Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 17:45, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Pszczelarnia napisał(a)
Jak są krety, to - ponoć- nie ma nornic. Nie wiem, co gorsze?


Dziś rano kolejne kopce ,wrr! Miałam styczność z jednym i drugim i się nie polubiliśmy



Krecik ćwiczy moją cierpliwość! Zrył mi cały trawnik wzdłuż tarasu i rabatę i idzie sobie dalej.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika83 17:51, 15 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wiolka5_7 napisał(a)






Pora opróżnić beczki z deszczówką i schować meble ogrodowe
A o ten kwiatek mi chodzi
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Nowa12 17:53, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Dziś rano kolejne kopce ,wrr! Miałam styczność z jednym i drugim i się nie polubiliśmy



Krecik ćwiczy moją cierpliwość! Zrył mi cały trawnik wzdłuż tarasu i rabatę i idzie sobie dalej.


Ja myślę, że masz za dobrą glebę i dlatego tak im się dobrze ryje. Ciekawe jakby u mnie w gruzie dały radę korytarze kopać. Chyba, że z kilofem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 17:54, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Monika83 napisał(a)
A o ten kwiatek mi chodzi


To driakiew, bardzo ją lubię, bo kwitnie bardzo długo.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:08, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Nowa12 napisał(a)


Ja myślę, że masz za dobrą glebę i dlatego tak im się dobrze ryje. Ciekawe jakby u mnie w gruzie dały radę korytarze kopać. Chyba, że z kilofem .


Nie powiem, pod trawnikiem super ziemia ,pewnie dużo dżdżownic, oby nie pędraków
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anpi 19:10, 15 lis 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
U mnie są krety i nornice, może najwyżej w innym czasie buszują. I karczownik był. Więc raczej się nie wykluczają.
Wiolu kupiłam sobie graba FF, tylko Niko szczepionego z myślą o cięciu i utrzymaniu go w formie stożka, czy raczej płomienia od samego dołu i w wysokości 2m.Ciekawe ile razy w sezonie będę go musiała ciąć. I czy będzie się tak ładnie przebarwiał jak u Ciebie!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 19:15, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
anpi napisał(a)
U mnie są krety i nornice, może najwyżej w innym czasie buszują. I karczownik był. Więc raczej się nie wykluczają.
Wiolu kupiłam sobie graba FF, tylko Niko szczepionego z myślą o cięciu i utrzymaniu go w formie stożka, czy raczej płomienia od samego dołu i w wysokości 2m.Ciekawe ile razy w sezonie będę go musiała ciąć. I czy będzie się tak ładnie przebarwiał jak u Ciebie!?


Oj karczownik jeszcze u Ciebie, mam nadzieję że szkód nie narobił.

Fajnie że kupiłaś graba FF w pierwszym roku pewnie nie bujnie ale potem tak ze 2-3 razy będziesz ciać potem pewnie

Przebarwi na pewno jak będzie w słońcu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:45, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Najbardziej wyrywny ciemiernik



Już nie mogę się doczekać aż wszystkie zakwitną,bo sadziłam wiosną sporo nowych
Póki co wszystkie zapączkowane, nawet te przemrożone bidy co uratowałam od wywalenia w markecie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika83 21:18, 15 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wiolka5_7 napisał(a)
Najbardziej wyrywny ciemiernik



Już nie mogę się doczekać aż wszystkie zakwitną,bo sadziłam wiosną sporo nowych
Póki co wszystkie zapączkowane, nawet te przemrożone bidy co uratowałam od wywalenia w markecie
U mnie też na takim etapie jest czerwony i purpurowy o pełnych kwiatach i cuchnący
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:28, 15 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Wiolka5_7 napisał(a)


Dziś rano kolejne kopce ,wrr! Miałam styczność z jednym i drugim i się nie polubiliśmy



Krecik ćwiczy moją cierpliwość! Zrył mi cały trawnik wzdłuż tarasu i rabatę i idzie sobie dalej.
U mnie to samo, te skur..... zryły mi każdą rabatę nawet małego kawałka rabaty nie oszczędziły a potem ryły w trawniku i tak non stop. Jednego ranka naliczyłam ponad 20 kopców to jakaś inwazja ich
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies