Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Martka 08:16, 28 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, dziękuję Judith za focha Kropelka to jest TO, cudnie wyszło! już widzę całość, rośliny wokół czy woda w Kropelce będzie szemrać? Gratuluję Tobie pomysłu i przygotowań, a bratu realizacji! Oczywiście pamietam, że Teściowa też tu miała swój udział Jestem pod wrażeniem!
MartaCho 09:39, 28 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Też gratuluję realizacji! Z takim wsparciem rodziny, to można góry przenosić
Już w trakcie budowy jest pięknie, a jak utonie w bylinach? Widzę już ten pin do zapisania w ulubionych
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Jamroczek 10:08, 28 mar 2023

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Wiolka5_7 napisał(a)


Cisy zawsze po 1 szt.one mają spory system korzeniowy, po parę sztuk bym nie sadziła


Dziękuję. A możesz mi podać numery stron na których są zdjęcia z sadzenia cisów?
Asia
mrokasia 10:29, 28 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No tak, i teraz mam ochotę przewalić pół swojego ogrodu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
NowaKiKi 10:49, 28 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 587
Wiolka5_7 napisał(a)



Zimą będę projektować warzywnik


Jedna zima sie nie skończyła (przynajmniej u mnie za oknem sypie snieg znowu :-/ ) a Ty ju masz plany na następną zimę, podziwiam i zazdroszczę energii

Skąd pomysł wogole na Kropelkę?
Mnie się też marzy jakies oczko wodne, ale wiem że dzieci by się się w tym taplaly jak bym nie patrzyła, więc może w przyszłości bedzie pretekst do jakis zmian
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Wiolka5_7 11:03, 28 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Martka napisał(a)
Wiolu, dziękuję Judith za focha Kropelka to jest TO, cudnie wyszło! już widzę całość, rośliny wokół czy woda w Kropelce będzie szemrać? Gratuluję Tobie pomysłu i przygotowań, a bratu realizacji! Oczywiście pamietam, że Teściowa też tu miała swój udział Jestem pod wrażeniem!


Proszę bardzo !

Już jest tak jak to sobie w głowie wymyśliłam, a jak dojdą roślinki i kamień to myślę, że będzie jeszcze ładniej

Już widzę główny zamysł tych zmian,czyli skrócenie i poszerzenie tego długiego trawnika ( pasa startowego)

Tak jest plan aby był szum wody ,bo uwielbiam, do tego roślinki jeszcze

Dziękujemy za pochwały Martuś !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:05, 28 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
MartaCho napisał(a)
Też gratuluję realizacji! Z takim wsparciem rodziny, to można góry przenosić
Już w trakcie budowy jest pięknie, a jak utonie w bylinach? Widzę już ten pin do zapisania w ulubionych


Dzięki!
Tak rodzinkę mam super,pomagamy sobie wzajemnie

Tak jak dojdą roślinki to będzie jeszcze inaczej ,chociaż efekt raczej za rok jak roślinki się rozrosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:05, 28 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
mrokasia napisał(a)
No tak, i teraz mam ochotę przewalić pół swojego ogrodu...


Kasia nie przesadzaj, ty też masz pięknie!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:06, 28 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Jamroczek napisał(a)


Dziękuję. A możesz mi podać numery stron na których są zdjęcia z sadzenia cisów?
Asia


Wieczorem ,bo muszę poszukać na dysku wśród tysięcy zdjęć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:15, 28 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
NowaKiKi napisał(a)


Jedna zima sie nie skończyła (przynajmniej u mnie za oknem sypie snieg znowu :-/ ) a Ty ju masz plany na następną zimę, podziwiam i zazdroszczę energii

Skąd pomysł wogole na Kropelkę?
Mnie się też marzy jakies oczko wodne, ale wiem że dzieci by się się w tym taplaly jak bym nie patrzyła, więc może w przyszłości bedzie pretekst do jakis zmian


No jakoś tak mam , że lubię mieć zaplanowane na spokojnie czarno na białym, aby potem nie zmieniać za bardzo jak bym robiła na łapu capu

Uwielbiam właśnie zimę za wolne wieczory ,można sobie dużo planować a wiosną realizować. No i w sumie tak robię już od kilku lat

Po pierwsze woda zawsze mi się marzyła w ogrodzie ,ale jakoś nie miałam fajnego miejsca.

Druga sprawa , że nie podobała mi się perspektywa ogrodu patrząc z altany... Rabaty po bokach a środkiem trawnik, wyglądało to jak pas startowy chciałam optycznie skrócić ten widok i poszerzyć

No i 3 sprawa upierdliwy ,pracowity i kosztowny trawnik. Przez cały sezon przy niczym tyle nie robiłam co przy trawniku ,bo musi być perfekcyjny
Do tego od jesieni zaczął mi w nim ryć kret i go zniszczył ,do tego pleśń śniegowa. Pomyślałam sobie , że nie uśmiecha mi się co roku robić dosiewki i latać przy nim.
Klnęłam na kreta że mi zniszczył trawnik a potem dziękowałam ,bo miałam pretekst aby go zerwać

Polecam!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies