Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Agi2006 10:33, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka patrze na ten Twój plan i powiem Ci, że ten odcinek pod ogrodzeniem bardzo kojarzy mi sie z tym co ja planuję u siebie. Tzn . pod samym ogrodzeniem też u mnie będa gracki przed grackami jezówki lub rozchodniki a najniższe piętro to albo sesleria albo właśnie red baron. Ale jak wyobraziłam sobie to miejsce zimą i wczesną wiosna to szału nie będzie. Chyba przydałoby się wrzucić coś zimozielonego. jak myślisz?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Toszka 11:49, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak to nie będzie? Cisy, trzmieliny, żywopłot snopki suchych traw
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 12:21, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Toszka napisał(a)
Jak to nie będzie? Cisy, trzmieliny, żywopłot snopki suchych traw

Czyli mój plan jest ok Toszko ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 12:24, 17 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mega mi się podoba ten plan wybierasz sprawdzone rośliny, świetnie komponujące się nawzajem. Będzie pięknie
____________________
Wiolka5_7 12:34, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Agi2006 napisał(a)
Wiolka patrze na ten Twój plan i powiem Ci, że ten odcinek pod ogrodzeniem bardzo kojarzy mi sie z tym co ja planuję u siebie. Tzn . pod samym ogrodzeniem też u mnie będa gracki przed grackami jezówki lub rozchodniki a najniższe piętro to albo sesleria albo właśnie red baron. Ale jak wyobraziłam sobie to miejsce zimą i wczesną wiosna to szału nie będzie. Chyba przydałoby się wrzucić coś zimozielonego. jak myślisz?

O patrz tak samo planujemy
Ja tam lubię te suche trawy w zimie czy związane w snopki...i do tego chcę właśnie posadzić też zimozielonego cisa i trzmieliny dla kontrastu zimą....łyso to bedzie jak się trawy zetnie,ale nawsadzam cebulowych i będzie fajnie

Zimą bedziesz miała gracki i resztę traw to nie bedzie łyso a nawsadzasz cebulowych i będzie ok wiosną..chyba,ze dołozysz moze cisa kolumnowego...?.hm nie wiem...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:36, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
effka napisał(a)
Mega mi się podoba ten plan wybierasz sprawdzone rośliny, świetnie komponujące się nawzajem. Będzie pięknie

Dzięki Efcia, mam nadzieję,ze będzie fajnie...zaplanowałam swoje ulubione roślinki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
waldek727 12:43, 17 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Fuksja napisał(a)


Witam. Mam gracillimusy i morning light od 12 lat w ogrodzie. Gracek pierwszy raz zebrał się dopiero w zeszłym roku do kwitnienia i to w listopadzie ale nie zdążył.
Morning light nigdy nie kwitł.

I to jest właśnie dowód na to, że kupując w sierpniu czy we wrześniu miskanty z kwiatostanami opatrzone etykietą Miscathus Sinensis ,,Gracillimus" powinniśmy się dobrze nad tym zastanowić.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Wiolka5_7 12:47, 17 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
waldek727 napisał(a)

I to jest właśnie dowód na to, że kupując w sierpniu czy we wrześniu miskanty z kwiatostanami opatrzone etykietą Miscathus Sinensis ,,Gracillimus" powinniśmy się dobrze nad tym zastanowić.

Teraz Waldku jestem mądrzejsza,dzięki takim wpisom
A jak kupowałam to tego nie wiedziałam,a teraz bym już nie dała nabić się w butelkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 12:51, 17 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
ja tam lubię te kwiatostany niby gracka
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:53, 17 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Dzięki Efcia, mam nadzieję,ze będzie fajnie...zaplanowałam swoje ulubione roślinki

I moje
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies