Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 17:44, 09 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Ogród po deszczu uwielbiam
Kolory takie żywe







____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:45, 09 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481




Miskanty Memory kłaniają się w pas
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 21:38, 09 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Zdjęcia jak pocztówki. Pięknie Wiola masz. Elegancko.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:57, 09 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Wiola, dobrze, że zawilce kupiłaś, będziesz zadowolona
Wczoraj byłam w LM - był regał "promocyjny", zajrzałam. Zawilce były. Cena pierwotna - 59,90
Przesuszona doniczka, ale coś zielonego żyło to postanowiłam, że uratuję roślinkę Ale jak się dowiedziałam, że cena promocyjna to 50 zeta - odpuściłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 08:04, 10 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Magara napisał(a)
Wiola, dobrze, że zawilce kupiłaś, będziesz zadowolona
Wczoraj byłam w LM - był regał "promocyjny", zajrzałam. Zawilce były. Cena pierwotna - 59,90
Przesuszona doniczka, ale coś zielonego żyło to postanowiłam, że uratuję roślinkę Ale jak się dowiedziałam, że cena promocyjna to 50 zeta - odpuściłam


No cieszę się z tych zawilców ,śliczne są

Oszaleli z tymi cenami !
Ja swoje kupiłam w dużych doniczkach, rozrośnięte po brzegi po 18,90 zł więc myślę że cena fajna

Czasem można coś dobrego u taniego upolować na tych marketowskich przecenionych regałach... Tak jak ja wiosną ciemierniki za grosze i wszystkie pięknie rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:05, 10 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
LIDKA napisał(a)
Zdjęcia jak pocztówki. Pięknie Wiola masz. Elegancko.

Dzięki
Uwielbiam ten czas
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 11:48, 10 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Wiolu - ogród wygląda magicznie.
Znów musiałam sporo nadrabiać, ale jest na czym oko zawiesić i zapisać jako inspirkę.
Wjazdowa prezentuje sie rewelacyjnie a Ty jeszcze udoskonalasz!

Tej wiosny z O.dowiedziałam się że zawilce są ekspansywne. jesienią posadziłam parę na działce, żeby się rozrosły i ze 2-3 przy domu ale przez tą susze te na działce całkiem zanikły, przy domu podlałam po powrocie, ale z kwinieniem jest lipa zupełna.

Byłam w Przypkach też w tym roku, zwróciłam uwagę na obrzeża metalowe. Wyglądają pięknie, Danusia wytłumaczyła jak je robią, tylko kosztowność spora. U siebie będę musiała ograniczyć maliny i tu już pewnie z 30cm w głąb muszę wejśc. Póki co o odgranicznikach na rabatach nie muszę, ale zatrzymuję info gdzieś z tyłu głowy.

Trawy masz spektakularne.
Szczawik i u nas jest obecny w sklepach więc siłą rzeczy sie go przynosi, a skubaniec nie jest łatwy w wytępieniu.

Czy to dobry czas na rozsady z traw? Kupiłam parę i mam ochotę na działkę je wsadzić żeby się namnożyły. Chyba, że wyrzucę więcej tatarak'u i tu wsadzę trawy...

i te Twoje drzewa pięknie nabrały masy!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 13:25, 10 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
nicol21 napisał(a)
Wiolu - ogród wygląda magicznie.
Znów musiałam sporo nadrabiać, ale jest na czym oko zawiesić i zapisać jako inspirkę.
Wjazdowa prezentuje sie rewelacyjnie a Ty jeszcze udoskonalasz!

Tej wiosny z O.dowiedziałam się że zawilce są ekspansywne. jesienią posadziłam parę na działce, żeby się rozrosły i ze 2-3 przy domu ale przez tą susze te na działce całkiem zanikły, przy domu podlałam po powrocie, ale z kwinieniem jest lipa zupełna.

Byłam w Przypkach też w tym roku, zwróciłam uwagę na obrzeża metalowe. Wyglądają pięknie, Danusia wytłumaczyła jak je robią, tylko kosztowność spora. U siebie będę musiała ograniczyć maliny i tu już pewnie z 30cm w głąb muszę wejśc. Póki co o odgranicznikach na rabatach nie muszę, ale zatrzymuję info gdzieś z tyłu głowy.

Trawy masz spektakularne.
Szczawik i u nas jest obecny w sklepach więc siłą rzeczy sie go przynosi, a skubaniec nie jest łatwy w wytępieniu.

Czy to dobry czas na rozsady z traw? Kupiłam parę i mam ochotę na działkę je wsadzić żeby się namnożyły. Chyba, że wyrzucę więcej tatarak'u i tu wsadzę trawy...

i te Twoje drzewa pięknie nabrały masy!!


Ogród dorośleje i się zmienia zaczynam mieć miejsca półcieniste
Na wjazdową dodaję smaczki,bo ogólny zarys mi się podoba więcej werbeny jeszcze posadzę na wjazdowej ,bo ją uwielbiam

Fajnie,że zapisujesz moje fotki jako inspirkę miło mi , dzięki Ewelinka za pochwały !

Właśnie wiem , że zawilce lubią wilgoć ,tam gdzie posadziłam będą ja miały,zobaczymy jak będą rosły.

Tak maliny też się rozłażą. Widziałam te obrzeża ,fajnie wyglądają

Trawy odpukać fajnie rosną

Tak szczawik to najgorszy dziad !

Nie teraz to nie dobry czas na przesadzanie,dzielenie traw. Wiosna jest bezpieczniejsza i mniej stresująca dla nich. Ja przesadziłam niedawno molinie Fontane ,no miałam pomylone, ale ścięłam je nisko nad ziemią ,aby skupiły się na ukorzenianiu.Zobaczymy...

Trawy kupione posadź do ziemi ,a wiosną podziel.

Tak drzewa fajnie nabrały masy, ale brzozy mi chorują i muszę opryskać ,bo zrzucają liście na potęgę,ech
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 14:54, 10 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiolka5_7 napisał(a)




Miskanty Memory kłaniają się w pas



No bajeczka pięknie . jednakże czekam na jesień w Twoim ogrodzie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:54, 10 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiolka5_7 napisał(a)




Miskanty Memory kłaniają się w pas



No bajeczka pięknie . jednakże czekam na jesień w Twoim ogrodzie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies