Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 08:01, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Magara napisał(a)

Aaaa, to wszystko jasne Jakoś ta pora roku z wykopywaniem cebul mi się nie kojarzyła


No właśnie, wszystkie inne wykopałam po kwitnieniu a o tych zapomniałam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 08:34, 22 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, pomysł z buszem hakone (nie pierwszym u Ciebie) podziwiam już oczyma wyobraźni. Twój trawnik jest piękny, jak to robisz, że ma takie ładne paski? Jakiejś specjalnej kosiarki używasz?
Roocika 09:31, 22 wrz 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wiolka5_7 napisał(a)
Wstrzeliłam się w okienko pogodowe i skosiłam trawniki.
We wrześniu najpiękniejsze




Rdest Blackfield - uwielbiam
Sadzone rok temu wiosną, urosły pięknie i kwitną ciągle obficie od czerwca ,gdy inne byliny już zbrzydły czy przekwitły...


Uwielbiam
Wiosną dosadzę więcej hakone macra przy dereniach,niech będzie buszzz


Pięknie, podziwiam nieustannie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiolka5_7 10:55, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Martka napisał(a)
Wiolu, pomysł z buszem hakone (nie pierwszym u Ciebie) podziwiam już oczyma wyobraźni. Twój trawnik jest piękny, jak to robisz, że ma takie ładne paski? Jakiejś specjalnej kosiarki używasz?


Ja też
chociaż teraz stresa mam jak ta rabata zniesie w październiku montaż oczyszczalni,bo derenie rosną na szambie ,a za tujami będzie oczyszczalnia montowana. eM myślał , że tuje będzie trzeba wykopać ,ale instalator powiedział , że nie trzeba ,uff
Zobaczymy...

Tak trawnik piękny
Nic nie robię, poprostu koszę z koszem i tak trawa się układa. Idę jednym pasem do końca i zakręcamy na końcu i koszę obok kolejny pas i tak źdźbła się ukladają, że te pasy wychodzą.
A moja kosiarka ledwie zipie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:55, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Roocika napisał(a)


Pięknie, podziwiam nieustannie.

Dzięki Asia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 11:38, 22 wrz 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Wiolu,
etat na Wembley masz w kieszeni jak nic!

Ja też jestem cały czas na bieżąco u Ciebie, tylko wzdycham czasem po cichutku tylko...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 18:20, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
MartaCho napisał(a)
Wiolu,
etat na Wembley masz w kieszeni jak nic!

Ja też jestem cały czas na bieżąco u Ciebie, tylko wzdycham czasem po cichutku tylko...




Fajnie, że jesteś nawet po cichutku
Dzięki!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:33, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Latem 2 kępy seslerii jesiennej wyglądały na przesuszone... Myślałam że to susza,bo przy kostce grzeje.
Ostatnio zlapalam je za liście i co zostały mi w ręce ! Kolejny raz pędraki obgryzły korzenie,bo znalazłam te dziady w ziemi. Wrr!

Tak więc musiałam uzupelnić braki i wykopałam kępę seslerii z jednej rabaty i podzieliłam
.





Zrobiłam eksperyment i wsadziłam do ziemi sadzonki z mikro korzonkami ,zobaczymy wiosną ...






____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:34, 22 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
W kolejnym miejscu w kępę seslerii wrosła jakas paskudna trawa jak perz i nie dało się tego wyrwać więc całą kępa poszła do wywalenia . Wykopałam więc kolejną kępę z rabaty



Jak by tu rosła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 18:57, 22 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Miałam podobny efekt uschnięcia z sesleriami, ale u mnie okazało się, że dokładnie w środku kępy mrówki zrobiły sobie mrowisko. Czeka mnie podobna operacja. Przycięłaś od razu kępę?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies