Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

mirkaka 05:22, 23 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Wiolka5_7 napisał(a)
Koniecznie muszę podzielić tego bodziszka ,bo super się komponuje z berberyskami i czarnymi orlikami


On ładnie kwitnie ale krótko, szybko się rozrasta, tylko tnij po kwitnieniu, bo jeśli przytniesz na wiosnę to nie zakwitnie, chyba że same kwiaty będziesz ciąć to chyba tak
Ja go mam w lasku, i co jakiś czas tnę go wiosną do ziemi, bo bardzo się rozłazi, wtedy nie zakwita mi, ale w tym roku spróbują po kwitnieniu przyciąć go tak nisko, może wtedy na wiosnę zakwitnie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Wiolka5_7 07:23, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja nie przycinałam, urywałam gałązkę przy korzeniu i do ziemi już mi zeszłoroczne też kwitną, a w tym roku w lutym dałam takie do tamy i te choć malusieńkie jeszcze to żyją i tez będą kwitły, takie mikruski, a tyle w nich mocy
super, że Ci się przyjęły już mi się podoba ten bodziszek, że tak łatwo się go dzieli i przyjmuje bo z Rozanne nie było łatwo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:26, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
mirkaka napisał(a)


On ładnie kwitnie ale krótko, szybko się rozrasta, tylko tnij po kwitnieniu, bo jeśli przytniesz na wiosnę to nie zakwitnie, chyba że same kwiaty będziesz ciąć to chyba tak
Ja go mam w lasku, i co jakiś czas tnę go wiosną do ziemi, bo bardzo się rozłazi, wtedy nie zakwita mi, ale w tym roku spróbują po kwitnieniu przyciąć go tak nisko, może wtedy na wiosnę zakwitnie?

Tak ładnie kwitnie ,ale krótko,bo już mi kwitł w zeszłym roku. Ale liście ma fajne,a mam trochę gołej ziemi to zakryje i chwasty nie będą rosły

Dzięki za info ,żeby go nie przycinać teraz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 08:24, 23 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak ładnie kwitnie ,ale krótko,bo już mi kwitł w zeszłym roku. Ale liście ma fajne,a mam trochę gołej ziemi to zakryje i chwasty nie będą rosły

Dzięki za info ,żeby go nie przycinać teraz


Właśnie teraz po kwitnieniu można, tylko wczesną wiosną nie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Wiolka5_7 11:12, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
mirkaka napisał(a)


Właśnie teraz po kwitnieniu można, tylko wczesną wiosną nie
acha,no tak jak zetnie się wczesna wiosną to nie zakwitnie to miałam nosa,bo nie przycięłam go po zimie bo miał ładne zielone liście .
Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:25, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Sadzone w zeszłym roku rdesty Golden Arrow, jednak przesadziłam do cienia. Bo wszystkie 3 szt. zaczęło słońce przypalać. Niby słońca tam miały mało,bo rano z płota cień a po południu z domu ,a jednak przypadało im listki w południe.

Zrobiłam zamianę. Tez z zielonymi liśćmi NN które super rosną na patelni posadziłam tam a te limonkowe posadziłam na miejscu tych zielonych. Nie powinny odczuć przesadzania,bo super się wykopały po deszczu z bryłą ziemi

Było


Jest


Było


Jest
Super komponują się te rdesty z hakone All gold i szałwią
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:27, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Ostatnie tulipanki przekwitają a rodek zakwita uwielbiam tą zmienność w swoim ogrodzie

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 11:35, 23 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Też mam tego rdesta Golden Arrow i też go muszę do cienia przesadzić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 11:43, 23 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Widzę, że wszystkie tak mamy
Ja w ub. tygodniu wykopałam Golden Arrow, podzieliłam i przesadziłam do cienia. Może teraz zaszalaje, jak u Inki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 11:56, 23 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
mrokasia napisał(a)
Też mam tego rdesta Golden Arrow i też go muszę do cienia przesadzić.
koniecznie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies