Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 09:06, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Juzia napisał(a)


Obym się doczekała, bo już raz próbowałam z jakąś żółtą odmianą i nie przeżyły

Ja będę trzymać kciuki za twoje donicowe, bo też bym chciała mieć coś sprawdzonego w donicach... a tak co roku muszę zmieniać. Nie lubię.



Pewnie to były All gold ,one potrzebują trochę więcej na rozkręcenie się..

Dzięki za kciuki
Ja wymyśliłam, że swoje przechowam w altanie albo w nieogrzewanym garażu oby przeżyły

Ja też ciągle zmieniam w donicach.w jednych posadziłam bodziszki ,w drugich trawy więc,lato mam załatwione.Jedynie wiosną kupię stokrotki i bratki a jesienią wrzosy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Juzia 09:35, 15 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Wiolka5_7 napisał(a)


Pewnie to były All gold ,one potrzebują trochę więcej na rozkręcenie się..

Dzięki za kciuki
Ja wymyśliłam, że swoje przechowam w altanie albo w nieogrzewanym garażu oby przeżyły

Ja też ciągle zmieniam w donicach.w jednych posadziłam bodziszki ,w drugich trawy więc,lato mam załatwione.Jedynie wiosną kupię stokrotki i bratki a jesienią wrzosy


Mi się te hakone w donicach bardzo spodobały. Mogłyby zimować. Ułatwiłyby mi życie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wiolka5_7 12:07, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Juzia napisał(a)


Mi się te hakone w donicach bardzo spodobały. Mogłyby zimować. Ułatwiłyby mi życie


Mi też się podobają
Otóż to
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 17:46, 15 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ostatnie kolorki mnie zachwycają, ale i te linie żyletkowe... to fenomen! Wiolu, dokupiłam molinie Moorhexe, ponoć bardziej sterczące niż Heidebraut. Miałaś może z nimi doświadczenie? A które rdesty polecasz na wysoką rabatę? Idące mocno do góry?
Wiaan 18:01, 15 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Wiolu we wrześniu posadziłam obok siebie dwa cisy taxus baccata i jeden zmienił kolor na taki jak nieraz wiosną po przymrozkach a drugi jest zielony. Czy to może być efekt właśnie przymrozków, które byly w październiku? Tak samo wygląda pozostawiony mały cis w doniczce. Jutro zrobię fotkę i wrzucę u siebie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 18:33, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Martka napisał(a)
Ostatnie kolorki mnie zachwycają, ale i te linie żyletkowe... to fenomen! Wiolu, dokupiłam molinie Moorhexe, ponoć bardziej sterczące niż Heidebraut. Miałaś może z nimi doświadczenie? A które rdesty polecasz na wysoką rabatę? Idące mocno do góry?


Fajnie
Nie nie mam Moorhexe, więc się nie wypowiem.

Rdesty mam za krótko , więc Ci nie polecę nic konkretnie,bo moje jeszcze niskie... Mam Blackfield które mają mieć 1,20 wys. Może w przyszłym roku tyle będą mieć ,bo w tym roku niewysokie bo sadzone wiosną.
Mam też jakieś NN oraz młodziaki Golden Arrow więc niskie.,ale piszą że do 1,20 mają dorosnąć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:36, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Wiaan napisał(a)
Wiolu we wrześniu posadziłam obok siebie dwa cisy taxus baccata i jeden zmienił kolor na taki jak nieraz wiosną po przymrozkach a drugi jest zielony. Czy to może być efekt właśnie przymrozków, które byly w październiku? Tak samo wygląda pozostawiony mały cis w doniczce. Jutro zrobię fotkę i wrzucę u siebie.


Ciężko mi powiedzieć dlaczego zmienił barwę ,hmm.Trochę to dziwne , że jeden zielony a drugi zmienił barwę.,bo zapewne sadzone w takie samo podłoże.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 19:09, 15 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Martka napisał(a)
Ostatnie kolorki mnie zachwycają, ale i te linie żyletkowe... to fenomen! Wiolu, dokupiłam molinie Moorhexe, ponoć bardziej sterczące niż Heidebraut. Miałaś może z nimi doświadczenie? A które rdesty polecasz na wysoką rabatę? Idące mocno do góry?

Ja miałam i są bardzo fajne, ale nie przebarwiają się tak ładnie jak te u Wioli. Budują ładną półkulę i są bezobsługowe.
Chyba każde molinie są godne polecenia.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 19:26, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Helen napisał(a)

Ja miałam i są bardzo fajne, ale nie przebarwiają się tak ładnie jak te u Wioli. Budują ładną półkulę i są bezobsługowe.
Chyba każde molinie są godne polecenia.


Moje molinie rosną na słońcu,dlatego się fajnie przebarwiają
Tak każde molinie są super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:25, 18 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Powiązałam miskanty,bo przyszły tydzień już zapowiadają zimny...
Ostatnie fotki z kolorem innym niż brąz i zieleń...







____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies