Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Agi2006 09:34, 19 wrz 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Toszka napisał(a)


Aguś tak. Juz pisałam - po co walczyć z naturą cisa?

Po prostu wiem jakie baty potrafi Hicksii i Hilli (różnią się tylko płcią) wypuszczać. Jak czytam bzdury na stronach szkółek, że cis wolno rosnie to mnie pusty śmiech ogarnia...owszem, siewka wolno rosnie przez pierwsze 6-8 lat. Siewka. A nie sadzonka, która dwa lata korzeni się (jak wszystkie drzewa i krzaki) a potem dostaje takiego kopa, że można z nożycami w garści chodzić i nie wahać się ich użyć w kazdej chwili.




Toszko bardzo Ci dziękuję. Nic nie dzieje się w życiu i w ogrodzie bez przyczyny. Tyle miałam problemów z zakupem cisa hilli ze w końcu zostawiłam temat. I dobrze bo dzięki Tobie i Wioli kupie repandensy.I mam ogromną prośbę. Jeśli ktoś ma jakieś namiary na tego cisa w rozsądnej cenie to proszę o info na priv.Pisze u Wioli bo wiem ze tu więcej osób zagląda. Dzięki Wiola
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 09:48, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
DorKa napisał(a)
Ale kawał rabaty do roboty. Zazdroszczę takiego dorodnego żywopłotu. Piękny jest.kibicuje mocno. Znając Ciebie na pewno będzie pięknie

Też mnie cieszy to miejsce do obsadzenia
No fajnie,ze zywoplot posadziłam kiedyś,bo teraz to za tło by robił plot betonowy sąsiada
Pięknie,mam nadzieję
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:51, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Agi2006 napisał(a)


Toszko bardzo Ci dziękuję. Nic nie dzieje się w życiu i w ogrodzie bez przyczyny. Tyle miałam problemów z zakupem cisa hilli ze w końcu zostawiłam temat. I dobrze bo dzięki Tobie i Wioli kupie repandensy.I mam ogromną prośbę. Jeśli ktoś ma jakieś namiary na tego cisa w rozsądnej cenie to proszę o info na priv.Pisze u Wioli bo wiem ze tu więcej osób zagląda. Dzięki Wiola

Nie ma sprawy ja też przy okazji chłonę wiedzę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
UrsaMaior 10:23, 19 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
Ojaaaa Wiolka, ale rabata będzie! No kurczę, też bym tak chciała! Przegapiłam trochę z forum przez wakacje, masz już jakiś plan na nią?
____________________
ogród pod lasem
Toszka 10:42, 19 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monia81 napisał(a)


Dzięki Toszko zdaję sobie z tego sprawę, że żywopłocik będzie szerszy, ale jednak wolę zainwestować w cisa, bo po tych problemach z tą ćmą na bukszpanach to jednak wolę takie rozwiązanie. A powiedz mi jeszcze czy jakbym chciała zrobić sobie takie kwadraty z cisa a w nich np. wiśnię umbrę, to jakiej wielkości powinny być te kwadraty i czy ten sam cis zastosować, czy też inny wziąść pod uwagę?


Ten sam cis co na żywopłocik.
W jakiej odległosci sadzić skarpetki cisowe?...hm, zależy pod jakim drzewem...bo jesli drzewo w przyszłości ma być wielkie o szerokim, rozległym systemie korzeniowym to nawet metr od pnia. Na poczatek w środek mozna posadzić wypełniacze, np. hosty. Po latach miejsce na wypełniacze zajmie pień.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monia81 10:48, 19 wrz 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Toszka napisał(a)


Ten sam cis co na żywopłocik.
W jakiej odległosci sadzić skarpetki cisowe?...hm, zależy pod jakim drzewem...bo jesli drzewo w przyszłości ma być wielkie o szerokim, rozległym systemie korzeniowym to nawet metr od pnia. Na poczatek w środek mozna posadzić wypełniacze, np. hosty. Po latach miejsce na wypełniacze zajmie pień.


Dzięki wielkie pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Wiolka5_7 11:42, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
UrsaMaior napisał(a)
Ojaaaa Wiolka, ale rabata będzie! No kurczę, też bym tak chciała! Przegapiłam trochę z forum przez wakacje, masz już jakiś plan na nią?

Rabaty szerokie co by nie przesadzać potem i żeby było jak najmniej trawnika
Kilka stron wcześniej jest plan
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 11:57, 19 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

Rabaty szerokie co by nie przesadzać potem i żeby było jak najmniej trawnika
Kilka stron wcześniej jest plan

A mój m znowu chce więcej trawnika,ale chyba wezmę i jeszcze z 20 cm poszerze zeby te tuje mogły t trochę posiedzieć zanim je znowu przesadze ( te okrągłe)
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 12:02, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
sarenka napisał(a)

A mój m znowu chce więcej trawnika,ale chyba wezmę i jeszcze z 20 cm poszerze zeby te tuje mogły t trochę posiedzieć zanim je znowu przesadze ( te okrągłe)

Masz rację poszerzaj ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 12:10, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
ja zawsze poszerzam jak mojego M nie ma Duża szansa ,że nie zauważy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies