Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 17:09, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
malinia napisał(a)

No i to jest before& after przez rok to szok.

Też jestem w szoku,ze tak porosło
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 17:41, 02 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wiolka5_7 napisał(a)

dzięki

Tak nawetzZnalazłam tą Glediczję Sunburst w swoim ogrodniczym ostatnio i chyba będzie ona ,jesli mi się nie odmieni...
Bo jakoś nie widzę innego drzewa tej wielkości...Fajny jest Ambrowiec,tulipanowiec,miłorząb ,ale one wielkie rosną....Bo bokach mam kolumnowe,to myslałam,ze glediczja bedzie kolorem i pokrojem się odznaczać i by mi zasłoniła dom w oddali...
Glediczja kolorem by fajnie się odcinała tylko raczej nie zasłoni bo ażurowa jest. Rośnie taka nieuporządkowana. Trzeba by było ją formoać (u kogoś już taką widziałam) i ciąć. U mnie przemarzała co zimę i się zrobiła w wersji płaczącej bo przewodnik zmarzł a pozostałe nie chciały współpracować. Na jesieni też sypała drobnymi listkami wszędzie co w żwirku może być denerwujące. Usunęłam u siebie ale u ciebie może się sprawdzi.

Ambrowiec jest też w wersji małej kulkowej. Odmiana Gum Ball. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jak duże drzewo tam chcesz? Jak z boku kolumnowe są to może tu kulka lub roztrzepane? Jestem świeżo po wertowaniu propozycji drzewnych takich do 5 metrów wysokości. Z tych co mam mogę polecić katalpę ale odmianę Aurea. Jasna w kolorze na wiosnę. Delikatny cień daje. Nie łapie mączniaka jak Nana. Można ciąć korygując kształt. Kwitnie. Duże liście łatwo się zbiera. Łatwo dostępna. Wada - późno rusza ale szybko nadgania. Podobno może przemarzać, u mnie nigdy to się nie zdarzyło a mam ją z 5-6 lat. Być może wszystko przede mną jak z głogami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 17:47, 02 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No Pani Wiolu, elegancko u Pani jest! Zacznę może od hakonek, które u Ciebie podobają mi się najbardziej z całego O. Następnie obwódki z trzmieliny, mega pomysł wart kopiowania, szczególnie w obecnej sytuacji kryzysowej.
Red barony, hortki, no cóż wszystko powala Placyk przed i po, no comment super zmiana. Też taki placyk chcę zrobić, teren już przygotowany, został tylko żwirek do kupienia.
____________________
Wiolka5_7 18:32, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
inka74 napisał(a)
Glediczja kolorem by fajnie się odcinała tylko raczej nie zasłoni bo ażurowa jest. Rośnie taka nieuporządkowana. Trzeba by było ją formoać (u kogoś już taką widziałam) i ciąć. U mnie przemarzała co zimę i się zrobiła w wersji płaczącej bo przewodnik zmarzł a pozostałe nie chciały współpracować. Na jesieni też sypała drobnymi listkami wszędzie co w żwirku może być denerwujące. Usunęłam u siebie ale u ciebie może się sprawdzi.

Ambrowiec jest też w wersji małej kulkowej. Odmiana Gum Ball. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jak duże drzewo tam chcesz? Jak z boku kolumnowe są to może tu kulka lub roztrzepane? Jestem świeżo po wertowaniu propozycji drzewnych takich do 5 metrów wysokości. Z tych co mam mogę polecić katalpę ale odmianę Aurea. Jasna w kolorze na wiosnę. Delikatny cień daje. Nie łapie mączniaka jak Nana. Można ciąć korygując kształt. Kwitnie. Duże liście łatwo się zbiera. Łatwo dostępna. Wada - późno rusza ale szybko nadgania. Podobno może przemarzać, u mnie nigdy to się nie zdarzyło a mam ją z 5-6 lat. Być może wszystko przede mną jak z głogami



No właśnie jedni narzekają na tą Glediczję a inni polecają... Właśnie ten pokrój ażurowy by mi odpowiadał,bo nie chcę mieć całkowitego cienia w ogrodzie...kolor i pokrój właśnie taki roztrzepany też,żeby przełamać te kolumnowe drzewa


A Katalpa podobno jest niepolecana na O.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:39, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
effka napisał(a)
No Pani Wiolu, elegancko u Pani jest! Zacznę może od hakonek, które u Ciebie podobają mi się najbardziej z całego O. Następnie obwódki z trzmieliny, mega pomysł wart kopiowania, szczególnie w obecnej sytuacji kryzysowej.
Red barony, hortki, no cóż wszystko powala Placyk przed i po, no comment super zmiana. Też taki placyk chcę zrobić, teren już przygotowany, został tylko żwirek do kupienia.

Dzięki za miłe słowa droga Pani

Trzmielinki bardzo lubię w każdej postaci a jako obwódka bardzo mi się podoba...
Hakonki,inne trawki i hortki uwielbiam

Z placyku jesteśmy bardzo zadowoleni ,już dziś korzystaliśmy
Em to dziś chodzi połamany jak wczoraj nadźwigał się obrzeży i kamienia ...ale widzę,ze jest zadowolony z efektu
To fajnie,ze i u siebie robisz placyk,będę podglądać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 18:40, 02 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Super porównanie przed i po. Uwielbiam takie zestawienia. Dopiero na zdjęciach widać jak duże są zmiany i jak rośliny przyrastają.
Niezmiennie podziwiam Twój przedogródek. Z nowym ogrodzeniem wygląda jeszcze lepiej .
Placyk bombowy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
polinka 19:06, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wiolka5_7 napisał(a)
Obiecane fotki







Uwielbiam Twój przedogródek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 19:42, 02 wrz 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No Wiolu ,jakie zmiany ,ale Ci zazdraszczam . Ja kopę i kopę i nic nie widać a u Ciebie szast prast i jest pięknie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 19:48, 02 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wiolka5_7 napisał(a)



No właśnie jedni narzekają na tą Glediczję a inni polecają... Właśnie ten pokrój ażurowy by mi odpowiadał,bo nie chcę mieć całkowitego cienia w ogrodzie...kolor i pokrój właśnie taki roztrzepany też,żeby przełamać te kolumnowe drzewa


A Katalpa podobno jest niepolecana na O.
niepolecana bo mączniaka łapie i późno startuje, może przemarzać. A u mnie na razie dobrze się sprawuje ale tylko odmiana Aurea rośliny w różnych miejscach inaczej się sprawują. Każdy wybiera pod swoje potrzeby.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:19, 02 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
mrokasia napisał(a)
Super porównanie przed i po. Uwielbiam takie zestawienia. Dopiero na zdjęciach widać jak duże są zmiany i jak rośliny przyrastają.
Niezmiennie podziwiam Twój przedogródek. Z nowym ogrodzeniem wygląda jeszcze lepiej .
Placyk bombowy .


Też lubię Przed i Po
To prawda warto robić fotki i porównywać
Przedogródek też mi się podoba,fakt ogrodzenie dało mu tło i jeszcze lepiej widać roślinki
Cieszę się,ze placyk ci się podoba Kasiu, Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies