Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

MartaCho 09:14, 05 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wiolka5_7 napisał(a)


te podwyższone grządki są fajne,ale np. szybko wysycha w nich gleba


Jak to nie chcą rosnąć ?
Kiedy je sadziłaś?
Danusia usuwała padnięte,bo miały za mokro a cis tego nie lubi


Z podwyższony grządkami masz rację, trzeba częściej podlewać, a nie zawsze jest czas.

Cisy mam już drugi sezon i nie wiem, czy cokolwiek urosły. Mam wrażenie, że nie. Ale faktem jest, że są przy ogrodzeniu, a spadek na działce właśnie w stronę tego ogrodzenia jest skierowany, więc jeśli pada, to wszystko pewnie tam spływa. Może też mają za mokro.
Dam im jeść, bo bardzo bym chciała, żeby tam był cisowy, niewysoki żywopłocik. Może ruszą.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 09:56, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Wiolka5_7 napisał(a)


Oj tak ! Extra wielkie kule były po 350 zł za sztukę


350 za sztukę??? 10 sztuk i po "najnizszej krajowej"

Czasami się zastanawiam skąd te ceny....
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 10:52, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MartaCho napisał(a)


Z podwyższony grządkami masz rację, trzeba częściej podlewać, a nie zawsze jest czas.

Cisy mam już drugi sezon i nie wiem, czy cokolwiek urosły. Mam wrażenie, że nie. Ale faktem jest, że są przy ogrodzeniu, a spadek na działce właśnie w stronę tego ogrodzenia jest skierowany, więc jeśli pada, to wszystko pewnie tam spływa. Może też mają za mokro.
Dam im jeść, bo bardzo bym chciała, żeby tam był cisowy, niewysoki żywopłocik. Może ruszą.


Toszka zawsze pisała że cisy ukorzeniają się do 2 lat i potem ruszają z kopyta

Ale zdrowo zielono wyglądają?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:53, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
olciamanolcia napisał(a)


350 za sztukę??? 10 sztuk i po "najnizszej krajowej"

Czasami się zastanawiam skąd te ceny....


Ta chyba netto

No wiesz taki cis rośnie ładnych parę lat dobry towar kosztuje.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 11:03, 05 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wiolka5_7 napisał(a)


Toszka zawsze pisała że cisy ukorzeniają się do 2 lat i potem ruszają z kopyta

Ale zdrowo zielono wyglądają?


O widzisz! To wspaniała wiadomość! Tak, dość zdrowo wyglądają- w weekend obiecuję wrzucić zdjęcia .
Czasem jakaś gałązka usycha, ale sądzę, że to moja psica po nich przebiega- jak idzie pies za ogrodzeniem, to tuż obok jej trasy biegowej one rosną

Ja liczę, że tymi częstymi ostatnio wspomnieniami przywołamy tutaj Toszkę

I mam też nadzieję, że Cię Wiolu IG też całkiem nie pochłonie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 11:41, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Potwierdzam, że moje cisy także rozpędziły się w kolejnych latach, więc nie jest źle. Ale to mimo wszystko roślina, która nie da metrowych przyrostów, krótką trzeba często ciąć, mnie ta cena dużego cisa już nie dziwi. Przez kilka ładnych lat trzeba koło niego chodzić, zanim taki urośnie.
Ja z kolei dziwię się zawsze, dlaczego niektóre byliny takie drogie, w cenie 20-30 zł można kupić półmetrową sadzonkę cisa i sadzonkę werbeny lub stipy


Wiaan 12:03, 05 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Martka napisał(a)
Potwierdzam, że moje cisy także rozpędziły się w kolejnych latach, więc nie jest źle. Ale to mimo wszystko roślina, która nie da metrowych przyrostów, krótką trzeba często ciąć, mnie ta cena dużego cisa już nie dziwi. Przez kilka ładnych lat trzeba koło niego chodzić, zanim taki urośnie.
Ja z kolei dziwię się zawsze, dlaczego niektóre byliny takie drogie, w cenie 20-30 zł można kupić półmetrową sadzonkę cisa i sadzonkę werbeny lub stipy




Dokładnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 12:39, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MartaCho napisał(a)


O widzisz! To wspaniała wiadomość! Tak, dość zdrowo wyglądają- w weekend obiecuję wrzucić zdjęcia .
Czasem jakaś gałązka usycha, ale sądzę, że to moja psica po nich przebiega- jak idzie pies za ogrodzeniem, to tuż obok jej trasy biegowej one rosną

Ja liczę, że tymi częstymi ostatnio wspomnieniami przywołamy tutaj Toszkę

I mam też nadzieję, że Cię Wiolu IG też całkiem nie pochłonie


Ok wrzuć

Fajnie by było jakby wróciła

Nie pochłonie , sokojnie... Na forum jest inny klimat
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:47, 05 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Martka napisał(a)
Potwierdzam, że moje cisy także rozpędziły się w kolejnych latach, więc nie jest źle. Ale to mimo wszystko roślina, która nie da metrowych przyrostów, krótką trzeba często ciąć, mnie ta cena dużego cisa już nie dziwi. Przez kilka ładnych lat trzeba koło niego chodzić, zanim taki urośnie.
Ja z kolei dziwię się zawsze, dlaczego niektóre byliny takie drogie, w cenie 20-30 zł można kupić półmetrową sadzonkę cisa i sadzonkę werbeny lub stipy




Fajnie, że i u Ciebie ta teoria się sprawdziła

Mnie też nie dziwi cena cisów trzeba lat ,aby uformować kulę o średnicy np 1m

No właśnie też się dziwię, że byliny takie drogie,bo one rosną raz dwa.
Ostatnio kupiłam kocimiętki prawie po 17zł! za sztukę z myslą o podziale,bo drogie jak na taką łatwą do rozmnożenia bylinę. Z 3szt zrobiłam 5 ,bo jedna się nie udała. Sadzonki małe ,jakby z jednego patyka a tyle forsy...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 13:48, 05 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wiola, zobacz w takim razie ile Twoje poduchy są teraz warte
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies