Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

LIDKA 21:14, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7014
Wiola gdzie Ty skrywasz przechowalnik jak pokazujesz tylko ogród piękny. Zawsze na tip top.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiolka5_7 21:53, 26 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
LIDKA napisał(a)
Wiola gdzie Ty skrywasz przechowalnik jak pokazujesz tylko ogród piękny. Zawsze na tip top.


Mam takie dzikie kąty jeszcze
Teraz to warzywnik , warzywa już zebrane , więc miejsce się znalazło
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 22:03, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiolka5_7 napisał(a)
Wykopane kępy wsadziłam w przechowalniku, przyciełam także.
Wiosną je podzielę i dosadzę na rabatę dereniowo - brzozową



O kurcze duża. Jak długo rosła aby uzyskać taką wielkość. Wiola mam jeszcze 5 doniczek hakomek i zastanawiam się czy je posadzić do gleby czy zostawić w donicy, może zadołować.

I jeszcze jedno kieby przycinasz bodziszki Rosanne jesienią czy wiosna. Bo u mnie kwita jeszcze ładnie. Rzeczywiście to strzał w dziesiątkę z tymi bodziszkami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:17, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiolka5_7 napisał(a)
W kolejnym miejscu w kępę seslerii wrosła jakas paskudna trawa jak perz i nie dało się tego wyrwać więc całą kępa poszła do wywalenia . Wykopałam więc kolejną kępę z rabaty



Jak by tu rosła



Ja to bym zrobiła "operacje" na korzeniu a nie wywalala. U ciebie te sesliery jakieś żółte. No nie wiem może moje mają za dużo azotu z kompostu.
Może też zacznę jeszcze przesadzać i piachu im podsypie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 22:37, 26 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
ElzbietaFranka napisał(a)



O kurcze duża. Jak długo rosła aby uzyskać taką wielkość. Wiola mam jeszcze 5 doniczek hakomek i zastanawiam się czy je posadzić do gleby czy zostawić w donicy, może zadołować.

I jeszcze jedno kieby przycinasz bodziszki Rosanne jesienią czy wiosna. Bo u mnie kwita jeszcze ładnie. Rzeczywiście to strzał w dziesiątkę z tymi bodziszkami.


To jest hakonechloa macra - bezodmianowa i ona jest u mnie największa. Inne odmiany są mniejsze ,ale 1 m średnicy po 3 sezonach to norma Te tutaj mają 3-4 sezony i pobierałam już z nich sadzonki

Bodziszki jak i resztę bylin wycinam wiosną. Te przycięłam teraz,żeby skupiły się na ukorzenianiu, zresztą kępa by oklapła ,bo teraz ciepło i skonecznie. Miały jeszcze kwiaty,ale to nic.

Reszta bodzisków kwitnie jeszcze ładnie i tych nie dotykam w tym roku

Też myślę Elu , że to dobra zmiana fajnie , że i Tobie się podoba

Hakonki sadź do ziemi skoro są w doniczkach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:42, 26 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
ElzbietaFranka napisał(a)



Ja to bym zrobiła "operacje" na korzeniu a nie wywalala. U ciebie te sesliery jakieś żółte. No nie wiem może moje mają za dużo azotu z kompostu.
Może też zacznę jeszcze przesadzać i piachu im podsypie.


Nie nie dało się Elu ,bo korzenie tego chwasta( jakaś trawa typu perz) poprzerastały korzenie seslerii.

Moje seslerie są latem limonkowe,bo mają patelnię cały dzień. Może Twoje mają mało słońca ?
Gleby też nie wzbogacałam im ,bo właśnie one lubią bardziej ubogą glebę. Zdecydowanie kompost im nie służy na wybarwienie. Za bardzo im dogodziłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 22:48, 26 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Wiolu już dawno mówiłam, że jesteś Królową hakonek
U mnie też ładnie rosną ale Twoje są na wypasie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:05, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Też tak myślę wysadzę sesliery i piasku dosypuje bo jest to nie możliwe. Dostałam od dziewczyn sesliery żółte wsadziłam w ziemię kompostowa i zciemnialy

Ty pisałaś o bodziszkach że przycielam aby w korzeń poszły mczy o hakomkach bo nie rozumiem.

Przed chwilą byłam u Agaty z brzozo.. jakie ma piękne te kwitnące kocimiętki. Też w tym roku kupiłam niskie. Powinny w przyszłym roku już ładnie kwitnąć posadzę z gaura
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 08:05, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
ElzbietaFranka napisał(a)
Też tak myślę wysadzę sesliery i piasku dosypuje bo jest to nie możliwe. Dostałam od dziewczyn sesliery żółte wsadziłam w ziemię kompostowa i zciemnialy

Ty pisałaś o bodziszkach że przycielam aby w korzeń poszły mczy o hakomkach bo nie rozumiem.

Przed chwilą byłam u Agaty z brzozo.. jakie ma piękne te kwitnące kocimiętki. Też w tym roku kupiłam niskie. Powinny w przyszłym roku już ładnie kwitnąć posadzę z gaura


Właśnie dlatego sciemniały bo posadziłaś w zbyt urodzajną glebę.

Ja ścięłam i hakonki i bodziszki po przesadzeniu.

Wlasnie czytałam że masz te 2 odmiany niskie. powiedz mi Elu która Ci się bardziej podoba?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:06, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Wiaan napisał(a)
Wiolu już dawno mówiłam, że jesteś Królową hakonek
U mnie też ładnie rosną ale Twoje są na wypasie


Jak dostaną żarcia w nogi to rosną potfffory
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies