Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Mirka 23:22, 01 paź 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiolka5_7 napisał(a)


Myślałam że tylko ja taka szalona
Ciepły październik się zapowiada, więc ukorzenią się spokojnie

A przycinałaś te trawy czy nie? Bo się zastanawiam czy ich nie przyciąć? A może kwiatostany chociaż?

Podleję je fosforem jeszcze

Dzięki za pochwały

Przedogródek przeszedł konkretny lifting w tym sezonie podoba mi się
Właśnie oglądam dzisiejszy odcinek Rok w Ogrodzie i jest o dzieleniu traw że to jest dobra pora na podział i przesadzanie .
Wiolu u mnie leje teraz.
Powiedz mi jakie ty ostatnio białe czosnki kupiłaś?
Z czym je zestawiasz ?
Kupiłam dziś i dumam gdzie posadzić
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
pawel2806 01:30, 02 paź 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ale działasz, mimo że pozornie ogród jest skończony nadal znajduje się w nim coś co można poprawić
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Wiolka5_7 07:12, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Mirka napisał(a)
Właśnie oglądam dzisiejszy odcinek Rok w Ogrodzie i jest o dzieleniu traw że to jest dobra pora na podział i przesadzanie .
Wiolu u mnie leje teraz.
Powiedz mi jakie ty ostatnio białe czosnki kupiłaś?
Z czym je zestawiasz ?
Kupiłam dziś i dumam gdzie posadzić


O widzisz Mirko czyli to moje dzielenie o tej porze nie takie głupie
U mnie też padało w nocy ,ale się cieszę

Kupiłam Mount Everest i chcę je dosadzić do tych białych co już mam przed hortensjami

Na tle tui świecą z daleka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:13, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
pawel2806 napisał(a)
Ale działasz, mimo że pozornie ogród jest skończony nadal znajduje się w nim coś co można poprawić


Jakiś czas temu tak sobie myslałam , ale to było błędne,bo ogród to niekończąca się historia...

Upiększam cały czas
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:05, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
No i uwielbiam taką pogodę
Moje wczorajsze tetrisy deszczyk w nocy i dziś rano pięknie podlał

A przyszły tydz zapowiada się z Extra temp
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anuska2507 11:06, 02 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wiolka5_7 napisał(a)


Jakiś czas temu tak sobie myslałam , ale to było błędne,bo ogród to niekończąca się historia...

Upiększam cały czas

Ja się nawet nie łudzę
Ledwo zaczęłam robić ogród, a już mam tyle planów, że nie wiem kiedy skończę zanim je zrealizuję, to trzeba będzie korygować pierwsze nasadzenia.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Iwonka 12:36, 02 paź 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiola, ale się dzieje u Ciebie. Rabaty skończone a nowe pomysły nie dają spokoju, znamy to
Trawy dzieliłam ze dwa tygodnie temu, przesadzałam hakone Beni Kaze. Super mieć swoją produkcję. W tym sezonie u nas w ogrodniczych parę źdźbeł kosztowało 29 zł. Szczęśliwie na targu mam pana, który ma po 12 zł fajne kępy. Kupiłam trochę All Gold na obwódkę pod rodkami i pod drewutnią. Ciekawa jestem efektu, tej hakone nie miałam. A ty masz?

Gdzieś pytałaś o rdesty Golden Arrow, szukając dziś fotek znalazłam pomiary dla ciebie Wrzucę później u siebie.

Kocimiętkę Purrsian Blue polecam, mam drugi rok. Tworzy piękne, zwarte kępy, długo kwitnie.
Po ścięciu drugie kwitnienie nie jest już u mnie tak spektakularne ponieważ inne rośliny wychodzą na prowadzenie i nieco ją zagłuszają.

I tu dochodzimy do sedna naszych zmian
Ruszyłaś moją ulubioną u ciebie rabatę przy ŚŚ, bardzo jestem ciekawa efektu.
Wiesz, że i mnie zaczął nieco przeszkadzać busz i rozumiem zamysł tej zmiany.
U siebie nie mogę się doczekać prac związanych z tarasem i ścieżkami. Planuję wyeksponować kule i minimalistycznym otoczeniem połączyć z tym mój busz. Trochę mi brakuje latem widoku kul i żywopłocików. Ty masz świetny przy ławeczce z kamienia i koło altany.
Fajny jest busz, ale w ramach, przynajmniej na niektórych rabatach.
Ta przy tarasie mega ci zarosła, za dobrze mają u ciebie roślinki na starcie

Super dynie zrobiłaś, wyszły pięknie. U mnie tyły chyba już 3 tydzień, pogoda do bani, mokro, szaro i ponuro. Ma być lepiej, nie mogę się doczekać, zwłaszcza po tygodniu w chacie z przeziębieniem.

Trawy też będę dzielić, molinie w październiku dzieliłam i żyją. Krzak hortensji przesadziłam przed chorobą, żyje. Warto ruszyć to, co nam przeszkadza, czasem omijając wytyczne

Pozdrawiam cieplutko, u nas wreszcie słońce się przebija. A.. jeszcze nie napisałam, że piękny masz rdest Black Field. Zgapiam jeśli można, ale już w następnym sezonie buziaki

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 13:42, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Iwonka napisał(a)
Wiola, ale się dzieje u Ciebie. Rabaty skończone a nowe pomysły nie dają spokoju, znamy to
Trawy dzieliłam ze dwa tygodnie temu, przesadzałam hakone Beni Kaze. Super mieć swoją produkcję. W tym sezonie u nas w ogrodniczych parę źdźbeł kosztowało 29 zł. Szczęśliwie na targu mam pana, który ma po 12 zł fajne kępy. Kupiłam trochę All Gold na obwódkę pod rodkami i pod drewutnią. Ciekawa jestem efektu, tej hakone nie miałam. A ty masz?

Gdzieś pytałaś o rdesty Golden Arrow, szukając dziś fotek znalazłam pomiary dla ciebie Wrzucę później u siebie.

Kocimiętkę Purrsian Blue polecam, mam drugi rok. Tworzy piękne, zwarte kępy, długo kwitnie.
Po ścięciu drugie kwitnienie nie jest już u mnie tak spektakularne ponieważ inne rośliny wychodzą na prowadzenie i nieco ją zagłuszają.

I tu dochodzimy do sedna naszych zmian
Ruszyłaś moją ulubioną u ciebie rabatę przy ŚŚ, bardzo jestem ciekawa efektu.
Wiesz, że i mnie zaczął nieco przeszkadzać busz i rozumiem zamysł tej zmiany.
U siebie nie mogę się doczekać prac związanych z tarasem i ścieżkami. Planuję wyeksponować kule i minimalistycznym otoczeniem połączyć z tym mój busz. Trochę mi brakuje latem widoku kul i żywopłocików. Ty masz świetny przy ławeczce z kamienia i koło altany.
Fajny jest busz, ale w ramach, przynajmniej na niektórych rabatach.
Ta przy tarasie mega ci zarosła, za dobrze mają u ciebie roślinki na starcie

Super dynie zrobiłaś, wyszły pięknie. U mnie tyły chyba już 3 tydzień, pogoda do bani, mokro, szaro i ponuro. Ma być lepiej, nie mogę się doczekać, zwłaszcza po tygodniu w chacie z przeziębieniem.

Trawy też będę dzielić, molinie w październiku dzieliłam i żyją. Krzak hortensji przesadziłam przed chorobą, żyje. Warto ruszyć to, co nam przeszkadza, czasem omijając wytyczne

Pozdrawiam cieplutko, u nas wreszcie słońce się przebija. A.. jeszcze nie napisałam, że piękny masz rdest Black Field. Zgapiam jeśli można, ale już w następnym sezonie buziaki



W tym sezonie trochę zmian poczyniłam i jestem bardzo zadowolona z efektu

Tak wszystko poszło w górę, więc fajnie rozmnażać swoje rośliny za darmo

All gold mam kilka lat , wlasnie z jednej rabaty w tym tyg. wykopałam i zawiozłam mamie, bo były juz wielkie i zresztą brzydkie i przypalone latem,bo miały za dużo słońca.
Tak więc sadź je w cieniu. Mam jedne właśnie w tak miejscu i są śliczne limonkowe

Ok czekam na info o Golden arrow

Kupiłam jednak te Cat's pajamas ,ale dobrze wiedzieć że Purssian też fajne

Też lubię tę rabatę z ŚŚ, będzie pięknie bo hakonki i Rozanne mam już na 2 rabatach i to mój ulubiony duet

Ciekawa jestem kolejnych zmian u Ciebie
Tak przytarasowa mega gęsta będę wysadzać molinie Edith dudszus w poniedziałek ,bo je trzeba wyeksponować a tam są zaduszone i ze 2szt bodziszków,,bo te za bardzo się panoszą

Ja też uwielbiam busz w ramach i uwielbiam te moje obwódki i półkule

Dyńki robiłam rok temu, też mi się podobają wykorzystałam resztki kleju do płytek

Niestety zaczął się sezon chorób ,do tego pogoda nieciekawa, ale zapowiadają ciepło i słońce Ja z deszczu się cieszę,bo po suchej wiośnie i lecie .Tylko tego słońca żeby było więcej

Ja też często dzielę poza schematem molinie podzieliłam ale miały świetne korzenie, więc będą żyć,bo jeszcze gleba ciepła i wilgoć w ziemi

U mnie dziś też słoneczko się przedziera
Rdest Blackfield polecam boski jest. Sadziłam w zeszłym roku malutkie sadzonki a w tym już duże no i kwitną bez przerwy od czerwca
A do tego znalazłam siewki i dałam mamie i jej nawet teraz zakwitły

Iwonko zdrowiej zatem,niech siły Ci wracają i pogoda dopisuje,żebyś mogła te wszystkie prace wykonać
Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:44, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
anuska2507 napisał(a)

Ja się nawet nie łudzę
Ledwo zaczęłam robić ogród, a już mam tyle planów, że nie wiem kiedy skończę zanim je zrealizuję, to trzeba będzie korygować pierwsze nasadzenia.



Ja się cieszę z tego ,bo zakupy ogrodowe i pracę w ogrodzie uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 15:32, 02 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6995
Wiolka5_7 napisał(a)


Myślałam że tylko ja taka szalona
Ciepły październik się zapowiada, więc ukorzenią się spokojnie

A przycinałaś te trawy czy nie? Bo się zastanawiam czy ich nie przyciąć? A może kwiatostany chociaż?

Podleję je fosforem jeszcze

Dzięki za pochwały

Przedogródek przeszedł konkretny lifting w tym sezonie podoba mi się


Wiola u Ciebie to tylko szaleństwo.

U mnie ogrodowe ryzykanctwo bo ja podzieliłam miscanta w upały sierpniowe. Podlałam ze 2 razy i on żyje. Dzis mu suchelce całkiem uciełam i puszcza zielone pd korzenia.

Ja bym te molinie skróciła.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies