Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

DariaB 14:21, 22 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiola u Ciebie jak zawsze nienagannie wstyd się przyznać ale na Mazurach nie byłam nigdy
Pamiętasz jaką masz odmianę Perovskiej? Widziałam na poprzednich zdjęciach, że trzyma u Ciebie pion, u mnie każda leży jak jakaś pokraka i wkurza mnie okropnie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:32, 22 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10059
DariaB napisał(a)
Wiola u Ciebie jak zawsze nienagannie wstyd się przyznać ale na Mazurach nie byłam nigdy
Pamiętasz jaką masz odmianę Perovskiej? Widziałam na poprzednich zdjęciach, że trzyma u Ciebie pion, u mnie każda leży jak jakaś pokraka i wkurza mnie okropnie.

U mnie Perovskia zachowuje sie identycznie jak u Ciebie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 14:44, 22 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Ja właśnie kupiłam sobie podpory z kratownicą i zamierzam ich użyć w przyszłym roku do perowskich właśnie. Bo też leżą... Mam nadzieję, że kratownica lepiej podtrzyma poszczególne pędy bo teraz mimo podwiązania nie wyglądają za ładnie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 15:50, 22 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
BASIA8 napisał(a)
O widzę Mazury piękne są - fakt byliśmy tylko przejazdem, ale mają oj mają swój urok Mąż w każdym roku wspomina o Mazurach, a Ja jednak wolę morze My przy weekendzie wyskoczyliśmy na pole namiotowe do Zakopca super, akurat pogoda dopisała. Buziaki przesyłam. Dziękuję za odwiedziny.


My pierwszy raz i bardzo nam się spodobało

Ale fajny mieliście wypad

Buziaki Basiu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:54, 22 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
DariaB napisał(a)
Wiola u Ciebie jak zawsze nienagannie wstyd się przyznać ale na Mazurach nie byłam nigdy
Pamiętasz jaką masz odmianę Perovskiej? Widziałam na poprzednich zdjęciach, że trzyma u Ciebie pion, u mnie każda leży jak jakaś pokraka i wkurza mnie okropnie.



Koszenie mnie dziś czeka
My też nie byliśmy ...

Kupiłam w szkółce miały być Little spire ,ale jakieś wysokie są. Jedna coś teraz choruje jeszcze... Dziś lało rano i też leżą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:55, 22 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Judith napisał(a)

U mnie Perovskia zachowuje sie identycznie jak u Ciebie .

Moje też i już mi się nie podobają... Jeszcze jedna coś żółknie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:56, 22 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
mrokasia napisał(a)
Ja właśnie kupiłam sobie podpory z kratownicą i zamierzam ich użyć w przyszłym roku do perowskich właśnie. Bo też leżą... Mam nadzieję, że kratownica lepiej podtrzyma poszczególne pędy bo teraz mimo podwiązania nie wyglądają za ładnie...


Tak wiązane wyglądają słabo. Fajny patent wymyśliłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 20:11, 22 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Wiolka5_7 napisał(a)


To prawda
Dzięki!

Myślałam ,że podeschnie Widać teraz , że odpowiednia pielęgnacja trawnika daje efekty.
Trawnik od początku był podlewany rzadko i dużo i dlatego ukorzenił się głęboko . Stąd przetrwał upały bez polewania. Przed wyjazdem dostał jeszcze obfite podlewanie z nieba ,no i skosiłam go wyżej


Oczywiście nie musi być często podlewany wystarczy 1-2 ale długo tzw glebokie podlewanie na ok 10 cm bo na tym poziomie trawy mają korzenie (darń).
Jak krótkie zraszanie to nie jest podlewanie.
Jeszcze jedno na wyjazd nigdy nie wolno kosic trawy. Po koszeniu trawnik przy takich upałach wysycha.
Jak przyjechaliśmy mój trawnik wyglądał jak baran rok nie strzyżony kosmaty ale za to ciemnozielony. EM skosil i jak dywan.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:18, 22 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Jeżeli chodzi o perowska mam 3 rodzaje i każda różnie się zachowuje czym mniejsza tym sztywniejsza.
Mam jedną wysoka ok 1,5 metra ale ma 20 lat gruba lityga wiechy ciężkie i się pokłada podpieram.

Dobrze jest posadzić niskie sztywnie mniejsze krzaczki np tawelu lub berberysy admiration. To naturalna podpora.

Dzięki Wiolu że zajrzałas. Czy te hakonki na wjazdowej rosną w słońcu.
Pięknie zestaw wyglada
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 20:31, 22 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
ElzbietaFranka napisał(a)


Oczywiście nie musi być często podlewany wystarczy 1-2 ale długo tzw glebokie podlewanie na ok 10 cm bo na tym poziomie trawy mają korzenie (darń).
Jak krótkie zraszanie to nie jest podlewanie.
Jeszcze jedno na wyjazd nigdy nie wolno kosic trawy. Po koszeniu trawnik przy takich upałach wysycha.
Jak przyjechaliśmy mój trawnik wyglądał jak baran rok nie strzyżony kosmaty ale za to ciemnozielony. EM skosil i jak dywan.


Ja skosiłam przed wyjazdem wyżej i nie wysechł a do tego urósł tak, że dziś się męczyłam żeby skosić u mnie też jak dywan, jeszcze wąsy przycięłam i teraz jest tak jak lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies