Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Kasya 04:59, 15 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
Wiolka5_7 napisał(a)
Małym sekatorem wycięłam kwiatki a potem poleciałam dużymi nożycami po całości,nie ma co się cackać pierwszy raz je przycinałam ,tam ma 2 szt.

No czyli się niewiele dowiedziałam bo chciałam zapytać jak kwitna po takim cięciu
Ja tnę całość ręcznym sekatorem i kazda gałązkę wybieram ręcznie… ech
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiolka5_7 08:06, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Nowa12 napisał(a)
Patrz a ja myślałam że już za późno na dzielenie roślin.
Z werbenami u mnie tak samo ale to chyba dobrze bo siewki przedłużą kwitnienie .
Ja tam dzielę na własne ryzyko zresztą obie byliny przekwitły niedawno, więc to chyba odpowiedni czas

Ja dziś te większe siewki poprzesadzam a resztę wyplewię,bo jakieś takie mikrusy. Tak siewki zakwitną później
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:08, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Magara napisał(a)
Wiola, trochę się boję , ale proszę pokaż jak wyglądają obecnie Twoje "małe" siewki werbeny?
Moje "stare" odbiły w większości, co mnie bardzo cieszy. "Małe" mam wszędzie Zaczęłam rozsadzać na docelowe pozycje ale są tak małe, że nie chce mi się wierzyć żeby w tym sezonie coś z nich było.


Zrobię dziś fotkę mam takie ok.10 cm i te sobie przesadzę, ale i takie pipki przy ziemi i te będę wywalać,bo rosną jak by chciały a nie mogły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:11, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Kasya napisał(a)

No czyli się niewiele dowiedziałam bo chciałam zapytać jak kwitna po takim cięciu
Ja tnę całość ręcznym sekatorem i kazda gałązkę wybieram ręcznie… ech


Do przyszłego sezonu na pewno zawiążą pąki szczerze to u mnie cięcie było kosmetyczne,liznelam tylko końcówki,a dziewczyny tną ostro i kwitną bez problemu.

Wiadomo jak bym przycięła przed kwietnieniem to by mi nie zakwitły a teraz to najlepszy czas
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:14, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Agatorek napisał(a)
Wiolka, Ty to potrafisz dzielić rośliny!

Hakonki u Ciebie to gwiazdy ogrodu. Podziwiam je zawsze, jak tu zaglądam .


Podzielić umiem , zobaczymy ile się przyjmie

Tak hakonki u mnie gwiazdorzą podziwiam je codziennie
Cieszę się, że i Tobie się Aga podobają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:14, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Judith napisał(a)
Wioli to wszystko rośnie jak szalone

Drożdże działają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 09:11, 15 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Wiolu wczoraj odkroiłam sowie hakonki all gold i posadziłam w nowe miejsce. Dzisiaj widzę, że mamją lekko pozwijane listki, pewnie szok pourazowy, ale czy miałaś tak kiedyś i dały radę ?
Wstawiam u siebie fotkę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 09:38, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Wiaan napisał(a)
Wiolu wczoraj odkroiłam sowie hakonki all gold i posadziłam w nowe miejsce. Dzisiaj widzę, że mamją lekko pozwijane listki, pewnie szok pourazowy, ale czy miałaś tak kiedyś i dały radę ?
Wstawiam u siebie fotkę.


W zeszłym roku Macry też tak dzieliłam za późno i tak zaczęły się zwijać, przycięłam im te źdźbła i odbiły za jakiś czas.

Poczekaj , zobaczysz jak Twoje będą się zachowywać. Mamy połowę czerwca i to już za późno na podział hakone,bo mają już dużą część nadziemna,ale będą żyć tylko odchorują
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 10:19, 15 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Wiolka5_7 napisał(a)


Normalnie to było 30 szt .ale te mniejsze dołożyłam do innych szkoda że np. Rozanne się tak nie dzieli

Jak to odbija? cięłaś ją ?

Tak, cięłam stipę i na dodatek przesadzałam, dwie malutkie sadzonki padły ale trzy się uchowały, jednak dopiero mają świeże, zielone źdźbła, o kwitnieniu to nawet nie myślę
Wiolka czy jakiś bodziszek nadałby się na obwódkę mojej rabaty bukowej? Początkowo myślałam o trawie, ale może zimozielony bodziszek byłby lepszy? Jak myślisz?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kawa 10:26, 15 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Wiola ty dajesz schabowe tym swoim trawom czy jak

dzielić to ty potrafisz ale faktycznie lepiej poczekać i podzielić niż kupować

pięknie masz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies