Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 21:51, 16 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Moje bazgrołki

Tak sobie planuję,tą część ogrodu przy wjeździe,którą będę obsadzać wiosną...
Chciałabym powtórzyć te rośliny i drzewa co już mam w ogrodzie,zeby było spójno...

proszę o opinie,co sądzicie,może być? co zmienić?




____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 07:44, 17 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
patrząc na zdjęcia Twojego ogrodu trudno uwierzyć ,że Ty jeszcze tyle do obsadzenia masz
Rysunek bardzo przejrzysty ale w kwestii projektowania ja mogę tylko pokibicować Widzę,że konsekwentnie planujesz rośliny, które już u Ciebie rosną. To już połowa sukcesu Na pewno będzie pięknie jak cała reszta.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 07:50, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiolu, na bukowo-cisowo kulowe to ile masz metrów. Bo na kule potrzebujesz cis baccata...w 3-4 lata dojdą do 75cm średnicy. Finalnie będą miały po 90 (tyle mają optymalnie docelowo przy systematycznym cięciu).

Może aż tyle kul ci nie potrzeba?

Na obwódkę cisową weź inny, niski cis, bo baccaty ani tak nisko, ani wąsko nie utrzymasz...ładnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 07:51, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
DorKa napisał(a)
patrząc na zdjęcia Twojego ogrodu trudno uwierzyć ,że Ty jeszcze tyle do obsadzenia masz
Rysunek bardzo przejrzysty ale w kwestii projektowania ja mogę tylko pokibicować Widzę,że konsekwentnie planujesz rośliny, które już u Ciebie rosną. To już połowa sukcesu Na pewno będzie pięknie jak cała reszta.

Tej częsci nie pokazywałam na zdjęciach..ale na planie była zaznaczona...
Na razie nie było w planach jej obsadzanie,bo planowałam jak zrobimy kostkę,ale to nie wiadomo kiedy...i zdecydowałam,ze już na wiosnę będę coś sadzic to wszystko mi urośnie zanim się zrobi ten wjazd...

Nauczyłam się na forum,żeby powtarzać rośliny,zeby ogród był spójny...
Mam nadzieję,że wyjdzie fajnie.... dzięki za doping
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:00, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Toszka napisał(a)
Wiolu, na bukowo-cisowo kulowe to ile masz metrów. Bo na kule potrzebujesz cis baccata...w 3-4 lata dojdą do 75cm średnicy. Finalnie będą miały po 90 (tyle mają optymalnie docelowo przy systematycznym cięciu).

Może aż tyle kul ci nie potrzeba?

Na obwódkę cisową weź inny, niski cis, bo baccaty ani tak nisko, ani wąsko nie utrzymasz...ładnie

Ta rabata ma 6 m szerokości, mam na nią już 6szt.hortensji Limelight i chciałam przed posadzić kule cisowe,zeby było coś zimozielonego a ile szt.to nie liczyłam dokładnie...ok to będę liczyć wg twoich wymiarów....

Na kule mam dostępny cis Farmen,bo baccaty nigdzie nie ma...
A na obwódkę cis Repandens..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 08:26, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Posłuchaj się starszej siostry...i nie eksperymentuj z Farmenem na kule, bo on ma wąską podstawę. Kule/poduchy cisowe muszą mieć szeroką podstawę i gałązki poziomo rosnące. Z Farmena będziesz mieć latami kosmate, rosochate kępy.
Czy ja w maju nie podsyłałam ci namiarów na baccatę kopaną pod Lublinem?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 08:34, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Toszka napisał(a)
Posłuchaj się starszej siostry...i nie eksperymentuj z Farmenem na kule, bo on ma wąską podstawę. Kule/poduchy cisowe muszą mieć szeroką podstawę i gałązki poziomo rosnące. Z Farmena będziesz mieć latami kosmate, rosochate kępy.
Czy ja w maju nie podsyłałam ci namiarów na baccatę kopaną pod Lublinem?

Ok posłucham tylko myślałam,że ten Farmen może być...
Tak podsyłałaś...tylko,ze teraz ogłoszenie nieaktuale..,.będę szukać..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:03, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Obdzwoniłam szkólki i mam cisa baccata....doniczka 5l-25 zł ale teraz chyba nie kupować czy jak ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 09:05, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ale telefon chyba aktualny? Masz zapisany?

Myslę, że za tydzień ruszy sezon kopania roslin. Przy ładnej pogodzie trwa do połowy grudnia. Już kiedyś swoje cisy sadziłam właśnie w grudniu...brrrr, ręce kostniały od zimnego błotka...ale cisy maja się dobrze. Bardzo dobrze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 09:15, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Toszka napisał(a)
ale telefon chyba aktualny? Masz zapisany?

Myslę, że za tydzień ruszy sezon kopania roslin. Przy ładnej pogodzie trwa do połowy grudnia. Już kiedyś swoje cisy sadziłam właśnie w grudniu...brrrr, ręce kostniały od zimnego błotka...ale cisy maja się dobrze. Bardzo dobrze

Nie ma tel...nie zapisałam wtedy...
dobrze wiedzieć, że tak późno mozna sadzić...

Ale znalazłam w doniczkach...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies