Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

sylwia_slomc... 21:22, 18 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nie mogę do Ciebie zaglądać bo mam potem frustrację i doła, że masz tak wypucowane w ogrodzie na tip top, a u mnie wieczna walka z mułem i brak czasu na pilną pielęgnację. Planując ogród nie przewidziałam tych powodzi bo ich wcześniej nigdy nie było... ech. Pięknie masz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 21:29, 18 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, wszystko piękne, ale najbardziej zaskoczył mnie widok rdestów i berberysów Masz zaciszne, dobre warunki antymrozowe. Super kolory i cały ogród wycackany. Lubię trawy powiązane, wyglądają młodziej jakby bardziej w wersji na sportowo u Ciebie prezentują się świetnie i będzie na pewno mniej pracy na wiosnę 
Wiolka5_7 10:14, 19 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie mogę do Ciebie zaglądać bo mam potem frustrację i doła, że masz tak wypucowane w ogrodzie na tip top, a u mnie wieczna walka z mułem i brak czasu na pilną pielęgnację. Planując ogród nie przewidziałam tych powodzi bo ich wcześniej nigdy nie było... ech. Pięknie masz


Sylwia nie miej doła,bo mój ogród w porównaniu do twojego to chusteczka
No i jeszcze spotkała was powódź wykonaliście masę ciężkiej pracy , żeby ogród uporządkować.Podziwiam was, że się nie poddaliście

Dzięki za pochwały
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:17, 19 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Martka napisał(a)
Wiolu, wszystko piękne, ale najbardziej zaskoczył mnie widok rdestów i berberysów Masz zaciszne, dobre warunki antymrozowe. Super kolory i cały ogród wycackany. Lubię trawy powiązane, wyglądają młodziej jakby bardziej w wersji na sportowo u Ciebie prezentują się świetnie i będzie na pewno mniej pracy na wiosnę 


No rdesty i berberysy jeszcze zdobią... Pewnie zapowiadane mrozy ich zetną, ale i tak długo zdobiły

Ja też lubię powiązane trawy... Wiosną raz dwa się je ścina i nie ma tego bałaganu z fruwającymi trawami

Dzięki za miłe słowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 18:13, 19 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Przepięknie i czyściutko masz, Wiola .
Ja takiego stanu jesienią chyba już nie osiągnę.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:47, 19 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Judith napisał(a)
Przepięknie i czyściutko masz, Wiola .
Ja takiego stanu jesienią chyba już nie osiągnę.


Dzięki
W tym roku zakupiłam w końcu odkurzacz dmuchawę, więc liście posprzątane jedynie na rabatach im pozwalam zostać i się rozkładać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daszum 10:17, 22 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wiolu cofnęłam się do wiosny, pooglądałam Twój ogród w różnych odsłonach.

Twój ogród jest po prostu elegancki
Dom, ogród, ogrodzenie - wszystko jest spójne i stanowi zgraną całość
Gratuluję Ci pomysłu i realizacji.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Wiolka5_7 18:31, 22 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
daszum napisał(a)
Wiolu cofnęłam się do wiosny, pooglądałam Twój ogród w różnych odsłonach.

Twój ogród jest po prostu elegancki
Dom, ogród, ogrodzenie - wszystko jest spójne i stanowi zgraną całość
Gratuluję Ci pomysłu i realizacji.


Danusiu fajnie, że Ci się chciało przeglądać tyle stron
Cieszę się, że podoba Ci się u mnie miło mi bardzo
Mi również się wszystko podoba,małymi krokami stworzyłam ogród i otoczenie...

Dzięki za pochwały i zapraszam częściej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 20:35, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Wiolka5_7 napisał(a)
Hakonechloa Albostriata w cieniu cały czas zielona...


A w pełnym słońcu przebarwiona na pomarańcz...




Piękne porównanie. Hakomki przepiękne mam tylko 3 sztuki tak się zgapilam i nie posadziłam ich więcej. Jak kupiłam to przyszly takie miernoty i się zraziłam. Teraz jak zaglądam do ogrodów bardzo zaluje, że ich nie posadziłam masę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nadrobię. Wykopuje juki i sądzę hakomki.
Masz sporo traw i tak wszystko ładnie zaprojektowane. Bodziszki jeszcze kwitną są piękne. Kupiłam w tym roku jesienią 3 donice Rosanne może w przyszłym roku doczekam się kwitnienia.

To tuje szmaragd co ile górkę przycinasz? Jeszcze chciałam zapytać a gdzie kupowałas parocje i po ile. U mnie to ciężka sprawa na wsi mogą przemarznąć, ale jakbym posadziła na osiedlu jest cieplej i nie jest wietrznie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 20:49, 01 gru 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
ElzbietaFranka napisał(a)



Piękne porównanie. Hakomki przepiękne mam tylko 3 sztuki tak się zgapilam i nie posadziłam ich więcej. Jak kupiłam to przyszly takie miernoty i się zraziłam. Teraz jak zaglądam do ogrodów bardzo zaluje, że ich nie posadziłam masę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nadrobię. Wykopuje juki i sądzę hakomki.
Masz sporo traw i tak wszystko ładnie zaprojektowane. Bodziszki jeszcze kwitną są piękne. Kupiłam w tym roku jesienią 3 donice Rosanne może w przyszłym roku doczekam się kwitnienia.

To tuje szmaragd co ile górkę przycinasz? Jeszcze chciałam zapytać a gdzie kupowałas parocje i po ile. U mnie to ciężka sprawa na wsi mogą przemarznąć, ale jakbym posadziła na osiedlu jest cieplej i nie jest wietrznie.

Pozdrawiam


Elu sadź hakonki koniecznie... W masie będą wyglądały pięknie
Bodziszki w przyszłym sezonie na pewno Cię zachwycą
Ja posadziłam kolejne sztuki ,bo tak mnie zachwyciły...

Tuje tnę na wys.2,20 m.
W sprawie parocji Priv.

Również pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies