Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 21:53, 20 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
SlonecznyOgrod napisał(a)
Wiola, sporo miałam do nadrobienie prawie 100 wpisów
Widziałam zakupy... brak słów, sama też się nadziałam na internetowe rośliny rok temu.Oni przez tą pandemię oszaleli, wciskają byle co, bo ludzie nauczyli się kupować właśnie w taki sposób jak szkółki były zamknięte, więc ceny w górę a towar marny bo i tak ktoś kupi...

Czy Ty swoje graby przycinałaś na bokach, kiedy to się robi?

To trochę miałaś do nadrobienia

No brak słów... Tak wciskają byle co i to za duża kasę, oszuści ! Nienawidzę takich!

W zeszłym roku cięłam i już nie planuję... Może tylko kosmetycznie jakąś gałązkę. W czerwcu przytnij
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 22:44, 20 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też muszę w tym roku czosnki wykopać bo kwitną słabo. Czekam tylko żeby im liściory zżółkły do reszty. Mam nadzieję, że dzięki temu powiększę ich ilość.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 23:02, 20 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Margerytka40 napisał(a)
Też muszę w tym roku czosnki wykopać bo kwitną słabo. Czekam tylko żeby im liściory zżółkły do reszty. Mam nadzieję, że dzięki temu powiększę ich ilość.
ja też czekam i wykopuję...mam w doniczkach więc pójdzie szybko też mam nadzieję
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 23:28, 20 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Moje śniedki szykują się do kwitnienia. Świetnie wygląda połączenie Davyck Purple z czosnkami. Zachwycam się. W przyszłym roku będzie ich więcej, tzn. czosnków Miałaś świetny plan z donicami.
Wiolka5_7 23:42, 20 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Martka napisał(a)
Moje śniedki szykują się do kwitnienia. Świetnie wygląda połączenie Davyck Purple z czosnkami. Zachwycam się. W przyszłym roku będzie ich więcej, tzn. czosnków Miałaś świetny plan z donicami.


Fajnie, że masz śniedki

Tak fajnie wygląda to połączenie, chociaż zabieram te czochy na inną rabatę może białe tam posadzę
Tak patent Toszki z doniczkami super nornice mi w końcu nie żrą cebul tulipanów i czosnków i łatwo wykopać .

Oby te moje wykopki podziałały i było więcej kwiatów... W sumie czas na nie ,bo co 3 lata powinno się wykopać,podzielić ,dać nowego kompostu .
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Klaudyna 06:20, 21 maj 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
I co wtedy się robi z tymi wykopanymi czosnkami ? Zasada taka jak przy tulipanach ?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Wiolka5_7 09:24, 21 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Klaudyna napisał(a)
I co wtedy się robi z tymi wykopanymi czosnkami ? Zasada taka jak przy tulipanach ?

Wykopię , położę na słońcu żeby wyschły i schowam je w suchym ciemnym miejscu do października i wtedy je posadzę.
Tak w sumie ta sama zasada .
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:48, 21 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Wyszłam zobaczyć ile dokładnie tego deszczu spadło... Beczka pod rynną malutko wody złapała , może ze 100l,ale to pewnie dlatego , że był ulewny deszcz i wtedy mało wpada do beczki .
Bo studnia prawie pełna

Zakwitł "babciny" rodek który rósł w przedogródku zanim zaczęłam w nim zmiany






Wieje i oczywiście brak prądu, ech

U kogo jeszcze popadało ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 10:53, 21 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
U mnie popadało . W nocy ze 2 godziny i jeszcze trochę wczesnym rankiem. Też muszę zajrzeć do zbiornika. Dobrze, że jest pochmurno to tak szybko ta wilgoć nie odparuje. Szkoda tylko, że bardzo wieje. Mam nadzieję, że jeszcze popada.
Weekend poświęcę na odgruzowanie chaty i sprzątanie w szafie .
Prąd na szczęście mam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 10:54, 21 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie Prąd mam jeszcze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies