Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 19:04, 22 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Margerytka40 napisał(a)
Korzeniaste bodziszki bardzo łatwo się ukorzenia. Wystarczy oderwać nawet bez korzonka kępkę. Jak będzie miał wilgotno i nie będzie upału powinien się przyjąć.
czyli mogę go spokojnie podzielić po kwitnieniu ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 19:21, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiola, dobrze wiedzieć, ze podział Rozanne sie udał . Do mnie przyjdą w przyszłym tygodniu, jak bedą ładnie rosnąc, to w przyszłym roku może spróbuje swoje podzielic. Jak długo Twoje rosły u Ciebie do czasu podziału?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margerytka40 19:27, 22 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
czyli mogę go spokojnie podzielić po kwitnieniu ?


Daj do cienia póki się nie ukorzenią. Ja dzielę jak mi pasuje. Mam ich dużo to mi nie szkoda jak coś wypadnie. U mnie to roślina do zadań specjalnych. Rośnie tam, gdzie nic innego nie chce np pod świerkami.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 19:45, 22 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Judith napisał(a)
Wiola, dobrze wiedzieć, ze podział Rozanne sie udał . Do mnie przyjdą w przyszłym tygodniu, jak bedą ładnie rosnąc, to w przyszłym roku może spróbuje swoje podzielic. Jak długo Twoje rosły u Ciebie do czasu podziału?

Tak udał
Ta sadzonka co dzieliłam miała 2 sezony u mnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:46, 22 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Margerytka40 napisał(a)


Daj do cienia póki się nie ukorzenią. Ja dzielę jak mi pasuje. Mam ich dużo to mi nie szkoda jak coś wypadnie. U mnie to roślina do zadań specjalnych. Rośnie tam, gdzie nic innego nie chce np pod świerkami.


Ok tak zrobię
Powinny się przyjąć jak one takie pancerne
Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 20:01, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak udał
Ta sadzonka co dzieliłam miała 2 sezony u mnie

Aaa, to w takim razie w przyszłym sezonie jeszcze sie wstrzymam . Dzuekuję za info .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:11, 22 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Judith napisał(a)

Aaa, to w takim razie w przyszłym sezonie jeszcze sie wstrzymam . Dzuekuję za info .

Zobaczysz jakie będziesz miała sadzonki,jak będzie co dzielić to podzielisz za rok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 20:21, 22 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Korzeniasty łatwy do dzielenia. Mialam 4 sadzonki z zeszlego roku i kupilam teraz jeszcze 4 doniczki. Mam już ok 30 szt małych jeszcze na różance a niektore już kwitną.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiolka5_7 20:54, 22 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
LIDKA napisał(a)
Korzeniasty łatwy do dzielenia. Mialam 4 sadzonki z zeszlego roku i kupilam teraz jeszcze 4 doniczki. Mam już ok 30 szt małych jeszcze na różance a niektore już kwitną.


Fajnie właśnie piszą, że można dzielić po kwitnieniu, więc tak zrobię zobaczę może przytnę jeszcze trochę liście, żeby miały łatwiej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 22:44, 22 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja nie przycinałam, urywałam gałązkę przy korzeniu i do ziemi już mi zeszłoroczne też kwitną, a w tym roku w lutym dałam takie do tamy i te choć malusieńkie jeszcze to żyją i tez będą kwitły, takie mikruski, a tyle w nich mocy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies