Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiaan 08:21, 27 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Wiolka5_7 napisał(a)


Jak dostaną żarcia w nogi to rosną potfffory


Generalnie u mnie ziemia jest niczego sobie, ale mimo to zawsze daję dobrocie na start. Nie mogę nigdzie kupić lokalnie kompostu, mój kompostownik w powijakach
Czy swoją ziemię wzbogacasz czy dajesz taką z worka?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 08:42, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Wiaan napisał(a)


Generalnie u mnie ziemia jest niczego sobie, ale mimo to zawsze daję dobrocie na start. Nie mogę nigdzie kupić lokalnie kompostu, mój kompostownik w powijakach
Czy swoją ziemię wzbogacasz czy dajesz taką z worka?


Ja kompostu z kompostowni mam resztki , muszę w nowym sezonie zakupić trochę ton
Z worka nigdy nie dawałam. Kupiony miałam kiedyś samochód czarnoziemu a potem kompostu.

Mam trochę swojego przerobionego i będę go przekopywać teraz z ziemią w miejscu gdzie chcę przesadzić w październiku maliny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 08:52, 27 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
U mnie było podobnie na starcie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 09:05, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Wiaan napisał(a)
U mnie było podobnie na starcie

Widać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 14:10, 27 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiolka5_7 napisał(a)


Właśnie dlatego sciemniały bo posadziłaś w zbyt urodzajną glebę.

Ja ścięłam i hakonki i bodziszki po przesadzeniu.

Wlasnie czytałam że masz te 2 odmiany niskie. powiedz mi Elu która Ci się bardziej podoba?



Trudno powiedzieć kupowałam w albamarze wiosna i kwitły, ale to małe sadzonki. Szybko okwitly.
Później kupiłam zaraz podam nazwę puersann ... W lipcu br. posadziłam. W sierpniu przycielam okwitniete i wypuściły nowe pędy, ale jak to drugie kwitnięcie już nie jest takie jak pierwsze.
Co kolwiek będę mogła powiedzieć w przyszłym roku.

W każdym razie chciałabym aby tak kwitły jak u Agaty. Będąc w zeszłym roku u Danusi w ogr angielskim też miała kwitnąca kocimiętkę ta niższa.

Będzie u ciebie ładnie kontrastowała z seslierami.

Lubię lawendy, ale u mnie marzną kocimietka nie marznie i będę miała spokój.

Ma iże jak pojadę zrobię fotkę z drugiego kwitnienia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 16:30, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
ElzbietaFranka napisał(a)



Trudno powiedzieć kupowałam w albamarze wiosna i kwitły, ale to małe sadzonki. Szybko okwitly.
Później kupiłam zaraz podam nazwę puersann ... W lipcu br. posadziłam. W sierpniu przycielam okwitniete i wypuściły nowe pędy, ale jak to drugie kwitnięcie już nie jest takie jak pierwsze.
Co kolwiek będę mogła powiedzieć w przyszłym roku.

W każdym razie chciałabym aby tak kwitły jak u Agaty. Będąc w zeszłym roku u Danusi w ogr angielskim też miała kwitnąca kocimiętkę ta niższa.

Będzie u ciebie ładnie kontrastowała z seslierami.

Lubię lawendy, ale u mnie marzną kocimietka nie marznie i będę miała spokój.

Ma iże jak pojadę zrobię fotkę z drugiego kwitnienia.


Kocimiętki pierwsze kupiłam rok temu to Walker's low i jestem zachwycona kwitły ponad miesiąc ,teraz też kwitną ale są niższe.

Czaję się na tą niską odmianę,bo piękna. Właśnie zastanawiam się między tymi dwoma odmianami co masz ,bo nie wiem która piękniejsza ?

Ja wolę kocimiętki
Dzięki za opinię

Wiesz co jednak kupię tą Cat's,bo spodobała mi się od początku no i jest niższa z opisów
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 18:19, 27 wrz 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Planujesz je na obwódkę samodzielnie, czy przeplatane z jakąś hakone na przykład? Albo seslerią?
Ja muszę moje przesadzić, bo giną tam, gdzie teraz są i się zastanawiam, jak to zrobić, żeby było fajnie. Chętnie więc posłucham Twojej rady, jako że ogród Twój jest niedoścignionym ideałem

Chciałam je przesadzać dziś po pracy, to się pogoda popsuła i zaś znowu pada...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 18:38, 27 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
MartaCho napisał(a)
Planujesz je na obwódkę samodzielnie, czy przeplatane z jakąś hakone na przykład? Albo seslerią?
Ja muszę moje przesadzić, bo giną tam, gdzie teraz są i się zastanawiam, jak to zrobić, żeby było fajnie. Chętnie więc posłucham Twojej rady, jako że ogród Twój jest niedoścignionym ideałem

Chciałam je przesadzać dziś po pracy, to się pogoda popsuła i zaś znowu pada...


Chcę je na brzegu rabaty posadzić a dalej molinię Variegata tylko nie rządkami a plamami jakoś.
Hakonki to by je pożarły

Ale to zmiany na wiosnę. Teraz bym sobie kupiła te kocimiętki i podzieliła

Kochana ideał to nie jest ,bo ciągle coś zmieniam

Dawaj ten deszcz do mnie,bo u mnie susza
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mirka 20:13, 27 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiol u mnie Kocimiętka WL kwitnie jeszcze a żeby się nie pokładały muszą rosnąć na słońcu i w ubogiej glebie.Na swoim przykładzie to piszę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
nicol21 20:47, 27 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
O wow - taką hakone to bym mocno przytuliła! Dorodności od dawna Ci już zazdroszczę i o tym chyba wiesz

Może kiedyś uda mi się kupić takie co będą rosnąć jak szalone!? Jak Twoje?!

Przy tych śś super one wyglądały wcześniej, no ale też trzeba dbać o urokliwość miejsca kiedy hakonek nie ma... i wtedy cisy są niezawodne.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies