sklep w necie gdzie mogę kupić seslerię jesienną, u mnie w szkółkach jej nie mają, wyślesz na priv dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 11:24, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Wiaan napisał(a)
Wiola masz jakiś zaufany sklep w necie gdzie mogę kupić seslerię jesienną, u mnie w szkółkach jej nie mają, wyślesz na priv dziękuję

Priv
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 11:29, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Tak, na pewno zerwana darń przerobi się na ziemię darniową
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 11:31, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
SlonecznyOgrod napisał(a)
Tak, na pewno zerwana darń przerobi się na ziemię darniową

Super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 12:36, 14 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiola, matko jedyna, w taka pogodę zrywania darni nie zazdroszczę! Dzielna dziewczynka Pięknie wyrównany teren, jak dasz dobroci o których piszesz to trawka będzie jak dywan. to bardzo procentuje. Widzę u siebie, na głównym trawniku zakładanym na humusie, mączce bazaltowej i kompoście trawnik jest zawsze zielony i gęsty a na drygiej mniejszej części koło garażu, szybko wysycha, żółknie bo był zakładany tylko na cieniutkiej warstwie kompostu i ziemi z worka, dlatego ciągle zrywam po kawałku tego pseudo trawnika i zakładam rabaty.

Trzymam kciuki!
____________________
Wiolka5_7 13:17, 14 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
effka napisał(a)
Wiola, matko jedyna, w taka pogodę zrywania darni nie zazdroszczę! Dzielna dziewczynka Pięknie wyrównany teren, jak dasz dobroci o których piszesz to trawka będzie jak dywan. to bardzo procentuje. Widzę u siebie, na głównym trawniku zakładanym na humusie, mączce bazaltowej i kompoście trawnik jest zawsze zielony i gęsty a na drygiej mniejszej części koło garażu, szybko wysycha, żółknie bo był zakładany tylko na cieniutkiej warstwie kompostu i ziemi z worka, dlatego ciągle zrywam po kawałku tego pseudo trawnika i zakładam rabaty.

Trzymam kciuki!


Wczoraj pogoda była ok. Dziś nic nie porobię bo jest biało i pada śieg z deszczem

Mam humus ,bo robi się też teraz podjazd do garażu
do tego kompost i mączka bazaltowa zamówiona i powinno być ok podłoże do trawnika.
Na wjazdowej trawnik piękny po zimie... widać efekty mojego tyrania się oplaciły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies